Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha az egyetlen...

Mit szólnál, ha az egyetlen fiad/lányod közölné miután elköltözött, hogy nem áll szóba veletek, mert sosem volt otthon saját szobája?

Figyelt kérdés

Olyan házban éltek, ahol nappali nem volt, de két hálószoba volt, az egyikben volt a gyerek a vele azonos nemű szülővel, a másikban a másik szülő.

Igazából olyan 9 éves korától folyamatosan kérte, hogy had legyen szobája, de mindig halogatva volt különböző okokra hivatkozva, majd le lett söpörve a kérdés azzal 12 éves korában, hogy minek az, középiskolában úgyis kolis lesz, miközben amúgy nyolcadikig amúgy nem is tervezett kolis lenni.


aug. 23. 12:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Én így nőttem fel, gyűlöltem és egész gyerekkoromban utálkoztunk, veszekedtünk a testvéremmel, anyámmal is veszekedtünk emiatt folyamatosan, és 18 évesen pont azért költöztem el inkább albérleti szobába nélkülözni, mert azt éreztem, nem bírom tovább, hogy semmi, de semmi privát szférám, nulla.


A testvéremmel nem is beszéltem utána már, az anyámmal is megszakítottam a kapcsolatot végül, nyilván nem ez volt az egyerlen ok, csak azt mondom, hogy a kapcsolat megromlásához sokat hozzátett a közös szobából eredő rengeteg konfliktus, vádaskodás, vita, rossz hangulat.

aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Elárulom, nem a saját szoba hiánya az igazi oka, hogy nem akar szóba állni a szüleivel.
aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#2 Tudom, hogy nem ez az oka. Viszont a szüleim ennyit fogtak fel a rengeteg okból. Érdekel, hogy ebből a szemszögből nézve mi járhat a fejükben.
aug. 23. 12:57
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg túl sokat vágtál a fejükhöz, és ez volt belőle a legkonkrétabb, amit meg tudtak jegyezni.


Ezen aztán be is tudnak sértődni, hogy milyen hálátlan vagy, meg ők megtettek mindent stb...


Azt belátni, hogy szar szülők voltak, valószínűleg soha nem fogják, és az emberi agy látványos hanyattszaltókra képes, ha önfelmentésről van szó.


Náluk csak te lehetsz hibás. A saját könyvében mindenki főhős...

aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%
Lassan 100 éves a kis ház amelyben lakunk, ezt örököltük, pénzünk nem volt megnagyobbítani, csak annyi, hogy rendeztük, tetőt cseréltünk, fürdőszobát építettünk hozzá.... Két szobás, de olyan szerencsétlen beosztással, hogy a konyhából megyünk egy kis szobácskába, onnan egy nagyobba. A kis átjárószoba volt a gyerekeké, még csak nem is egyneműek, de ajtó a konyhára, ajtó a mi szobánkra, szóval valóban semmi privát szféra senkinek sem. A gyerekek felnőttek, nem követelőztek saját szobáért és ma is nagyon jó a kapcsolat a család minden tagja közt.
aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk már az is izgalmas, hogy nem a szülőké volt az egyik szoba, hanem külön aludtak.


Ja és én megmondanám a gyereknek, hogy felnőttként azt tesz amit akar, de ha mégsem úgy alakul az élete ahogyan gondolja, a szülői házban mindíg lesz helye, mert akkor is a gyerekünk ha ő most másként gondolja.

aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%
Oké. Ha emiatt nem kíváncsi rám, akkor ez van. Ilyen idióta duma után engem se nagyon érdekelne tovább.
aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Ha szabad megkérdeznem hány éves vagy kérdező?

A kérdésre válaszolva, megkérdezném, hogy mi az igazi oka, amiért így megharagudott, mert nem hinném el, hogy csak ennyi.

aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

#5 Milyen követelőzés?

Nálatok nem volt megoldható a privát szvérát nyújtó saját szoba biztosítása, de a kérdésben leírt szituációban az lett volna. Ne hasonlítsuk már össze azt, hogy nincs hely, azzal, hogy van egy gyerek, két szülő, két darab hálószobára, erre az egyik szülő a gyerek szobájában pöffeszkedik, a másik meg egyedül pöffeszkedik a különszobában. Közben a gyerekről tudják, hogy neki ez így szr, de lerázzák azzal, hogy 14 évesen le leszel passzolva a koliba.

Ez csak a szülők kényelméről szólt, ami a kérdésben van.

aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
35%

#9


Valamit félreolvastál.

NEM volt nappali és összesen két szoba volt, ami hálószoba is volt.

aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!