Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szívesen fogadjátok a családta...

Szívesen fogadjátok a családtagjaitokat a saját otthonotokban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy be nem jelentett látogatások, vagy "ott aludnék pár napot" kérések. Kinek mi fér bele?
tegnap 18:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
87%
19 Tehát sosem volt még olyan nállad hogy elmaradtál pl a mosással mert a héten dolgoztál. Vagy a mosatlan tornyozódott a konyhában mert a gyerekek betegek voltak. Most felvázolok egy lehetséges szituációt: A gyerekek betegek, el vagyok maradva a házimunkával, a kutya szétszedett valamit, és éppen dolgoznék mert a gyerekek alszanak. És ekkor betoppant a vendég hogy itt aludnék
tegnap 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
10%
Ha boldog vagyok, szívesen fogadom, ha jön valaki, az mindig öröm
tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk valahogy úgy alakult, hogy a rokonok, barátok nem igazán jelentik be, hogy jönnek, hanem egyszer csak megjelennek. Már tudják, hogy általában mikor vagyunk otthon.

Ha otthon vagyunk, akkor a kapu sincs nappal bezárva, hogy ha jön valaki, be tudjon jönni.

A rendetlenséggel igazából senki nem foglalkozik, illetve minket se érdekel, hogy másnál mi van. Az ilyen váratlanul érkező vendégek nem laknak messze, így az ittalvás nem merül fel kérdésként, hiszen kb. 10 perc alatt mindenki hazáér.


Ha messzebbi ismerősök jönnek, ők szoktak szólni 1-2 nappal hamarabb, hogy esetleg itt is aludnának, nem szokott ebből probléma lenni, itt azért nem mindegy, hogy hány főre kell vacsorát készíteni, vagy másnap reggelit.

tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
55%
Abszolult nem. Még napközben se. A lakásunkba nem jöhet senki.
tegnap 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

"Azt mondják aki boldog és elégedett az életével, szívesen lát vendégeket!"


Ne haragudj, de ez bullshit. Pont az én példám mutatja.


Mint írtam is, vannak szeretteim pl. barátok, bizonyos családtagok akiket bármikor szívesen látok és elviselek mert valljuk be valakit napokra beengedni a saját otthonunkba elég nagy kompromisszum.


Meg vannak "családtagok" akikkel szemben belém lett nevelve, hogy a család az család, de igazából a hátam közepére nem kívánom őket.

tegnap 20:41
 26/36 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, amit a 14-es válaszban írsz, abból az látszik, hogy nem tudsz még szembehelyezkedni anyáddal (ha jól értem, róla van szó). Nem látod szívesen, mégis beengeded a lakásodba, amit egyedül teremtettél meg magadnak, és te szorongsz, míg ő otthon érzi magát. Egyszer konfrontálódnod kell vele, mikor felhív, hogy megy hozzád ott aludni, mondd meg, hogy sajnos nem jöhet, az a te lakásod és kész. Magyarázkodnod sem kell, hogy miért. Ha szeretné megbeszélni, hogy mi a rossz kapcsolat oka, megpróbálhatjátok átbeszélni, de valószínűleg az még sokáig nem fog bekövetkezni. Magától nem fog rájönni, hogy zavar téged.
tegnap 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
86%
Ha meg van beszélve előre, szívesen látjuk őket, és készülni is tudunk. Pár napra 2-3 embert el tudunk szállásolni, mi is szoktunk náluk aludni, ha látogatóba megyünk, elég messze laknak.
tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
79%

Apai ágon apám és én vagyunk, amúgy kihaltunk, azonban egy fedél alatt élünk. Anyai ágon van anyám, nagyanyám, ükanyám, nagynéném és nagybátyám, de nincs kapcsolattartás. Ha ne adj isten mondjuk anyám hirtelen megjelenne az ajtómban bármi miatt, el sem jutna addig a történet, hogy feltehetné a kérdést a maradásáról, úgy teszek, mint aki nincs otthon. Ha nagyanyám megtudná a címemet és példátlanul előfordulna, hogy eljönne az unokájához, nem is erőlködnék, hogy úgy tűnjön, nem tartózkodom a lakásban, simán elindítanám a mikrót, porszívót, mosógépet.


Egy szóval a kérdésre: NEM!

tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
86%
Aki bejelenés nélkül jön ahhoz még a kapuba sem megyek ki
tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Metionin ***** válasza:
91%
Bejelentés nélkül senki nem jön be, itt aludni meg pláne. Néha jön anyám, ha betartja a szabályokat, akkor oké, ha nem akkor indulhat haza.
tegnap 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!