Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ekkora csalódás a szüleimnek?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, otthon élek még. Sajnos annak idején nem vettek fel az álomszakomra (pszichológia), így tanár lettem. A fizetésem nem lenne elég albérletben, így muszáj a szüleimmel élnem.


Közben látom magam körül, hogy a korombeliek már mennyivel előbbre tartanak az életben. Apa kollégájának a lánya, akivel együtt nőttünk fel barátnőkként, egy hete házasodott meg. Orvos a lány, a férje is. Van már autójuk, házuk. És bár apa nem mondja a szemembe, de hallom a csalódottságot a hangjában, mikor rólam beszél az ismerőseinek.


Ami a legrosszabb, hogy a mai napig titkolom a szüleim előtt, hogy leszbikus vagyok. (Két fiú barátom egy-egy ideig segített nekem úgy tenni, mintha egy pár lennénk.) A szüleim nagyon vallásosak, utálják a melegeket. Belehalnának a szégyenbe miattam.


Annyira gyűlölöm magam, hogy semmiben sem tudok normális lenni.



szept. 8. 11:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:

31

Jogod van hozzá.

szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
21%

30-as: egy alkoholista vagy egy drogos is boldog egy ideig. Akkor a szülő örüljön, mert ez a lényeg?


Vagy ha a gyermek rohan egy olyan házasságba, aminek előre látni a keserű következményeit, de jelenleg boldog a gyerek, akkor örüljön?


Továbbá: a lopás is egyidős az emberiséggel. Akkor rendben van?


Az ember veleszületett ösztöne a fajfenntartási ösztön, ami a homoszexuálisokból hiányzik. Tehát nem normális.


Egyik szülő sem örül annak, hogy a gyermeke nem a természet rendje szerint él. És annak sem örül, hogy igenis nagyon sokan meg fogják szólni a gyereket.


Az ellenkező nemű párunkat azért mutatjuk be, mert összeházasodhatunk vele, gyermeket hozhatunk a világra, ezáltal törvény által elismert CSALÁDI és JOGI kapcsolat jön létre. A sajnát neművel való viszonyban ez nem jöt létre, tehát ez csak egy belterjes dolog. Amivel nem illik a szülőket terhelni. Nem szép dolog nekik fájdalmat okozni. Például azért, mert nem lesz unokájuk. Ami nagyon fontos.


És szerintem nem lehet igazán boldog az, aki ilyen kapcsolatban él, és tudja, hogy nem lesz gyermeke. A gyermeknevelés a legszebb dolog, és aki ennek ellenkezőjét állítja, annak nincs szíve, abban nincs szeretet, csak megy az állítólagos vágyai után. Mert elcsábították. (Ugyanis MINDEN emberben megvan bizonyos mértékben a saját neméhez való vonzódás, és tartás kérdése, hogy milyen irányban megy el. Kivételt képez, aki eleve másnak születik, de ez már gyermekkorban megmutatkozik, ehhez hozzászoknak a szülők, ha tetszik, ha nem. De ha egy addig hetero ember kíváncsiságból beleugrik a homo kapcsolatba, és benne marad, az csak inkább hallgasson, és ne terjessze itt a reklámot a leszbikus kapcsolat érdekében).


Volt egy párom, aki belement ilyenbe kíváncsiságból, hát, megundorodtam tőle, nyilván szakítottam vele. Pedig ő kezdetben nagyon is heteronak tűnt.

szept. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
26%

28-as: miért írod elő, hogy egy szülő mit érezzen? Attól még szereti a gyermekét, ha belerokkan abba, hogy homoszexuális a gyereke. A szülő is ember. És nem a te elvárásaidnak megfelelően érzi, amit érez. Az érzéseinket is igazítsuk a gyermekünk elvárásaihoz?


Például hazahoz egy olyan párt, akiről látszik, hogy egy szélhámos. Akkor vegyen erőt az érzésein és szeresse azt az illetőt, mert a gyereke hozta haza? Sajnos vagy szerencsére, azért azt nem tudjuk irányítani, hogy mit érzünk. Egy szülőnek joga van belehalni abba, ha a gyermeke meleg. Mivel nem csak a gyermeke élhet az érzéseinek, hanem a szülő is.


Egyik hozzászóló azt írja, ne nézze a gyerekét a szülő szaporodási gépnek. Nem nézi, mivel nem parancsolja meg neki, hogy szüljön, nem zavarja el, ha nem szül, nem zsarolja ezzel. Csupán bánatos, hogy nincs unokája. Szerinted még ehhez sincs joga egy szülőnek? Azért, mert a divatos pszichológia azt mondja, hogy egy szülő szűnjön meg, ha gyereke van, főleg, ha felnőtt gyereke. Ne érezzen, mindig mosolyogjon, fogadjon el mindent, mindenben feleljen meg a szent gyermekének, ha nem így van, nevelje át magát, bűnhődjön, mert a világra hozott egy gyereket. Hát, ez így nem megy. A szülő is ember, lehet, hogy értékesebb, mint a gyereke. És lehetnek érzései. Mint ahogyan a gyerekének is lehetnek a saját neme iránt, ugyanúgy neki is lehet ellenérzése a homoszexualitás iránt.


Szerencsére még nem tartunk ott, hogy a másság a norma. Azért másság, mert nem normális.

szept. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
73%

33

Biztosan nagyon boldog voltál, hogy kitaláltál egy ilyen "frappáns" érvet ahhoz, hogy beleköss abba amit írtam. Azonban ezzel a kötözködéssel és azzal, hogy egy párkapcsolatot a drogozáshoz vagy alkoholizmushoz hasonlítasz azzal csak a saját primitívségedet mutatod be.


