Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szívesen fogadjátok a családta...

Szívesen fogadjátok a családtagjaitokat a saját otthonotokban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy be nem jelentett látogatások, vagy "ott aludnék pár napot" kérések. Kinek mi fér bele?
tegnap 18:10
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

#10 Sajnos konfliktuskerülő vagyok, de igyekszem kerülni a témát. Időnként úgy voltam, hogy oké, aludjon itt, de igyekeztem nemleges választ adni.


Eleve ha itt van, akkor "nem tisztel" engem.


A szomszédaimat megkértem, ne az ajtóm előtt dohányozzanak, erre ő kimegy oda dohányozni, majd megsértődik, ha szólok érte.


Aludtam volna még erre nekiállt hangosan telefonálni korán reggel.


Volt "lekéstem a vonatot/buszt, ott aludhatok-e" kérés amivel kierőszakolja, hogy ott lehessen.


Maga a jelenléte amúgy ritka, azért nem heti/havi szint, de bármikor felmerül a kérdés egyszerűen rosszul vagyok tőle.

tegnap 19:27
 12/36 Cuki manó 2 ***** válasza:
100%
Nálam általában kupi van úgyhogy senki ne jöjjön váratlanul és nem is szoktak. Az ittalvos kérésre igent szoktam mondani de ez egy évben egyszer van és a legutóbbit is lemondták
tegnap 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
1 rokonom van, aki messze él, ő úgysem jön. Párom rokonai jöttek néha, de szerencsére már le tudjuk őket rázni, elég mocskosul viselkedtek. A be nem jelentett látogatásokkor megmondtuk mindig, hogy nem érünk rá. Itt alvás nincs, csak ha mi felajánljuk.
tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, testvéreim otthon élnek, ők is ilyenekről számoltak be, hogy elhívja őket "lekéstem a buszt, értem tudsz jönni?" kéréssel miközben ezer éve tudja a buszok menetrendjét és tudja, hogy testvéreim korán kelnek mert mennek munkába.


Legutóbb az volt, hogy testvéreim itt voltak, őket szívesen látom. Erre anyám is bejelentkezett, hogy "itt aludhat-e" mert már a városban van. Láttam, hogy testvéreim teljesen lehangoltak lettek, amint megjött el is vonultak aludni a másik szobába.


Amikor megjött elkezdett hangosan beszélni, értem, hogy halkabban legyen, mert a többiek már alszanak, de ugyanúgy beszélt tovább hangosan.


Amikor felkeltem még ki sem nyitottam a szemem, már beszélt hozzám, miközben tisztában van vele, hogy nehezen kelő vagyok.


Eleve nem olyan érzésem van, hogy "hozzám jön" hanem én csak az ingyen szállás vagyok.


De már ott tartok, hogy simán közlöm, nincs itt alvás, ha menni akar keressen szállást.

tegnap 19:48
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kit, és mikor, de nem szeretem a hirtelen látogatásokat és itt alvásokat, jobb ha bejelentik mert akkor úgy készülök. Viszont vannak nagyon közeli rokonaim (testvérek, szülők stb...) akiknek ha vészhelyzet lenne és muszáj lenne nálunk aludniuk akkor szivesen fogadnám őket. De nagy általánosságban nem szeretem ha megbeszélés nélkül jönnek, főleg ha közlik hogy akkor itt is aludnának
tegnap 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem bejelentett látogatás nincs, itt aludni is csak indokolt esetben, elöre lebeszélve lehet, de azt sem gyakran.
tegnap 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
24%

Azt mondják aki boldog és elégedett az életével, szívesen lát vendégeket!

A vendégszeretet és a vendégvárás az adott egyén mentális állapotáról nagyban árulkodik.

Azok a párok akik másokat szívesen hívnak meg, azok általában jól egyeznek, boldogak. Így van erő nyitni mások fele.

Ha morognak a vendégekre nagy a sansz hogy ők sincsenek jól egymás közt.

Akármilyen idióta vendég jön, ha jól vagy, van erőd és kedved elbohóckodni vele egy órát!

Ha a családodban összetartás volt es szeretet, bármikor örömmel fogadod őket, ha normális vagy, persze, ha keves a penz akkor is vágytok egymás társaságára.

Sajnálattal olvasom ezeket a válaszokat, a helyzet siralmas valóban!

tegnap 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
87%
17. Én a tizenötös vagyok, és minden rendben van otthon és a mentális egészségem is tökéletes. Viszont nem szeretem ha megbeszélés nélkül jönnek vendégek, mert akkor lehet hogy kupi van a házban, nem tudom mivel megkínálni őket vagy épp nem érek rá. Akkor bullshit amit írtál
tegnap 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
9%
Aki mentálisan rendben van, annál nincs kupi! Mert van ereje es kedve mindent időben elintézni, mert szereti a lakását, tetszenek a bútorai stb
tegnap 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
13%
Amint kinnt úgy bennt! A lelkemben a káosz kivetül es kupi lesz
tegnap 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!