Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miatt nem lesz sosem...

Az anyám miatt nem lesz sosem saját ingatlanom?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam hogy mások szülei hogy segítettek nekik venni lakás/házat . hát én gyerekkorom óta anyámmal vagyok egy háztartásban.. anyám gyerekkoromban tönkretette ivással, gyakorlatilag autók árát itta el...volt hogy egy nap választotta el a haláltól ha nem hivok mentőt... Ha azt a pénzt félretette volna nekem akkor lehet hogy lenne ingatlanom? Azt mondta hogy azért ivott mert nem volt pénz és kikészült. Nem volt pénz ,de inni tudott.. érdekes.. egyébként 26 leszek

aug. 10. 15:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%
Az én szüleim nem ittak, nem dohányoztak, becsületesen dolgoztak, mégsem tudtak nekem lakást venni.
aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
95%
Semmi baj, mások is jártak így, de te ugye már elkezdtél félretenni a gyerekednek?
aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
10 .. jó hogy mondod jelenleg Németországban dolgozom és van 18.000 euró félretett pénzem van. 21 éves koromtól dolgozom Németországba
aug. 10. 16:49
 14/35 anonim ***** válasza:
91%
Akkor miért anyádtól várod a lakást?!
aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%

Miből gondolod, hogy ha nem iszik, akkor is teljes ingatlant venne neked?

Mi van, ha utazna, ha magának venne nagyobb/szebb lakást?

Te iszol? Cigizel? Ha nem, akkor lesz ingatlanod, ugye? Mennyi pénzt tettél eddig félre?

aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
18E Euró. Odaírta.
aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
74%

Akkor mi a probléma, cunci?

Oldd meg magadnak.

NEM JÁR semmilyen lakás alanyi jogon a kölköknek, hiába divat itt a gyíkon vergődni ezen. Jó dolog, ha a szülő megteheti, de NEM kötelessége, mint ahogy a mai szülők többsége is örökölte vagy a két kezével építette fel az otthonát, nem elvárta anyu-aputól.

Ettől még gáz alkoholistának lenni, de tőled meg legalább akkora okádék, hogy nem azt kifogásolod, hogy ez mennyire egészségtelen meg csúnya, hanem hogy a saját maga által megkeresett pénzt nem Nagyságodra méltóztatott félretenni. Ha nem issza el, akkor is elutazhatta, elszórakozhatta, elvásárolhatta volna. Amíg az alap dolgokat megkapta (a lakás nem tartozik ebbe), addig a gyereknek semmi, de semmi számonkérési joga nincs.

aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit csinálnál egy lakással Magyarországon, ha vett volna? Bár nem tudom, hogy a fő kérdés kiegészítésénél miért írtad ezt? "hát én gyerekkorom óta anyámmal vagyok egy háztartásban" Ezek szerint csak voltál. Nem értem, hogy mi a gond? Jól keresel, félre tudsz tenni, gondolom Németországban is van hol laknod, van félretett pénzed ami idővel több lesz.
aug. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos részeg anyával felnőni az sok erőt vesz el az embertől. Legalábbis ha bántalmaz is, mint nálam, de lehet hogy akkor is ha külön nem bántalmaz. Ebben az értelemben, igen, sajna lehet hogy így van, ahogy írod, nemigen lehet az így elvett erőt utólag megfizetni. Kívánok minél szerencsésebb életet és boldogságot, kivánom hogy minél jobb legyen.
aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
48%
De a reményt ne veszítsd azért el. A rossz emlékeket, ha olyanok, akkor esetleg fel kell dolgozni pszichológus segítségével (legalábbis nekem igen), akkor vissza tud térni az elveszettnek érzett erő.
aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!