Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ekkora csalódás a szüleimnek?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, otthon élek még. Sajnos annak idején nem vettek fel az álomszakomra (pszichológia), így tanár lettem. A fizetésem nem lenne elég albérletben, így muszáj a szüleimmel élnem.


Közben látom magam körül, hogy a korombeliek már mennyivel előbbre tartanak az életben. Apa kollégájának a lánya, akivel együtt nőttünk fel barátnőkként, egy hete házasodott meg. Orvos a lány, a férje is. Van már autójuk, házuk. És bár apa nem mondja a szemembe, de hallom a csalódottságot a hangjában, mikor rólam beszél az ismerőseinek.


Ami a legrosszabb, hogy a mai napig titkolom a szüleim előtt, hogy leszbikus vagyok. (Két fiú barátom egy-egy ideig segített nekem úgy tenni, mintha egy pár lennénk.) A szüleim nagyon vallásosak, utálják a melegeket. Belehalnának a szégyenbe miattam.


Annyira gyűlölöm magam, hogy semmiben sem tudok normális lenni.



szept. 8. 11:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
97%

Pszichológust keress fel. Hosszútávú pszichoterápia. Nincs rövid út. Ez nem egy excel táblázat, amit Mariska bemásol neked ide válaszba, hogy így kell élni.

Traumafeldolgozás kell.

szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
19%
Végezz el valami olyan szakot amivel el tudsz helyezkedni normális fizetésért. pl mérnök, informatikus. Az ilyen humán szakokkal nem sokra mész már te is látod gondolom.
szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

"Végezz el valami olyan szakot amivel el tudsz helyezkedni normális fizetésért. pl mérnök, informatikus."


6 év volt a tanárképzés, nincs több ingyenes félévem. A fizetős sajnos túl drága.

szept. 8. 11:38
 4/68 anonim ***** válasza:
100%

4.

Milyen szakos vagy?

szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi elírtam


3. Milyen szakos vagy?

szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:
Magyar-földrajz
szept. 8. 11:45
 7/68 anonim ***** válasza:
75%

"Traumafeldolgozás kell" Én nem látok traumát.

Kérdező! El kell döntened, hogy magadnak akarsz-e megfelelni, vagy inkább a szüleidnek. Értem én, hogy nehéz helyzet, de kevésbé lenne nehéz, ha nem vezetted volna félre a szüleidet a fiú barátokkal.

"Annyira gyűlölöm magam, hogy semmiben sem tudok normális lenni." Ennek nincs értelme: normális vagy, csak megfelelési kényszered van a szüleid felé, ezért még hazudni is képes voltál. Ajánlom figyelmedbe a következőt:

[link]

szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim válasza:
38%
Szerintem vállald fel önmagad … Talán ha megszabadulsz ettől a sok feszültségtől, sokkal pozitívabban fogod látni a dolgokat , és jobban bele látsz majd abba mi lenne a legjobb számodra ..A szüleid ha igazán szeretnek, és támogatnak akkor ugyanúgy szeretni fognak ha felvállalod a másságodat is ..Barátnőm is az , nagyon nehezen mondta el a szüleinek de viszont elfogadták őt ilyennek , hiszen ő ilyen. Egyetlen feltétele volt az egésznek hogy ne vigyen haza senkit , azt számukra nehezebb lenne látni is . Azt mondod tanár vagy, a gyerekeknek is azt kellene tanítani hogy ne féljenek önmagukat adni ,mutass feléjük is pozitív kisugárzást hiszen egy okos érett nő vagy. Bízz magadban és abban hogy mindent meg tudsz oldani 😊
szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
53%
Nem látsz traumát? Oké. Elfogadom.
szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem neked el kellene menned pszichológushoz, mert van egy alapvetően nagy - elsősorban belső - problémád, vagyis az hogy nem tudod magadat elfogadni. A leírtak nekem nagyon úgy tűnik, hogy ahhoz, hogy meg tudj felelni a szüleidnek, először magadnak kellene. Szerintem muszáj lenne magadat valamiféleképpen elégedett állapotba raknod, kiteljesedni és büszkének lenni egy valamire az életedben, mert jelenleg sem a karriered, sem a lakhatásod, az egzisztenciád, sem a szerelmi igényeid nincsenek kielégítve (hiszen nem tudod rendesen felvállalni az identitásod előttük). Szerintem abban kellene neked segítség, hhogy ebből az erőtlen állapotból ki tudj törni előszedj annyi erőt, hogy valamilyen módon önállósulj és tudd szervezni az életedet. Ha a pszichológia érdekel, akkor keress valami olyan képzést, ami hasonlóval foglalkozik, akár tanácsadó vagy egyéb dolgok is szoktak lenni, különféle tréningek. Ezekkel kicsit elkezdhetsz orientálódni olyan irányba, ami érdekel. Ha a lakhatásodat akarod megoldani, akkor keress valami alternatívát, szerintem ha sikerül egy kicsit megtakarítanod, akkor el tudsz költözni, akár lakótárssal szerintem. Ha pedig fel szeretnéd magad vállalni, akkor ezt titkolózással semmiképpen nem tudod megtenni. Ne fogadd el hogy szégyellnek téged semmiért sem, tanárként egyébként is a társadalom leghasznosabb funkcióját látod el.


A másokkal való összehasonlítást pedig szerintem engedd el. Nem minden a külsőség, nekem az ilyen hiperszuper mintaéletet élő ismerőseim a legszomorúbbak, ha közelről megfigyelem őket. (De komolyan, olyan durva sztorik vannak egy-kettő ilyen irigyelt csodapárocska körül, hogy néha el sem hiszem, hogy emberek így élnek, ilyen dolgokat elviselnek.) Ne engedj a társadalmi nyomásnak, hanem próbáld magadat boldoggá tenni, mert ez az egyetlen ami végül számít is majd. Kitartást!

szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!