Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ekkora csalódás a szüleimnek?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, otthon élek még. Sajnos annak idején nem vettek fel az álomszakomra (pszichológia), így tanár lettem. A fizetésem nem lenne elég albérletben, így muszáj a szüleimmel élnem.


Közben látom magam körül, hogy a korombeliek már mennyivel előbbre tartanak az életben. Apa kollégájának a lánya, akivel együtt nőttünk fel barátnőkként, egy hete házasodott meg. Orvos a lány, a férje is. Van már autójuk, házuk. És bár apa nem mondja a szemembe, de hallom a csalódottságot a hangjában, mikor rólam beszél az ismerőseinek.


Ami a legrosszabb, hogy a mai napig titkolom a szüleim előtt, hogy leszbikus vagyok. (Két fiú barátom egy-egy ideig segített nekem úgy tenni, mintha egy pár lennénk.) A szüleim nagyon vallásosak, utálják a melegeket. Belehalnának a szégyenbe miattam.


Annyira gyűlölöm magam, hogy semmiben sem tudok normális lenni.



szept. 8. 11:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
78%

59.: Egy egészséges szülő-gyerek kapcsolatban ezt meg lehet mondani, mert szereti és elfogadja őt a szülő. De egy bigott családban akkora a homofóbia, hogy nem ajánlott, legalábbis addig, amíg függ tőlük. Utána meg lehet mondani, de számolni kell azzal, hogy megszakítják vele a kapcsolatot. De talán jobb is.

Eleve rossz, ha a szülő úgy áll a felnőtt gyerekéhez, hogy amiatt csalódást okozott, mert pl. nem lett elég sikeres, nem akkor és olyannal házasodott, amikor, akivel a szülő elképzelte, stb. Hacsak nem bűnöző lett belőle, nincs ok a szégyenre. Maximalista, kifelé élő és mások véleményére túlzottan adó emberek hozzáállása ez.

szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
39%

Azért az épp elég tragédia, ha valakinek a gyereke beállt a melegek közé. És azért ne te mondd meg, hogy mit érezzen a szülő. Nem tehet róla, hogy akkora sokk éri.


És ismét kérdezem: miért kell ezzel sokkolni a szülőket? Hála istennek a meleg párja nem fog örökölni, nem tudnak összeházasodni, és hiába szereti valaki a gyerekét, attól annak a párjától még viszolyoghat.


Mondom: ne te írd elő a szülőknek, hogy mit érezzenek.


Borzasztó nagy csalódást, és ennek miért kell kitenni őket?


Ha a gyerek szereti a grillezett skorpiót, akkor azt is nézze a szülő mosolyogva, mert szereti a gyerekét? El vagy tévedve. A szülő is ember. Képzeld.

szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
33%
És ez lesz az utolsó, hogy ilyen témában reagálok, mert már nagyon unom ezt a rengeteg meleg-reklámot.
szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
86%

Esetleg a magán tanítás nem lenne opció? Úgy valószínűleg többet tudnál keresni és el tudnál költözni, talán még pszichológusra is lenne pénzed.


A melegség miatt meg ne szégyeld magad, nincs azzal semmi gond. Tudom, hogy fájdalmas ha nem fogadnak el a szeretteid, de ez róluk szól, ha szeretnek téged, akkor nekik kell ezt megoldaniuk magukban, neked semmi teendőd nincs ezzel kapcsolatban. De amíg függsz tőlük, addig a saját biztonságod érdekében ne mondd el.

szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 valaki : ***** válasza:
73%

55-ös vagyok

A párom barátja ez a tanár

Ő kért meg rá, hogy csináljak vele pár szelfit, hadd mondja, hogy én vagyok a barátnője

Én nem ismertem előtte, de mivel nekem semmibe nem telt, segítettem

szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
75%
Persze nehèz a szülőnek, akkor kèpzeljük el milyen nehèz a gyereknek. Nehèz a szülőnek elfogadni, hogy a gyerek nem olyan amilyennek ők szeretnèk, DE nekünk olyan szüleink vannak amilyet mi szeretnènk?!?!?!?
szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
74%
66.: Se a szülő, se a gyerek nem választhatja meg egymást. A szülőnek kicsit több a mozgástere, mert ő neveli a gyereket, ő neveli bele az erkölcsi normákat (jó esetben, mert sok szülő nem tesz ilyet sajnos), ezért a gyerek formálására van lehetőség bizonyos szintig, fordítva erre nincs.
szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
65.: Ez igazán rendes dolog volt tőled.
szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!