Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miatt nem lesz sosem...

Az anyám miatt nem lesz sosem saját ingatlanom?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam hogy mások szülei hogy segítettek nekik venni lakás/házat . hát én gyerekkorom óta anyámmal vagyok egy háztartásban.. anyám gyerekkoromban tönkretette ivással, gyakorlatilag autók árát itta el...volt hogy egy nap választotta el a haláltól ha nem hivok mentőt... Ha azt a pénzt félretette volna nekem akkor lehet hogy lenne ingatlanom? Azt mondta hogy azért ivott mert nem volt pénz és kikészült. Nem volt pénz ,de inni tudott.. érdekes.. egyébként 26 leszek

aug. 10. 15:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
68%

Már mi köze lenne az anyádnak ahoz, hogy te mit fogsz tudni elérni az életbe?


Pro-tipp: Nyiss egy kocsmát akkor nálad adja majd le az egész nyugdíjât!

aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
83%
O hagyjatok, 2 naponta ideir valami szappanoerat, hogy o mekkora szerencsetlen, mert mindenrol csak mas tehet, csak o nem.
aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
18. Anyámmal él vélem az albérletben
aug. 10. 20:43
 24/35 anonim ***** válasza:
72%
Legalább azt dönts el, hogy hány éves vagy. Hetente írogatod ide a semmit, igen, költözz külön. Anyád is dolgozik, ő is fenn tud tartani egy albérletet. Főleg, hogy már nem iszik.
aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
59%

26 évesen pont itt az ideje, hogy a saját életed éld. A múltadért hibáztathatod őt és azért is, hogy most a rajtvonalad hátrébb van, mint sokaknak. De ha elkezded a saját életed építeni, akkor onnantól csak magadat hibáztathatod már.

Nyilván nem lesz könnyű, pláne a jelenlegi gazdasági/belpolitikai helyzetben. De fel kell nőni és neki kell állni a saját életedet építeni.

(Egyébként egy komplett lakás árát a hidelmekkel ellentétben nem túl sokaknak tolnak a segge alá tiniként. Max az önerőbe száll be, aki tud.)

aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
72%

Nekem sem anyám vette a házamat, mégis van immár négy éve sajátom.

Nem kötelessége házat venni neked.

aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem teljesen korrekt kérdés. A válasz itt látható:


https://www.youtube.com/watch?v=XwdUXS94yNk


Azt nem tudom csak, hogy ez minden gyerek számára így jelenik-e meg, vagy csak azoknak, akiknek bántalmazóak is a szüleik még pluszban. Saját példám alapján azért nem tudom eldönteni, mert nekem azok voltak.


Magyarországon a lakhatás a sérülékenyebb néprétegek számára örökletes, lényegében feudális. Lehet szépítgetni a dolgot a formális papírformával, de ez egy kicsit olyan, mint amikor Sulla az ősi római köztársaságot akarta belelátni a saját korába. Még később meg végkép a feudális formák szilárdultak meg, hiba akarták egyes császárok, királyok a Római Birodalom örökségének mímelésével ezt leplezni. Magyaroszágon meg talán a 70-es évek nagy lakótelepépítési kora volt az egyetlen, amikor a lakhatási szegénység nem örökítette át magát feudálisan nemzedékről nemzedékre (és valójában akkor is létezett tabusítás a szegénységre).


A lényeg leginkább szerintem az, hogy a gyerekkorban megszokott szorongás azthiszem magától nem múlik el, vagy csak olyan lassan, hogy az több mint egy emberi élettartam, ezért érdemes célzottak kezelni szakemberként. Sajnos én is személyiségzavarokkal éltem egész életemben, bár mondjuk én nem is kezeltem, ez nem is követendő példa. A matemtikát, természettudományokat, algebrát, nyelveket gyerekkorom óta szerettem, az valamelyest meg is óvott a szegénységtől, unalomtól, de ez csak a kisebbik része, a szorongást clzottan kezelenem kellett volna.

aug. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem a szorosan a kérdésben felvetődő taabu kérdésekre adható válasz. Kivesz az alkoholista szülövel való nevelkedés annyi életerőt a felnövő emberből, ami hasonló vagy több egy lakás értékénél? Valószínűleg igen, és a plusz bántalamazás legkisebb csírája esetén meg egész biztosan. Feudális ország Magyaroszág? Igen, legalábbis a sérülékenyebb népszegmensben lényegében azzá vált. Elb*sztuk a rendszerváltást? Valószinűleg igen, legalábbis úgy tűnik, hogy a társadalom éles kettészakadását nem sikerült elkerülni. Igazából az viszont, hogy a szoorngástól és egyéb poszttraumás tünetektől legalább meg lehet-e szabadulni, arra személyes választ ugyan nem tudok adni, de úgy tudom, hogy szakember segítségvel igen, meg lehet szabadulni, sajnos teljesen magától nem, de szaksegítséggel igen.
aug. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt a pénzt, amit megkeresek, nem hülyeségere költöm, de ha a gyerekem nekiállna követelőzni, hogy miért nem veszek neki lakást 23 éves korában, mert "telne rá", kinevetném, és lehet menni dolgozni. ;)
aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
55%
Igen, mindenkinek, akinek saját ingatlanja van, az anyja vette neki, nem?? Ezt te sem gondolod komolyan. Persze könnyebb a szülőt hibáztatni. Apám maga alá vizelo alkoholista semmirekellő volt, anyámat pedig jobban érdekeltek a férfiak, önkormányzati lyukban laktunk a putris 8.keruletben, de apám azt is ránk gyújtotta. 28 évesen mégis sikerült családi házat vennunk a ferjemmel, igaz hitelre, de mégsem sajnáltatom magam, hogy nem lett a seggem alá tolva semmi.
aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!