Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el szüleimnek...

Hogyan mondjam el szüleimnek hogy nem fogom tudni befejezni egyetemet?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsőéves vagyok egyetemen, rengeteg időt beleölök a tanulásba, de már egyértelműen látom hogy teljesen feleslegesen.


Napi szinten tanulok 5-8 órát, attól függően hogy mennyi energiám van és mégis valószínű hogy már az első félévben 2 tárgyból bukni fogok. Eleve nem szerettem volna egyetemre menni mert féltem hogy nem fogom tudni befejezni, de a szüleim rám erőszakolták hogy már pedig nekem muszáj egyetemre mennem, ezért ha már eljöttem egyetemre akkor úgy voltam vele hogy mindent megteszek hogy sikerüljön, és most mégis itt állok első félév közepén úgy hogy mindjárt jönnek ZH-k és hiába tanulok mint a gép, semmi nem marad meg.


Szüleim is nagyon sok pénzt fektetnek bele tanulmányaimba, még az albérletemet is ők fizetik, és most nagyon rosszul érzem magam így hogy tudom hogy csak a pénzüket pazarolják rám mert nem tudok megfelelni az elvárásaiknak.


Amikor szakmát akartam tanulni, szüleim nem engedték mert úgy tervezték hogy diplomázni fogok, ezért most csak egy érettségim van, nem tudom mit tudnék csinálni, fogalmam sincs milyen szakmák érdekelnének, vagy mit tudnék dolgozni ha otthagynám most egyetemet, illetve azt sem tudom hogy mindezt hogy mondjam el szüleimnek, mivel tegnap is beszéltem anyámmal és hiába próbáltam mondani neki hogy már teljesen tönkre megyek ebben a hosszú mindennapos eredménytelen tanulásban, és úgy érzem hogy nem fog sikerülni nekem az egyetem, ő csak annyit mondott hogy ilyen az élet, mindig vannak nehézségek, de ő hisz benne hogy betudom fejezni egyetemet.

Egyszóval nem érti hogy min megyek keresztül, mert én 100%-ig biztos vagyok benne hogy már első félévben 2 tárgy nem lesz meg, hiába tanulok napi 5-8 órát, szó szerint semmit nem tudok abból a 2 tárgyból és a többi ami valamennyire még megmarad az is épphogy megüti az 50-60%-ot, gyakorlati órákon az ellenőrző kis teszteken...


Egy hét és zárthelyi dolgozatok, ott ha valamelyik tárgyból nem lesz meg 50% akkor az a tárgyam kuka és jövőre csinálhatom újra, illetve egyből csúszok is egy évet mert az a 2 tárgy amiből biztos hogy nem lesz meg 50% nekem az mindkettő olyan amire másik tárgyak épülnek.


Ha van valakinek valami ötlete hogy hogyan tudnám elmondani a szigorú szüleimnek hogy én ezt nem fogom tudni folytatni akkor sokat segítene mert jelenleg nagyon elkeseredett és kétségbeesett vagyok.


Illetve ha valakinek arra is lenne ötlete hogy mit tudnék csinálni miután otthagyom az egyetemet akkor annak is nagyon örülnék, akiket eddig kérdeztem, mindenki azt mondta hogy tanuljak valami szakmát ami érdekel, de őszintén, semmilyen szakmát nem ismerek mivel kiskorom óta tabu volt az a téma hogy én szakmát tanuljak.


Előre is köszönöm a válaszokat!


19F



okt. 8. 12:54
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

#30


Teljesen korrekt amit mondasz, de ha az adott szülő hallani sem akar a szakmáról mint lehetőség, mert ő elhatározta hogy a fia már pedig diplomás lesz akkor akkor ez olyan mintha a falnak beszélnék amikor mondom neki hogy mit szeretnék egyetem helyett, ezért félek nagyon ettől az egész helyzettől és már lassan mentálisan teljesen felemészt.

okt. 8. 22:02
 32/34 anonim ***** válasza:
52%
Ez elég szomorú, hogy így állnak hozzá. Nem is értem, hogy egyes emberek mit képzelnek magukról. Vérlázító hozzáállás.
okt. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ne azt mondd, hogy ezt szeretnék, hanem azt, hogy ezért és ezért ezt választottam. Ha másképp nem megy, akkor előbb lépj, utána szólj.

Bár szerintem a ti kapcsolatotokból az őszinte megbeszélés, és a te felnőttként kezelésed még hiányzik.

De ez nem csak a szülők bűne. Egy fiúgyerek a te korodban küzd ezekért, és ha nem is egyből, de eléri. Te még tele vagy félelemmel. Függőségben tartanak, de nem is mersz leválni. Bízz magadban!

okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak arra van néhány tanácsom, ha a folytatás mellett döntesz:


-Ne add fel, mindent meg lehet tanulni! Ha megvan a BSc-d, akkor utána elmehetsz szakmát tanulni, vagy azzal valahová...


-Csoportban tanulj, ne egyedül, ahogy egy korábbi hozzászóló is írta.


-ZH-ra ne az anyagot próbáld megtanulni, hanem a korábbi ZH-példákat gyakorold, és esetleg az ahhoz kapcsolódó anyagot.


-Priorizáld a feladatokat, másképp nem megy. Nálam a legnehezebb 2-3 tantárgy vitte el a tanulási idő nagy részét.


-Nekünk elsőéves korunkban voltak mentoraink (felsőbb évesek), akik nagyon hasznos tanácsokat tudtak adni a ZH-ra és vizsgára.


-Voltak próba-ZH-k, a gyakorlatvezetők folyamatosan oldottak meg ZH-n előforduló feladatokat.


-Tudd, hogy mit nem tudsz! Konkrét kérdésekkel lehetett az oktatókhoz vagy a gyakorlatvezetőkhöz fordulni, akik készségesen segítettek, de ehhez az kell, hogy lássák, sok mindent tudsz, de valahol megakadtál. (Ez akkor a legjobb, ha egy csoport megy az oktatóhoz, hogy „eddig jutottunk, és innen hogyan tovább?”.)


-Nagyon fontos a regenerálódás. Van, akinek ez buli, van, akinek ivászat, van, akinek sorozatnézés vagy sport de el kell tudnod magad szakítani a tanulástól, hogy az agyad befogadóképesebb legyen, mikor újra nekiállsz (a sport sokat tud segíteni)


-Nyilván meg kell találni az optimális arányt a pihenés és a tanulás között, illetve fel kell fedezned, melyik napszakban vagy a leghatékonyabb, legkreatívabb – ilyenkor tanulj!

okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!