Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális az ha az...

Mennyire normális az ha az anyuka a lebetegedett (megfázott és lázas) felnőtt gyerekével otthon marad és nem megy dolgozni?

Figyelt kérdés
szept. 10. 21:16
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
68%

32-es, én csak azt látom, hogy mennyivel több ruhánk, tárgyunk, eszközünk van, mint akár csak a nagyszüleimnek volt.

Itt a magyarázat.

Régen azért is fértek el az emberek 5 gyerekkel + nagyszülőkkel egy kétszobás házban, mert együttvéve nem volt annyi holmijuk, mint ma egy kétgyerekes házaspárnak. Ami volt, az is a munkát szolgálta: főzéshez, mosáshoz, lekvárfőzéshez, disznóöléshez stb. való eszközök.


Ebbe kár belemenni, lehetne élni úgy, mint ők akkor, de a legtöbb mai magyar embernek ez csöppet sem lenne ínyére - a maradékot meg, aki akarna így élni, lenézné és kiközösítené a környezete.

A több tárgy, a több megvásárolt dolog pedig értelemszerűen nagyobb jövedelmet tesz szükségessé. Való igaz, hogy ebbe többé-kevésbé bele van hajszolva a társadalom.

szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
59%

33-asnál a pont. Lehet lezserkedni meg játszani a bősz antikapitalistát... Dolgozzon az ember 4 órában, és azon az életszínvonalon fog élni, mint a dédszüleink.


Hetente egyszer eszik húst, ha lement a nap, utána max 1-2 órán át világít, van néhány váltás ruhája, a nyaralást, továbbtanulást, magánegészségügyet elfelejti stb. Most is lehet így élni, senki sem fog megakadályozni benne.


Ja hogy nem tetszik? Hogy kellenek a kapitalizmis vívmányai? Ok, akkor dolgozz.

szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
15%

Na, ez itt egy jó példa az agymosott birkára, aki fel sem képes fogni, hogy mi is történik itt valójában!


Miért élnénk szegényen, ha mindent kellő terméket elő tudunk állítani már heti egy nap munkával is? Miért nem rendezik be az ipart ötször tartósabb holmik gyártására, mikor már ez a lehetőség is rég megadatott? Hová megy el a rabszolgamunkával megtermelt hatalmas értéktöbblet?


Ja, az emberek 80%-a csak értelmetlen póttevékenységekkel van lefárasztva a munkahelyén, hogy ne érjen rá unatkozni! Minek ennyi hivatalnok, politikus, jogász, művész, médiaceleb, közgazdász, titkosrendőr, stb. parazita? Miért kell ezeket is kitartania az értékteremtő embereknek?


Amúgy #34 - neked most esti műszakod van, hogy itt ráérsz gyakorizni?

szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
68%

Hehh, egy kis személyeskedés befigyel... :D


Szerintem a legalapvetőbb gazdasági összefüggéseket sem érti, aki szerint heti egy nap munkával fenntartható a jelenlegi életszínvonal.


Legkézenfekvőbb cáfolata ennek a szolgáltató szektor. Ha a BKK sofőrjei és irányítói havi 4 napot dolgoznának, akkor elég nagy kakiban lenne a főváros. Ha az orvosok és ápolók heti egyszer tennék tiszteletüket a kórházakban, akkor egy picivel több ember halna meg. És ha a tanárok egy nap tanítanának, akkor vajon mi történne? Mi lenne a közművekkel, a közbiztonsággal, az igazságszolgáltatással, hol vásárolnának az emberek stb.


Ezen gondolkozz el, mielőtt megírod a következő személyeskedő kommentedet.

szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
17%

#36 - te képtelen vagy a logikus gondolkodásra...

