Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ekkora csalódás a szüleimnek?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, otthon élek még. Sajnos annak idején nem vettek fel az álomszakomra (pszichológia), így tanár lettem. A fizetésem nem lenne elég albérletben, így muszáj a szüleimmel élnem.


Közben látom magam körül, hogy a korombeliek már mennyivel előbbre tartanak az életben. Apa kollégájának a lánya, akivel együtt nőttünk fel barátnőkként, egy hete házasodott meg. Orvos a lány, a férje is. Van már autójuk, házuk. És bár apa nem mondja a szemembe, de hallom a csalódottságot a hangjában, mikor rólam beszél az ismerőseinek.


Ami a legrosszabb, hogy a mai napig titkolom a szüleim előtt, hogy leszbikus vagyok. (Két fiú barátom egy-egy ideig segített nekem úgy tenni, mintha egy pár lennénk.) A szüleim nagyon vallásosak, utálják a melegeket. Belehalnának a szégyenbe miattam.


Annyira gyűlölöm magam, hogy semmiben sem tudok normális lenni.



szept. 8. 11:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
68%

39

Nem tudtam, hogy nincs vagy nem lehet gyereked. Valóbban, annyira a gyerekekről beszéltünk, hogy automatikusan úgy írtam a válaszom mintha lenne. Ez egy elhamarkodott következtetés volt a részemről. A többi már nem volt alaptalan.


Ész érveket is tudok írni de amikor olyan érvekkel próbálod kiforgatni azt amit írtam és próbálsz egy párkapcsolatot a drogozáshoz, alkoholizmushoz és hasonlókhoz hasonlítani akkor nem lehet komolyan téged komolyan venni.


Más szóval minek magyarázzam el, hogy miért értelmetlen az érvelésed ha te sem veszed a fáradtságot ahhoz, hogy legalább egy normális érvet kitalálj.


De ezt mutatja a genetikás érved is. Igen a cikkeknek nagyjából a címe szokta ezt tartalmazni, hogy megcáfolták a homoszexuális gént. Tehát azt, hogy van EGY gén ami ezért felelős.

De a genetikában nem újdonság, hogy valamiért több génnek az együttese vagy akár gének különböző variációi kellenek ahhoz, hogy valami kialakuljon.


Persze az ezzel foglalkozó cikkeknek nem a címében szerepel az, hogy attól még nagyon is genetikai csak nem úgy, hogy egy gén.


De majd folytatjuk ha már veszed a fáradtságot ahhoz, hogy valamilyen normális érvet is írjál azon kívül, hogy te mennyire belehalnál ebbe. Hajrá. Senki nem mondta, hogy ne tedd.

szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
35%

Mondom, azért undorodom, mert a párom, aki volt, ilyen kapcsolatot létesített egy férfivel. Ez neked nem elég ok az undorodásra?

Egyébként hetero vagyok, ha tetszik neked, ha nem.


Azt egy közismert pszichológustól idéztem, hogy minden emberben megvan a hajlam, többé-kevésbé. Neveltetés, ízlés és tartás kérdése, hogy ki hol köt ki. Nem genetikai az ok. Ezért írtam.


Erre te elkezdtél személyeskedni, mindjárt belekapaszkodtál abba, amit egy közismert pszichológus után írtam. Mert annyira sulykolod a másságodat.


Mondom, én a párom viselkedése miatt, és amiatt, hogy a férfiak milyen gusztustalan dolgokat csinálnak egymással, undorodom. Ha ez neked érthető, és te nem undorodsz, akkor nem undorodsz. Én igen.


Bírom az ilyen önjelölt pszichológusokat, akik ráfognak mindent arra, aki nem ért velük egyet.

szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:

40

Pontosan melyik válaszokra gondolsz?

Én részemről írtam több választ is de nem azért, hogy bármiféle látszatott keltsek pusztán több válaszra is reagáltam.


Azonban az megjegyezném, hogy a 38 válaszban olyan dolgokat is említett a válaszoló amiket én egyáltalán nem tettem tehát felteszem nem csak az én válaszaimra gondolt.


Ami pedig a frusztrációt illeti én részemről sokkal inkább azoknál a személyeknél látom a frusztrációt akiknek mindenféle esetenként komikus esetenként pedig szánalmas, légből kapott érveket kell kreálniuk, hogy a nézeteiket támogassák.

szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
40%
Azt írod, hogy van egy gén. Megmondanád, melyik az? Kissé jártas vagyok a témában, tudom majd értelmezni, ha megírod, melyik az.
szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
71%

43

Nem. Nekem egyáltalán nem elég ok az undorra az, hogy a te párod kivel és mit csinál. :D


Csak úgy mellékesen ha párod egy másik nővel létesített volna kapcsolatot akkor a heteroszexuálisokat tartanád undorítónak?

Ha nem akkor miért nem?


Én is hetero vagyok. Na akkor ez közös bennünk (elvileg).


Elnézésedet kérem de nem írtad és nem adtad jelét annak, hogy ez egy idézet lenne a részedről. De gondolom ha beidézted akkor egyetértesz vele és az alapján pedig akkor te is vonzódsz a saját nemedhez, hangsúlyoznám megint csak, hogy nem szerintem vonzódsz hanem akkor az ÁLTALAD idézet pszichológus szerint.

szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
83%

45

Kérlek olvasd el még párszor.

Egyáltalán nem azt írtam, hogy van egy gén. Sőt pont, hogy azt írtam, hogy azt a hipotézist megcáfolták, hogy egy gén lenne felelős érte.


Sőt utána még fejtegettem is, hogy attól még lehet genetikai, hogy nem egy gén felelős az egészért. Ezek szerint ezt a részt már el sem olvastad.

szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
15%

46-os: mi az, ki akarsz velem kezdeni, hogy rám akarod fogni a leszbikusságot?


Csalódni fogsz. Szeretem a páromat, aki férfi. A volt páromat említettem a hozzászólásomban, természetesen azonnal kirúgtam.


És ha te nem undorodsz attól, amit a férfiak egymással csinálnak, akkor túlságosan megértő vagy.

szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
100%

Kedves vitatkozók! Emlékeztek még, mi volt a kérdés? Mert a kérdező arra szeretne használható válasz kapni.

"Mit tegyek, hogy ne legyek ekkora csalódás a szüleimnek?"

szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
39%
Ne tudasd velük, hogy leszbikus vagy.
szept. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
68%
50.: Így van, vagy ha igen, csak akkor, ha már lesz stabil, önálló egzisztenciája, mert akkor már lehet őket ignorálni. Bigott keresztényeknél ma se ritka a kitagadás ilyen esetekben.
szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!