Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha az egyetlen...

Mit szólnál, ha az egyetlen fiad/lányod közölné miután elköltözött, hogy nem áll szóba veletek, mert sosem volt otthon saját szobája?

Figyelt kérdés

Olyan házban éltek, ahol nappali nem volt, de két hálószoba volt, az egyikben volt a gyerek a vele azonos nemű szülővel, a másikban a másik szülő.

Igazából olyan 9 éves korától folyamatosan kérte, hogy had legyen szobája, de mindig halogatva volt különböző okokra hivatkozva, majd le lett söpörve a kérdés azzal 12 éves korában, hogy minek az, középiskolában úgyis kolis lesz, miközben amúgy nyolcadikig amúgy nem is tervezett kolis lenni.


aug. 23. 12:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%
20as attól hogy sokan ezt csinálják, még nem ez a normális. Mindenkinek joga van saját élettérhez.
aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%
Azt hogy az ajtó arra van. Nekem sem volt külön szobám soha, sőt kilencen vagyunk tesók, mégsem beszéltem így a szüleimmel.
aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%

#18 És két évtizedig nem volt megoldás a gyereknek legyen szobája kérdésre? Két évtized alatt nem lehetett megoldani se a külön szobát, se a szülők válását? Ez nekem elég röhejesen hangzik, már ne is haragudj.

Két évtized alatt, ha baj van, akkor megoldom, pláne, ha a gyerekem érdekéről van szó. Nyilván nem egyik napról a másikra, de meg lehet oldani. Csak azért tenni is kéne.

aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
67%
#22 Hogy nem beszéltél a szüleiddel? :D A kérdező semmi részletet nem írt arról, hogy szó szerint mit mondott a szüleinek. Annyit tudunk, hogy elmondta nekik, hogy mi a baja, és hogy ezek után megszakítja a kapcsolatot. Ja meg hogy a szülők a problémákból annyit fogtak fel, hogy a saját szoba hiánya.
aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Metionin ***** válasza:
68%
Én is így nőttem fel, abszolút megértem. Ráadásul én egy szobában voltam mindkét szülőmmel, csak anyámmal kellett egy ágyon aludni, apám meg a másikon aludt. Úgy az egész helyzet miatt neheztelek a mai napig, ez csak egy kis szelete az egésznek, hogy mi a búbánatos farkamnak kell a semmire gyereket bszni, főleg ha annyira utálod a társad, hogy nem bírsz vele egy ágyban feküdni. Addig bezzeg elvoltak egy ágyban amíg megcsináltak felelőtlenül, utána meg a gyerek hadd szopjon. Ha szó szerint nézzük a kérdést, nem jutnék el idáig, mert ha akarnék gyereket akkor előbb biztosítanám neki az alapvető emberi szükségleteket mint pl. a kellő magánterület és csak azután csinálnám meg.
aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
60%
De miért nem voltak a szülők egy szobában?
aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

19-es, a konyha nem egész kilenc négyzetméteres, nem úgy van mint ma, hogy konyha+ebédlő vagy konyha+nappali. A gyerekek mikor megszülettek még albérletben voltunk, és mikor a nagyszülők meghaltak akkor költöztünk át. És hidd el, szépen felnőttek a gyerekek, nem volt veszekedés, segítették egymást, együtt jártak ki a városba, és ma, mikor mind a kettőnek családja is van, továbbra is jó a kapcsolat köztük és köztünk is.

De valóban a kérdezőnél más a helyzet, elismerem, hogy az már nincs rendjén.

aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!