Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar versengeni a saját...

Miért akar versengeni a saját gyerekével?

Figyelt kérdés

Akármilyen nézeteltérés van anyám-köztem

Egészen kb 15 éves koromtól felhozza hogy ő jobb nálam kinézetre, nem cserélne velem életet-testet 55 évesen. És egyik 20-30évessel sem.

Engem nem érdekel hogy mibe veszi magát de nagyon kezd elegem lenni hogy az én önbizalmam szeretné rontani.


aug. 24. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert neki nincs önbizalma, éretlen, gonosz. Te meg ne hagyd, hogy ezzel célt érjen. Ideje költözni.
aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
Nos ez valóban nem éppen a legcsodálatosabb dolog egy édesanyától, nagyon sajnálom, hogy ez van köztetek. És az is biztos, hogy ennek sok oka lehet, én nem tudok semmi biztosat mondani, hogy szerintem mitől viselkedik úgy veled, főként, hogy azt írtad 15 éves korodtól, szóval azelőtt ilyen nem volt. De minden bizonnyal azért attól korábbra visszanyúló gyökerei lehetnek a dolognak, de hogy konkrétan mi lehet a pontos oka... nem történt akkor nagyjából 15 éves korodban semmi olyan dolog amire visszaemlékszel, hogy pont attól az eseménytől fogva kezdett az anyukád úgy viselkedni veled ahogy? Mert, ha alapból ilyen lenne a természete neki azelőtt is viselkedett volna úgy veled már kisebb korodban is. Az én anyukám meg kiskorom óta hasonlítgat engemet magához, hogy én mennyire hasonlítok hozzá, kis 10 éves meg 12 éves koromban mondta, hogy ő is ugyanilyen volt kinézetre az én koromban amikor ő ugyanennyi volt, 15 éves koromban is ugyanúgy azt mondta nekem, hogy mennyire hasonló vagyok hozzá amikor ő volt ennyi idős, pont ilyen volt, de igazából nem csak külsőre, de belsőre is az évek során sokszor mondott nekem ilyeneket az anyukám, én még csak 17 éves vagyok, az anyukám 52 éves, de nekem meg ez kezd frusztáló lenni tőle és nem igazán esik jól nekem amiket mond, pedig ő nem akar ezzel idegesíteni engemet. De persze amiket a te anyukád mond neked a külsőtökkel kapcsolatosan az mindenféleképpen rosszabb ahogyan úgy viselkedik veled.😔
aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Igazából nem tudom a választ, nekem az apám volt hasonló.

Az biztos, hogy enyhén szólva nem egészséges személyiség.

Én pedig 40 évesen is pszichológushoz járok.

aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Mert féltékeny a gyereke fiatalságára, lehetőségeire. A saját életével, kinézetével pedig elégedetlen. Újra fiatal akar lenni, nehezen viseli az öregedést. Te éled jelenleg az álmát és mivel elvenni nem tudja magának a fiatalságod inkább alá ássa, megkéseti. A versengés is egy önigazolási forma nála hogy még egyáltalán van olyan csinos, szép hogy egy tízen évessel versenybe szállhat.

Amúgy szerintem bárkivel aki fiatal ezt csinálná de mivel te vagy a legközelebb téged rángat bele az ő bizonytalan, felszínes, öregedést tagadó mizériájába.

aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1. Friss 18évesként, diákmunkából élek. Ami kell magamnak magamra-kajára fontos dolgok azokat megtudom venni de sajnos nem olyan pénz amiből egy albérletet tudnék fizetni de ez a legnagyobb álmom, szóval teszek érte hogy elköltözhessek. De ez még picit messze áll 😕
aug. 24. 16:29
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Ne hagyd, hogy lehúzzon! Itt Ő nincs megelégedve magával és ezt rád vetíti ki.


Fel a fejjel, korona le ne essen! 😁

aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2-es

Igen, 15 éves koromtól mondja ezeket rám, MAGÁVAL kapcsolatban

Azelőtt is bőven hallgattam hogy más velem egyidős milyen, én nem vagyok olyan én miért nem tudok olyan lenni?

Amit neked mond, én a helyemben nem venném sértésnek..

aug. 24. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

És ezt csak úgy a semmiből hozza fel, vagy előtte te kezdesz el beszólogatni?


2

Elhiszem, hogy zavar, de általában sok közös belső és külső vonásunk van a szüleinkkel.

aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%
Kire hasonlítasz külsőre?
aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%
Apukádra, anyukádra, esetleg anyai/apai nagymama, dédi, anyai/apai nagypapa?
aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!