Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miatt nem lesz sosem...

Az anyám miatt nem lesz sosem saját ingatlanom?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam hogy mások szülei hogy segítettek nekik venni lakás/házat . hát én gyerekkorom óta anyámmal vagyok egy háztartásban.. anyám gyerekkoromban tönkretette ivással, gyakorlatilag autók árát itta el...volt hogy egy nap választotta el a haláltól ha nem hivok mentőt... Ha azt a pénzt félretette volna nekem akkor lehet hogy lenne ingatlanom? Azt mondta hogy azért ivott mert nem volt pénz és kikészült. Nem volt pénz ,de inni tudott.. érdekes.. egyébként 26 leszek

aug. 10. 15:42
1 2 3 4
 31/35 Senior Séf ***** válasza:
100%
Úgy, úgy! Mutogass anyádra, attól beljebb leszel.
aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
70%
Ne várjak el a gyerekek a saját ingatlant a szülőktől. Teremtsék elő maguknak.
aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon nehezen lesz saját ingatlanok, nagy szegénységben nőttem fel. Dolgozok ezerrel, de a mai árakat beérni már képtelenség átlagos vagy kevesebb fizetésből. Régen más világ volt, mert nem kellett annyi engedély, sokan a rokonok segítségével építkeztek, apránként összehozták. Nagyszüleim is saját házban laktak pedig egyikük sem tudott bánni a pénzzel egész életükben sajnos.

Én nagyon jó vagyok spórolásban, pedig albérletet is fizetek. De ennyiből sem lehet már egy szuterén garzont sem venni Bp-n, még hitelt sem kapnék a fizetésemre.

Sajnos ez van, próbálom fejleszteni magam. Az biztos, hogy nekem gyerek nem kell, mert örülök, ha a saját életemet valahogy fel tudom építeni egy elfogadható szintre a nyomorból. Jó lett volna, ha nagyon szegény, és/vagy függőségekkel bíró személyek nem vállaltak volna inkább gyereket, de ezen már nem lehet változtatni. Én már tudatosabb leszek ebben és nem adom tovább ezt, mert nekem is elég volt így felnőni. Azt megértem, elfogadom,hogy nem tudnak lakást venni nekem,mert nekik sincs sajátjuk.

aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Talán igen lenne, de nemcsak és nem is elsősorban az elivott ingatlannyi érték miatt, hanem méginkább a kiszivattyúzott életerő miatt. A düh és a kérdés teljesen jogos és tiszteletreméltó, és balgaság, múlthamisítás lenne tagadni, bántalmazás az bántalmazás. Lehet forintosítani a veszteséget, de igazából sokkal nagyobbb baj az érzésbeli teher. Lehet még ingatlanod, és boldogságod is, de a poszttraumás tünetek feldodolgozásáhz szükséges a pszichológus segítsége, mert nem történik meg magától az emlékek feldolgozódása, a természet sajnos erre teljesen nem készítettte fel az embert.
aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Az a pénz az ő pénze volt. Ha a seggét törölte volna ki naponta 20.000 ft címletekkel, ahhoz se lenne közöd. Az ő pénze. Ő dolgozott meg érte.


Másoknak van 2 szülője, nem csak egy anyja. Ketten jobban össze tudják spórolni a pénzt.

Na de nem kötelesek gyűjteni a gyereknek házra! Ha meg is tehetik, egyéni döntés. Nem kötelező.

Csokozz vagy vegyél valami kis faluban ingatlan árveréses házat.

aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!