🤦

szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
66%

Gondoltam, hogy nem fogok érdemi választ kapni, csak további személyeskedést. 🙃


Azt remélem tudod, hogy többnyire nem azok támadják a vitapartnerük személyét, akik a helyzet magaslatán vannak...

szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
14%
#36 - én ezt egy érvnek szántam arra, hogy miért nem látom értelmét a vita folytatásának, hisz kb. egy laposföldes szintjén értelmezed a világban zajló gazdaságpolitikai folyamatokat!
szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
20%

37

Nyugodtan kifejtheted, hogy mivel nem értesz egyet, nem kötelező gyűlölködni. Ha nincs ellenérved, akkor ezt elkönyvelem annak, hogy igazam volt.

szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
17%

#34 (13:20) írja: "Ezen gondolkozz el, mielőtt megírod a következő személyeskedő kommentedet."

🤦

Tessék:


1. "Legkézenfekvőbb cáfolata ennek a szolgáltató szektor."


A szolgáltató szektor 90%-a teljességgel felesleges. Csak a társadalmi paraziták egókiterjesztéséért létezik és azért, hogy legyen hol a maffiapénzeket kimosni. 46 éves vagyok, 14 évig éltem egy európai fővárosban, tudományegyetemi diplomám is van, ennek ellenére még az életemben egyszer sem utaztam taxiban. Stylingre, géles karmokra, kozmetikusra, stb. sem volt szükségem soha, mert én is le tudom vágni a körmeimet. Ráadásul fazonra is tudnám borotválni azt ott lent - ha véletlenül ilyesmire támadna igényem...


2. "Ha a BKK sofőrjei és irányítói havi 4 napot dolgoznának, akkor elég nagy kakiban lenne a főváros."


Ha két napot járna mindenki a kuliba, akkor alapból 2/5-re csökkenne a munkahelyi ingázás. Már a valamikori utazgatások 90%-át is teljesen feleslegessé teszi az online ügyintézés.


3. "Ha az orvosok és ápolók heti egyszer tennék tiszteletüket a kórházakban, akkor egy picivel több ember halna meg. És ha a tanárok egy nap tanítanának, akkor vajon mi történne?"


A fontos szakmáknak több képviselője lenne, hisz nem kell egy nagyvárosba 1500 divatbutik, 750 macskás kávézó, 150 ribis kaszinó és egyéb parazitatanya. Aki kávézni akar, majd csinál magának otthon a kávéfőzőjével, hisz erre is bőven jut majd ideje - ahogyan a normális embereknek ma is jut erre ideje a lélekölő kuli előtt és után!


4. "Mi lenne a közművekkel, a közbiztonsággal, az igazságszolgáltatással, hol vásárolnának az emberek stb."


Minden ugyanúgy működne, ahogy eddig. Dolgoznának a gépek és gondolkoznának az emberek. Jelenleg a hipermarketekben már a pénztárosokat is meg akarják spórolni - de amúgy meg azt a két napot ledolgozhatják a felszabaduló parazitakapacitások is - hisz egy kutyafürdetőre, pszichoterapeutára, közgazdászra vagy jogászra nem is lehet komolyabb hasznos munkát bízni, mint a kamionozás és árufeltöltés!


Az életminőség javulásával közbiztonság is jelentősen javulna, hisz az agressziót a jelenlegi elnyomás és a létbizonytalanság szüli.

😊

szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
57%

A gazdaság nem így működik...


1. A szolgáltató szektor 90%-a fölösleges?

Az hogy neked nincs szükséged bizonyos szolgáltatásokra, attól még nem veszítik el a létjogosultságukat. Meglehetősen egocentrikus és önző hozzáállás. Ilyen alapon nekem sosem volt szükségem hűtőszerelőre, tehát a hűtőszerelés fölösleges. Mivan?


2. Ettől még minden nap működnie kell az iskoláknak, közműveknek, kórházaknak stb. Végtelenül naiv dolog azt hinni, hogy működőképes elképzelés ötször több szakembert kiképezni ezeken a területeken.


3. Az általad oly nagyon megvetett szórakozási lehetőségek azért léteznek, mert van rájuk kereslet. Ha pedig van kereslet, akkor van létjogosultsága ezeknek a helyeknek. Teljesne irreleváns, hogy neked tetszenek-e vagy sem.

szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!