Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miatt nem lesz sosem...

Az anyám miatt nem lesz sosem saját ingatlanom?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam hogy mások szülei hogy segítettek nekik venni lakás/házat . hát én gyerekkorom óta anyámmal vagyok egy háztartásban.. anyám gyerekkoromban tönkretette ivással, gyakorlatilag autók árát itta el...volt hogy egy nap választotta el a haláltól ha nem hivok mentőt... Ha azt a pénzt félretette volna nekem akkor lehet hogy lenne ingatlanom? Azt mondta hogy azért ivott mert nem volt pénz és kikészült. Nem volt pénz ,de inni tudott.. érdekes.. egyébként 26 leszek

aug. 10. 15:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%

Van az a vicc, hogy tedd le a cigit, és akkor az árából vehetsz egy Ferrarit.

Te dohányzol?

Nem.

És akkor hol a Ferrarid?


Na így. Sok szülő nem issza el a fizetését, mégse tud lakást venni a gyerekének.

aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
94%

,,Ha azt a pénzt félretette volna nekem akkor lehet hogy lenne ingatlanom?""


Nagyon rosszul tette maga és miattad is, hogy elitta a pénzt, viszont ha nem is issza el, nem jelenti azt, hogy pont neked fogja félretenni, és pont lakásra szánva.


Javaslom, ne olvasgass sokat. Vendéglátásban dolgozok, rengeteg emberrel dolgozok és rengeteg vendéggel találkozok, de amikor egészségyügyben voltam idősekkel és rokonaikkal, ott is azt tapasztaltam, hogy a legtöbbüknek nincs saját lakása, illetve leginkább úgy, hogy fizeti a hitelt. Nagyon keveseknek egyáltalán saját lakása, ami majd a szülő halála után lesz a gyereké, nincs lehetőség még egy ingatlanra


Vagy nyersz a lottón, vagy okosan csinálod a dolgokat, vagy veszel fel hitelt és évtizedekig szopod a kifizetését.

aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
1-esnek! "Sok szülő nem issza el a fizetését, mégse tud lakást venni a gyerekének." - Nyugi nekem is csak úgy van sajátingatlanom hogy a szüleim meghaltak / elhuntyak és örökléssel örököltem az ingatlant. Különben nekem sem lenne még a mai napig sem ingatlanom. - 46 éves felnőtt férfi vagyok!
aug. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, hogy itt reálisabb válaszok érkeznek, mint amikkel egymást hergelik a Párkapcsolatok témakrörben...
aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%
Dolgozz, tegyél félre, vegyél fel hitelt, és majd lesz saját lakásod. Nem teljesen értem, miért anyádnak kellett volna lakást venni neked. Olyant ismerek, ahol a két gazdag család a gyerekek esküvőjére nászajándékba vett lakást, de az átlagembereknek nem telik erre, pláne nem a gyerek 25 éves korára.
aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
96%

Hát szerintem az ami neki van azért ő dolgozott meg, vagy örökölte. Te is dolgozz és old meg az életedet, vagy várd az örökséged.

Én fiatalon örököltem, ha nem ez lett volna munka és hitel máshogy nem megy. Viszont nem a szüleimtől várnám hogy alám toljanak egy lakást. Az egy dolog segít az ember a gyerekének, de küzdj{n már ő is egy kicsit hogy legyen valamilye.

aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%

Ez kiváltság, hogyha valaki fel tud építeni egy színvonalas életet, házat épít, felneveli a gyereket, majd mire a gyerek kirepülne, már ott a lakás/ház neki is.

Egy életen belül több ingatlant hitel nélkül, nehézségek nélkül összehozni szinte esélytelen még kemény meló mellett is.

aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem jó, hogy alkoholra költött, de tulajdonképpen az ő pénze. Azt csinál(t) vele, amit akar(t). A sajátodat te is arra költöd, amire akarod.
aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Nem, magad miatt. Könnyebb mindig bűnbakokat keresni mint szembe nézni a saját tehetetlenségeddel, vagy változtatni azon.
aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%
Mit akarsz már 26 évesen saját lakást? Jó hogy nem 20 évesen várod el, hogy lakást tegyenek alád. Amúgy hány százezer olyan fiatal van, akit nem segítenek a szülei, és egyedül kell boldogulnia? Amúgy te is félre tehettél volna már pár milliót 26 éves korodra. Amúgy meg nem értem a fiataloknál mi ez a lakásmánia, hogy a 20-as éveikben már saját lakás kell? Régen is gyakran egy élet munkája kellett, hogy hozzá tudjanak jutni.
aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!