Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ekkora csalódás a szüleimnek?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, otthon élek még. Sajnos annak idején nem vettek fel az álomszakomra (pszichológia), így tanár lettem. A fizetésem nem lenne elég albérletben, így muszáj a szüleimmel élnem.


Közben látom magam körül, hogy a korombeliek már mennyivel előbbre tartanak az életben. Apa kollégájának a lánya, akivel együtt nőttünk fel barátnőkként, egy hete házasodott meg. Orvos a lány, a férje is. Van már autójuk, házuk. És bár apa nem mondja a szemembe, de hallom a csalódottságot a hangjában, mikor rólam beszél az ismerőseinek.


Ami a legrosszabb, hogy a mai napig titkolom a szüleim előtt, hogy leszbikus vagyok. (Két fiú barátom egy-egy ideig segített nekem úgy tenni, mintha egy pár lennénk.) A szüleim nagyon vallásosak, utálják a melegeket. Belehalnának a szégyenbe miattam.


Annyira gyűlölöm magam, hogy semmiben sem tudok normális lenni.



szept. 8. 11:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
61%
Veszel fel diakhitelt és elvégzel valami normális szakot. Vagy elmesz dolgozni valahova, ahol többet keresel, mint most.
szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 A kérdező kommentje:
Én szívesen járnék pszichológushoz, de 20 ezer / óra áron dolgoznak. Nem engedhetem meg magamnak.
szept. 8. 12:01
 13/68 anonim ***** válasza:
84%

Innen nézve örülj, hogy nem vettek fel, mert az jön le, hogy Te is az a fajta vagy, aki azért ment volna pszichológia szakra, hogy megspórolja a terápiát.


Elsősorban az a csalódás, hogy nem vállalod fel magad, de nem derül ki, miért. 28 évesen még bőven válthatnál, tanári diplomával is.


De persze előtte szakember kellene.

szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
29%

Ne utáld magad ezért.

Mondjuk így hogy titkolnod kell így necces de ettől még nagyszerű ember vagy.

Ez meg hogy csalódás vagy a szüleidnek csak annyit bizonyít hogy mennyire toxikusak. Nekem kb apám ilyen. Nem is szeretem ezért.

Mindenesetre kb ugyan azt tudom javasolni amit említettél hogy szerzel egy jó barátot aki eljátsza hogy együtt vagytok.

Valakivel így összejöhetnél és go albi vagy kéne venni egy saját lakást (egyik se olcsó)

szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
60%

A vallásosságuk alapján pont, hogy el kéne fogadniuk mert magát azt, hogy homoszexuális légy nem tiltja a Biblia és az ha össze is jössz egy másik nővel akkor is csak pont ugyan úgy bűnt követsz el vallásos tekintetben mint mindenki más, más bűnökkel.

Nekik nem szabadna emiatt ítélkezniük vagy bármilyen problémát csinálniuk.


Ha pedig szeretnek akkor annak kéne az elsőnek lennie és nem annak, hogy kihez vonzódsz vagy kihez nem.


Ha nem tudnak elfogadni olyannak amilyen vagy akkor így jártak. Másokért nem éri meg tönkre tenni magadat.


Arról nem is beszélve, hogy ne nekik akarjál megfelelni. Ne azért akarjál többet keresni, hogy megfeleljél a szüleidnek vagy akárki másnak. Arra figyelj, hogy te mit szeretnél az életben.

Keressél többet de azért mert a te céljaidhoz kellenek és ne azért mert mások elvárják tőled.


Azt sem árt egyébként figyelembe venni, hogy a barátnődnek lehet már van kocsija és háza de könnyebb azt úgy, hogy ha mellette van az embernek egy párja. Sokkal jobban lehet úgy félre tenni.


A költözést ha másként nem lehet megtudnád oldani úgy, hogy lesz egy lakótársad.


