Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell segíteni a szüleim...

Meddig kell segíteni a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Sztorim ott kezdődik, hogy érettségi után maradtam ötöd éven, de első héten nem érdekelt az egész, én ki akartam irarkozni, de Apa nem engedte, nem akarok arra vissza gondolni, hogy miket mondott, de én már annyira nem akartam csinálni az technikumot, hogy azt elképzelni sem lehet... melót nem találtam és ami a legfőbb érve volt "ki fizeti majd a tb-d " 7200 forint volt, nekem tényleg annyim se volt.


Végére elmentem gyárba már nem bírtam. Na akkor az jó volt mert rakhattam picit félre.


Most az utóbbi 3 évem arról szól, hogy teljesen én fizetem a rezsit, a kocsik javítását ( mert sem én sem Apa nem tud buszozni én hajnali 3-ra megyek dolgozni ő meg jár 2 megyét ) neki a fizetése elmegy hitelekre ja és ha van valami hiba a házba azt is én fizetem mert 2 hét alatt elmegy a fizuja. Anya is dolgozik, de neki is van hitele így kb. 3 hétig sem elég az ő fizetésük ha én nekem valami bajom lenne akkor "vége lenne" ebből volt egy jó kis kiabálás pár hónapja amikor mondtam, hogy felmondok a munkahelyemen mert sajnos a stressz eluralkodott, nekem ibs bél betegségem lett, ha stresszelek rohannom kell wc-re meg remeg a lábam az mondjuk előtte is volt. Annyi a lényeg, hogy nem lehetett felmondanom mert "akkor vége a családnak ".


Így hát széntabin meg kis nyugtatón "élek" mellette alig eszek.



szept. 29. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Költözz el
szept. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Akkor vége. De nem a családnak, mert ez nem család.

Nem kell semeddig sem segíteni nekik.

szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

De te jelenleg nem a szüleidnek segítesz, hanem eltartod magad tulajdonképpen. Hiszen fogyasztasz, eszel, kocsival jársz, van tető a fejed felett, ezek nincsenek ingyen, kiveszed a részed bennük.


Nyilván jobb olyan családban élni, ahol eltartanak, de nem értem, ha felmondasz, és nem leaz mit enned, meg viszik a házat a fejed felől, az neked miben lesz jobb? Akkor azon nem kell majd stresszelned?


Menjél el tanulni valami normálisat munka helyett, keress jobban fizető munkát és spórolj, tegyél félre, menj el egy albérleti szobába. Ennyi.

szept. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi van még hátra a hitelekből?

Amíg otthon élsz, addig természetes, hogy beszáll a költségekbe, de magadra is gondolnod kell! Ha még jó pár évig kell törleszteni, akkor így is úgy is vége a családnak, mert te fogsz belerokkanni.

Kezdj el félretenni, és lépj le.

Csináljatok egy kalkulációt, egy tervet, hogy mit lehet, mit nem. Ne vásároljanak felesleges dolgokat. Kicsit szerényebben kell élni, és akkor majd kijönnek a két fizetésből.

Most te vagy a fejős tehén, de ez nem mehet így tovább. Gondolj magadra és kezd el élni az életed. Apád eléggé önző...

szept. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

"Nem kell semeddig sem segíteni nekik."


Nem hat. Ahogy a szülőknek se kell őt segiteniuk. Elkoltozik és a probléma még van oldva

szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Költözz el, keress egy szobát a gyár közelében. Ha nem kell olyan korán kelni és a család sem stresszel szét, a munkát is jobban fogod bírni. Amint összeszeded magad egy kicsit anyagilag, kereshetsz valami jobbat, szerezhetsz szakképzettséget.
szept. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem segítés, hanem önfenttartás kb.
szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Katona Dius ***** válasza:

És míg nem dolgoztál, hogy fizették a hiteleket? Egyáltalán miért vállaltak be többet, mint amennyit fizetni tudnak?

Jobbat én sem tudok: elköltözni, ők meg egyék meg, amit főztek. Csak nem teheted tönkre magad, mert ők nem tudnak ésszel költekezni. Mert bocsánat, de a túl-adósodottság az a felelőtlenség csúcsa.

szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!