Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ekkora csalódás a szüleimnek?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, otthon élek még. Sajnos annak idején nem vettek fel az álomszakomra (pszichológia), így tanár lettem. A fizetésem nem lenne elég albérletben, így muszáj a szüleimmel élnem.


Közben látom magam körül, hogy a korombeliek már mennyivel előbbre tartanak az életben. Apa kollégájának a lánya, akivel együtt nőttünk fel barátnőkként, egy hete házasodott meg. Orvos a lány, a férje is. Van már autójuk, házuk. És bár apa nem mondja a szemembe, de hallom a csalódottságot a hangjában, mikor rólam beszél az ismerőseinek.


Ami a legrosszabb, hogy a mai napig titkolom a szüleim előtt, hogy leszbikus vagyok. (Két fiú barátom egy-egy ideig segített nekem úgy tenni, mintha egy pár lennénk.) A szüleim nagyon vallásosak, utálják a melegeket. Belehalnának a szégyenbe miattam.


Annyira gyűlölöm magam, hogy semmiben sem tudok normális lenni.



szept. 8. 11:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
17%

43-as: ahelyett, hogy a témáról írnál, elkezded minősíteni és sértegetni azt, aki nem a te álláspontodat képviseli.

Javasolom, hogy a Youtube-on hallgasd meg a következőt: Veleszületett-e a homoszexualitás/Carpe Deum.

Kikérem magamnak, hogy engem elemezgesd, senki nem kérdezett erről.

Sajnálom, hogy te is az OMBTQ lobbi tagja vagy.

És foglalkozz a kérdéssel, ne mások kéretlen minősítgetésével.

szept. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem fogsz neki örülni, de esetleg keress olyan munkahelyet, amely többet fizet. És nem kell lakást bérelned. Elég csak egy szobát lakótárssa. Szerintem a szexuálitásodat még ne vallald fel, főleg akkor ha még velük élsz.
szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
55%

Vallás-Biblia (ahol ír azonos neműek kapcsolatáról.

Szóval vallásosság-szeretet, elfogadás, feltètel nèlküli szeretet...

Biztos nehèz szülőkènt, de ha szeretnek, tiszteletben is tartanak, nem szabadna, hogy gond legyen az identitásod, hiszen a gyermekük vagy. Egyèbkènt ha nem is tudják elfogadni, megèrteni, akkor csak simán tiszteljenek meg azzal, hogy ez a te dolgod ès pont. Egyèbkènt szègyenkezni amiatt kène ha ellökik az egyetemet vègzett szèp ès okos gyermeküket, egy olyan dolog miatt, amiről nem tehet.Ès az is lehet, nem te vagy az első a családban...

szept. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
8%
54: Nem tehet róla? De, az esetek többségében igenis tehet róla.
szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 valaki : ***** válasza:
61%

Szia!

Félig megértelek, én is 28 vagyok, tanár és csalódás a szüleimnek

Én azért vagyok az, mert nincs férjem, gyerekem, pedig szeretnék, csak a párom majdnem 10 éve “fél” ezektől, csak elvan, nincs ilyesmi

Te viszont, nem tudom milyen tanár vagy vagy hol élsz

Csak azért, mert középiskolai tanár ped1 nélkül 508 ezret keres bruttóban.

Szerintem szedd össze magad, menj vidékre, ahol ki tudsz fizetni egy albit

Szolgálati lakás a legjobb, de én pl nem Pesten, de megyeszékhelyen élek, ebből a fizuból el tudnék lenni egyedül is egy albiban. Akkor elkerülsz a szüleidtől, ismerkedhetsz lányokkal. A suliban ki kell találnod sajnos egy alibit előbb vagy utóbb. Egy meleg férfi tanárnak én vagyok az alibije, sajna ez az iskolában gond.

Ha elköltöztél, megvan az a lány, akit szeretsz, akkor hazamész, és megmondod a szüleidnek, hogy leszbikus vagy, hagyod őket pár hétig gondolkodni, és visszajössz. Addig döntsenek, hogy szeretnek-e így is.

Aztán ha esetleg nem, akkor felépíted az életed, mint ahogy a többi sorstársad is.

Sok sikert, tudom, hogy nem könnyű

Szorítok neked

szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
21%
55-ös: de miért kell megmondania a szüleinek?
szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%

55-ös: Ha te most 28 éves vagy, szeretnél gyereket, de a párod nem akar, el kell gondolkodnod azon, vele maradsz-e, mert újabb 10 év múlva már nehéz a gyermekvállalás.

Amúgy hogy lehet, hogy egy meleg tanárnak te vagy az alibije, miközben párja van?

A vidékre menetel egy leszbikusnak rossz döntés. Vidéken még nagyobb a társadalmi ellenérzés a leszbikusokkal szemben, kisebb településen szinte lehetetlen eltitkolni, ha valakivel kapcsolatba kerül, tehát óhatatlanul kitudódik az iskolában is.

szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
Egyébként sehol se írta, hogy budapesti lenne.
szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
29%

Azért kellene megmondania, hogy még nagyobb csalódást okozzon?


Szerintem nincs az a szülő, akinek ez ne lenne sokkoló.

szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
57-es: Elnézést, elírtam. Helyesen: hogy lehet, hogy egy meleg tanárnak te vagy az alibije, miközben neked párod van? Ő tud róla?
szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!