Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális az ha az...

Mennyire normális az ha az anyuka a lebetegedett (megfázott és lázas) felnőtt gyerekével otthon marad és nem megy dolgozni?

Figyelt kérdés
szept. 10. 21:16
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
76%

2

Hogyne, kórházban a helye, hátha sikerül felülfertőznie magát, esetleg a moslék, amit adnak kicsit még jobban legyengíti.. :D

szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
53%
Azért álljunk már meg: egy sima megfázásról beszélünk.
szept. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
92%
A kivett szabadságot egyéb elmaradt házimunkákkal vagy éppen pihenéssel, bevásárlással, ügyintézésekkel, stb. is lehet kombinálni - tehát sokkal racionálisabb is lehet a téma, mint ahogyan az első látásra tűnik egy kívülálló számára.
szept. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 Iriome ***** válasza:
60%
Nem értem, milyen lelke lehet annak, aki a 8-ast lepontozta... 11. éve "ment el" Édesanyám... Barcsak itt lehetne mellettem, noha 38 éves férfi vagyok, és egy megfázásnal sokkal sulyosabb gondom van. De ahogy a 8-as is írta, egy anyának ez természetes. Ha megteheti, miért ne tenné?
szept. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
84%
Egy felnőtt embernek egy megfázáshoz nem kell asszisztáció, de ha megteheti és szívesen teszi, miért ne.
szept. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
24%

2.

A teafőzés vs. pisilni menés, mint a betegség súlyosságának fő meghatározói.

Jó okos vagy.

szept. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
21%
Ja, nekem is ez jutott eszembe, mint a 13-asnak. Ez lehetett egy ürügy, hogy a gyerek miatt megy szabadságra, de alapvetően volt valami dolga, amit nem akart nyilvánosságra hozni. Akár időpontja volt a nemi betegsége miatt az orvoshoz, akár csak beb.szott előző este, és reggel annyira másnapos volt, hogy nem bírt elmenni dolgozni, aztán a gyerekre fogta. Ilyen konkrét esetről is tudok, barátnőm beosztottja rendszeresen eljátszotta, mondjuk tizenéves gyerekkel.
szept. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
74%
12, láz és láz között is hatalmas különbség van. Én fel se veszem, a férjem felnőttként is kapott már lázgörcsöt. Anyukám már 38 fok felett nagyon pocsékul van, annyira fájnak az izmai, hogy szó szerint egy poharat nem tud megtartani. Pedig nem kényes, hetven évesen is másoknál szedte a krumplit a hőségben, nem lehet meggyőzni, hogy pihenjen. 50 évet dolgozott, 19 napot volt tp-n saját jogon. De a láz rá ilyen hatással van.
szept. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen normális. Ha megteheti, miért ne? Normalis családban segítik egymást az emberek. Pl én anyosom miatt mondtam le utolsó pillanatban a nyaralásomat, mert beteg lett
szept. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
23%

33 éves dolgozó anya pici fia voltam, mikor volt egy hirtelen ~6 órás élet mentő műtétem. 1x újra is élesztettek, majd utána 1 hétig voltam intenzíven, ebből 24 óráig meg sem szabadott mozdulnom.

Mivel nem volt senkim, anyu 1 hétig táppénzen volt velem. Csak az ágyból eljutom a wc-re egyedül 10-15 perc volt. A 2. héttől már dolgozott, ekkor a wc menet időm már kb 4-5 perc lehetett, pedig összesen 8 métert kellett megtennem! Összesen 3 hétig voltam a szüleimnél. Majd haza költöztem.

Na most, ha 15 perc alatt kelek fel az ágyból sétálok 8 métert, majd vissza fele ugyan ez akkor úgy tippelem nem tudtam volna önmagamról gondoskodni.

Több órát kellett sétálgatnom naponta. Sétáltam egy kört az udvarba vissza felé már levert a víz. Minden egyes lépcsőfoknál számoltam a csillagokat.

szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!