Ha egy házasságnak egyértelműen rossz lesz a vége akkor ott a párral van a probléma és nem a párok nemével. Arról nem is beszélve, hogy a szülőknek egyenlőre, tudtommal legalábbis nincsen jós képessége. A párok képesek a fejlődésre és egy eleve gondokkal küszködő kapcsolatot is rendbe lehet tenni, akár esküvő után is.


Semmit nem írtam sem a lopásról, sem pedig olyanról, hogy egyidős az emberrel.

De ez a kijelentéseddel csak még jobban bemutattad, hogy mennyire primitív vagy.


A biológiával való érvelést próbáld meg inkább azokra hagyni akik nem csak általánosban foglalkoztak biológiával.


Azzal tisztában vagy egyébként, hogy az azonos nemű párok sem vállalnak feltétlen gyereket?



"És szerintem nem lehet igazán boldog az, aki ilyen kapcsolatban él, és tudja, hogy nem lesz gyermeke."


Ezt te már csak tudod. Nevetséges vagy.


"Ugyanis MINDEN emberben megvan bizonyos mértékben a saját neméhez való vonzódás, és tartás kérdése, hogy milyen irányban megy el. "


ÍGY MÁR MINDEN VILÁGOS.

De nem kéne ennyire utálattal fordulnod a homoszexuálisok felé csak azért mert te nem vagy képes elfogadni, hogy vonzódsz a saját nemedhez.

szept. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
67%

34

Én nem írom elő senkinek, hogy mit érezzen.


Ha valaki ebbe belerokkan vagy akár belehal akkor ott komoly mentális gondok vannak. Én pedig nem írom elő, hogy mit érezzen valaki különösen ha mentálisan beteg.



Most pedig szélhámosokhoz hasonlítod a homoszexuálisokat. Szánalmasak az ilyen próbálkozásaid.

KÜLÖNÖSEN ÚGY, hogy TE IS A SAJÁT NEMEDHEZ VONZÓDSZ!!


"a divatos pszichológia azt mondja, hogy egy szülő szűnjön meg, ha gyereke van,"

Ezt nagyon poros könyvekben olvastad? Vagy már 80 éve olvastad ezt?



"Ne érezzen, mindig mosolyogjon, fogadjon el mindent, mindenben feleljen meg a szent gyermekének, ha nem így van, nevelje át magát, bűnhődjön, mert a világra hozott egy gyereket. Hát, ez így nem megy. "

Nem megy és nem is várta el senki.

szept. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
73%

33mas és 34es válaszoló

Jobb lenne ha először megbékénél saját magaddal, magadban rendbe tennéd a dolgokat. Akár ehhez keressél fel egy pszichológust is, hogy ne árts a gyerekednek a mentális gondjaid miatt.

szept. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
12%

Úristen! Micsoda ordenáré stílus! Szégyelljétek magatokat.


És vonzódik a halál a saját neméhez. Ezt csak a homokosok találták ki, hogy mentsék a saját ferde hajlamaikat.


Szerintetek guszta két férfi szexuális élete? Szerintem hányinger.


Minek teszel fel ilyen kérdéseket, ha nem vagy képes elfogadni, hogy másoknak mi a véleménye? Csak azt tudod elfogadni, aki veled ért egyet?


És ha tudod, hogy megtalálták már a homoszexualitás génjét, akkor írd meg, mert a genetikusok szerint nincs ilyen.

szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
35%

37-es: te milyen gyermekről beszélsz velem kapcsolatban? Ha szeretnéd tudni, betegség miatt nem lehet gyerekem. Sajnos.


És olyan vagy, mint a kormánypárt. Észérvek helyett vagdalkozol és jelzőket aggatsz arra, aki nem ért veled egyet. Látszik, hogy műveletlen vagy. Szegény gyerekek, akiket te tanítasz. Csak el ne csábítsd valamelyik kislányt az iskolában. Na, én is tudok neked szépeket mondani.

szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
0%

38# "Szégyelljétek magatokat."

Fölösleges a többes szám, nagyon valószínű, hogy csak egy személy válaszolgat. Itt éli ki a frusztrációját, azt a látszatot keltve, mintha többen is ezen a véleményen lennének. Nem kell vele foglalkozni.

szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
87%

38, 33


Te írtad, a te véleményed:

"Ugyanis MINDEN emberben megvan bizonyos mértékben a saját neméhez való vonzódás, és tartás kérdése, hogy milyen irányban megy el."


Hát ebből én nagyon is azt látom, hogy te vonzódsz a saját nemedhez hiszen ha nem így lenne akkor már te magad is cáfolhatnád, hogy mindenki vonzódik a saját neméhez. De mégis azon a véleményen vagy. Azt nem tudom, hogy most ez nálad biszexualitás vagy pedig homoszexuális vagy-e és nem vagy képes elfogadni.

De erősen gyanús, hogy ez bújhat a mögött, hogy miért van ez az egész ennyire ellenedre.


Az ordenáré stílust nem tudom mire érted de felteszem az már nem nekem szólt mert én nem tettem fel kérdéseket és arról is írtál valamit. Úgy a válasznak ezt a homoszexuálisos részét éreztem úgy mintha nekem szólna a többit nem tudom kinek írtad.

szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!