A munkánál pedig körül kell nézni. Milyen oktatásokat tudnál elvégezni, milyen munkák vannak. Próbálkozni kell és fejlesztened magad.

Sok mindent internetről is megtanulhatsz és azt is figyelembe szokták venni az álláskeresésnél, hogy mit tudsz akkor is ha nincs róla papírod.


Vannak lehetőségek de az indulás nem lesz egyszerű valószínüleg.

szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
85%

Megtanultam egy dolgot : soha ne másokkal hasonlítsd magad össze, hanem a mai énedet a tegnapival. Az legyen a mérce.

Más embereknek más út, más karma adatott!

Más lehetőségek, más szerencsés egyedi körülmény, segítő kéz, ami neked esetleg nem volt meg.

Ezen kár szomorkodni.

Ha gondolod, a pszichológia szakról sose késtél le, még próbáld! Ámbár kétlem, hogy te azzal a szakmával vagyonosra keresnéd magad!

Menj te is orvosira

szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
91%

28 eves vagyok apolono.. de gyarba dolgoztam 2x annyi fizetesert. Ferjem pek de sorforkent dolgozik 2x annyi penzert. Elmerem mondani mind a ketten duplajat keressuk a Te fizetesednek. 8 eve nem elunk a szuloknel, 2 eve sikerult vennunk hazat, 1 eve foldet, van egy autonk ( 2 millio kornyeke). Tele a tanyank haszonallattal,sajat ultetesu gyumolcsossel. Az allastok mar haszonra vannak pluszba vagyunk veluk. Jovore mar a gyumolcsos is. Es iden meg fog szuletni az elso gyermekunk.


De tudok olyat is mondani hogy egy tanar ismerosom felmondott es takaritani jar egy plazaba.. mert sokkal tobbet keres.


Na ezeken kell elgondolkodni :).

szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező! Az a legnagyobb baj, hogy valahol gyerek maradtál, nem nőttél fel. Összehasonlítod magad a korodbeliekkel, meg a barátnőddel, hogy neki férje, házuk, kocsijuk van. Az utóbbi kettő neked is lehet még -kérdés, hogy mit teszel érte- de mintha a férjet is irigyelnéd. Ami azért leszbikus létedre elég furcsa. Sokkal talpraesettebbnek, életrevalóbbnak kellene lenned. Mintha mástól várnád a megoldást, te elmerültél az önsajnálatban. Ismered a mondást? Segíts ember magadon, megsegít az Isten is!
szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
72%
Ne akarj a szülőknek megfelelni. Viszont mivel jelenleg egyedül nem tudnál megélni, a bigott szülők előtt ne vállald nyíltan a leszbikusságodat. Ugyanis kidobhatnak otthonról. Másrészt ha kiderülne az iskolában, ott is lehetne belőle baj, főleg, ha esetleg egyházi az iskola.
szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
49%

Én azt nem értem, hogy a homoszexuálisok miért éreznek kényszert arra, hogy a szüleik (és az egész világ) előtt elmondják, ők mások. Mi a fene köze van akárkinek ehhez. Ha békét akarsz és nem akarsz a szüleidnek fájdalmat okozni, akkor ne mondd el nekik. Miért mondanád? Otthon akarod a találkozóidat lebonyolítani? Rájuk akarod kényszeríteni a párodat? Vagy miért?


A szüleidnek is joguk van egy nézethez, nem kötelesek ők megváltozni a kedvedért. Nagy trauma lenne nekik, ha elmondod. Miért nem akarod megkímélni őket ettől? Nem érdemlik meg?


És vegyél erőt magadon, menj akár fizikai munkára, amiből albérletet tudsz fizetni. A szüleidnek pedig mondd azt, hogy téged nem érdekel semmilyen párkapcsolat egyelőre. Aztán az albérletedben élhetsz a másságodnak. Amennyiben tényleg az vagy, nem csupán a divat után mész, és különleges akarsz lenni legalább ebben.

szept. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!