Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha az egyetlen...

Mit szólnál, ha az egyetlen fiad/lányod közölné miután elköltözött, hogy nem áll szóba veletek, mert sosem volt otthon saját szobája?

Figyelt kérdés

Olyan házban éltek, ahol nappali nem volt, de két hálószoba volt, az egyikben volt a gyerek a vele azonos nemű szülővel, a másikban a másik szülő.

Igazából olyan 9 éves korától folyamatosan kérte, hogy had legyen szobája, de mindig halogatva volt különböző okokra hivatkozva, majd le lett söpörve a kérdés azzal 12 éves korában, hogy minek az, középiskolában úgyis kolis lesz, miközben amúgy nyolcadikig amúgy nem is tervezett kolis lenni.


aug. 23. 12:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Tehat a szulok nem aludtak egyutt? Inkabb a gyerekkel aludt egy szobaban az egyik szulo?
aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
39%
#10 Te olvastál félre valamit. Azt írta, hogy két hálószoba volt, egyik helyen aludt a gyerek+szülő1, másik hálószobában meg szülő2. Ez szerintem inkább azt jelenti, hogy az nem lett volna megoldás, hogy az egyik szülő kicuccol a nappaliba, ha már annyira nem akarnak egy légtérben aludni egymással a szülők. Tehát a gyereknek akkor lehetett volna saját szobája, ha a két szülő ugyanabban a szobában alszik.
aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%

12


"Olyan házban éltek, ahol nappali nem volt, de két hálószoba volt, ..."


NAPPALI NEM VOLT.

aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
52%
#13 De te nagyon degenerált, én is ezt írtam, növessz már agyat, vagy tanulj meg szöveget érelmezni bmeg. A nem volt nappali de volt kettő hálószoba az azt jelenti, hogy nyugodtan lehetett volna a két szülő ugyanabban a szobában, a másikban meg a gyerek egyedül, ha meghozzák azt a kva nagy áldozatot, hogy ha már van közös pulya, és együtt nevelik, akkor egy szobában is alszanak, mint minden normális pár, aki együtt neveli a kölköt.
aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Emberek, a házunk úgy nézett ki, hogy bemész a hátsó ajtón, ott a kazánház, egyik oldalán spájz, másik oldalt konyha. A konyháról nyílik a folyosó, a folyosó végén a fürdő, a hálószobákba meg a folyosóról lehetett bemenni, nem egymásból nyíltak a szobák, hanem mind a kettő a folyosóról. Ja meg volt egy fedett terasz, ott volt a bejárati ajtó, és a teraszról a folyosóra lehetett bemenni.

Lehetett volna saját szobám otthon, ha a szüleim hajlandóak egy szobában aludni.

Sőt, akkor is lehetett volna saját szobám, ha a teraszból szobát csinálnak. Fel is merült még alsós korom elején, utólag is azt mondták többször, hogy megoldható lett volna minden szempontból. Eredetileg nem volt fedett a terasz, de a szüleim szerint rossz helyen volt, semmire nem volt jó, tehát eldöntötték, hogy akkor legyenek falai is. A fater kapott valami ismerőstől ilyen üveg cuccokat, azután volt a dilemma, hogy a teraszból +1 szoba legyen, vagy üvegizé télre a dísznövényeknek, vagy fele-fele. Végül hely lett belőle a növényeknek, mert hát ahhoz sokkal kevesebb dolgot kellett beszerezni, sokkal egyszerűbb volt.


De igazából mondom, nem ez volt az egyetlen és legnagyobb gond. Csak ez volt az egyetlen, amit felfogtak.

aug. 23. 15:00
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Sejteném hogy több van a dologban hogy miért nem akar velem szóba állni de nem mernék szembe nézni vele. A legkézelfoghatobb indokát megfognám és felnagyítanám, mosnám le magamról a felelősséget, a hibát, a rossz szülőséget inkább a gyereket hibáztatnam hogy az reagálja túl, ő nem is tudja q teljes háttér sztorit stb, tagadnék és hárítanék csak hogy nekem könnyebb legyen.


Persze ez csak egy verzió amit beletudok képzelni ha a szüleid helyében lennék. Anyukád, apukád szerintem most így gondolkodik.

aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
8%

#15


Most hogy beismerted a kérdés rólad szól, hát mutasd meg nekik hogyan kell ezt csinálni.


És mindegy mi a valós ok, de hogy nem állsz szóba a szüleiddel az téged minősít. Bármi legyen is az indokod.

aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%

"mert hát ahhoz sokkal kevesebb dolgot kellett beszerezni,"

Nyilván, mivel a növényeknek nem kell fűtés. A fűtésrendszer kiépítése/bővítése évekkel ezelőtt is milliós tétel volt. Terveztetni, engedélyeztetni, kivitelezni.

Gondolom nem csak nyárra szerettél volna szobát.


Mit szólnék?

Mélységesen csalódnék.

Egy szobában nőttem fel az ellenkező nemű testvéremmel.

Nem mondom, hogy jó volt, de se őt, se a szüleimet nem utáltam meg miatta.

Erre volt keret, megértettem.

Gondolom nem viccből aludt veled az egyik szülőd, hanem mert rossz volt a kapcsolatuk, de elválni anyagi okok miatt nem tudtak.

aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
5ös lehet kis lukba nem kellett volna két gyereket vállalni. Vagy ha ennyire kellett szülök a konyhába/nappaliba a két gyereknek meg egy-egy szoba hiszen nem ők akartak megszületni
aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
26%
19-es Nem én vagyok az 5-ös, de szerinted ez amúgy annyira evidens már a mai világban, vagy legalábbis ebben az országban, hogy minden gyereknek saját szobája van? Én nagyon sok olyan családot ismerek, ahol egy szobában nőnek/nőttek fel az akár különböző nemű gyerekek, és tök átlagos családokról van szó, nem nagy szegénységben élőkről. És relatíve jól megvoltak, senki nem haragudott meg ez miatt a szüleire. Persze a kérdezőnél azért kicsit más a helyzet, hisz ott a szülők nem tudtak egy szobában aludni egymással valamiért.
aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!