Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik a normális eset, ha a...

Melyik a normális eset, ha a szülő támogatja a gyerekeit(anyagilag) vagy ha pénzt kér anélkül hogy visszaadná?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon odaadó szüleim vannak, mindig is spóroltak hogy mindent megadjanak testvéreimnek és nekem. Amióta nyugdíjasok lettek többször volt hogy 500.000-1.000.000 ft-ot szétosztottak közöttünk (3 testvér) és hiába próbáltam nekik viszonozni nem engedik. Páromtól a szülei viszont már többször is pénzt kértek, vagy célzást tettek hogy kellene ezt-azt venni, számlát befizetni. Párom szívesen segít a szülein viszont engem nagyon zavar hogy cserébe sehogy nem viszonozzák, anyukája még a születésnapján se hívta fel. Ez engem nagyon bánt mert úgy érzem kihasználják a párom, de őt ez nem zavarja, mert hogy már öregek a szülei és nem azért segít hogy cserébe elvárjon bármit is. (de azért a születésnapján felhívni az egyetlen gyereküket aki segíti a 4 testvér közül?? Azért az gáz! ) Sőt szerinte nem szabadna elfogadni egyik testvéremnek se a pénzt hanem még nekünk kellene kisegíteni a szüleim nyugdíját. Nektek mi a véleményetek erről? Titeket a szüleitek még mindig támogatnak vagy inkább pénzt kérnek?

szept. 2. 01:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a normális, ha a szülő a lehető legjobban támogatja a gyerekeit anélkül, hogy saját magának nélkülöznie kellene. Hiszen ki mást támogasson, ha nem a gyerekeit?

Pofátlanságnak tartom, ha a szülő a gyerektől elvárja, hogy rajta anyagilag és mindenhogy segítsen. Nyilván, ha a szülő képtelen eltartani magát, mert kevés a nyugdíja/egyedül van/nem tud többet keresni/bármi, akkor jó, ha a gyerek támogatja, de ha lustaságból, kényelemből várja ezt el a gyerektől, vagy csak azért, mert "ő nevelte fel", az szerintem gáz.

A te szüleid valószínűleg elég jól megvannak, ha ennyi pénzt el tudnak osztani közöttetek. Szerintem ez teljesen rendben van, ha közben nekik maguknak is mindenük megvan.

Az én szüleim sosem kértek tőlem pénzt, inkább támogattak, de nem vitték azért túlzásba. Nálunk pl egyenlőtlenül osztják el a támogatást a három gyerek közt. Volt szituáció, amikor az egyik testvérem munkanélküli volt, akkor mindent fizettek helyette. Míg amikor én lettem az, semennyi pluszt nem kaptam tőlük. Míg egy másik testvérünk jól keresett, ezért pl szülinapra se kapott semmit. Szerintem ez elég rossz hozzáállás.

Párom szülei is támogatnak minket, nem túl sokkal, de ők mindent egyformán adnak a két gyereknek.

szept. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Igen, a te esetedben normalis (egy jo szuloi pelda), a parod eseteben mar gaz. Lehet, amugy megemlitettem volna a Mamanak, hogy amugy tegnap volt a fia szulinapja!

Egy jo szulo mindig tamogatni fogja a gyermeket, de ez csak addig egeszseges, mig azt nem a sajat karara teszi. Peldaul: ehezik, telen fazik, nincs penze gyogyszerre azert, mert a felnott negyven eves fia lusta elmenni dolgozni, helyette ott ul a szulei nyakan es a tv-t bamulja egesz nap (meg persze zabal).

szept. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es mindent leírt, ennél többet én sem tudok hozzátenni
szept. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért felvet néhány további kérdést. Ha közös kasszán vagytok, akkor tulajdonképpen a szüleid támogatják anyagilag a párod szüleit. Az általuk adott összeg elvándorol tőletek a másik szülőpár felé. Ha gyereketek lesz, akkor nem inkább rá kellene költeni, mint a párod szüleire? Ez nem lesz számodra dühítő? Egyébként valóban kihasználják.
szept. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Mindkettotok szülei a két véglet. Egy nyugdíjasnak nem kellene milliókat osztogatni a gyerekének, de kéregetni se kellene a gyerektől. Valahol középen lenne ideális.
szept. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
65%
Az a normális, ha a tehetősebb segít a kevésbé tehetősnek.
szept. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a normális az, hogy a szülő nem terheli a gyerekét. Tehát a párod szülei rosszul csinálják, de a te szüleid is. Nem kéne pénzt osztogatni, amikor nem aktív keresők. Ha valami történik, nem fogják tudni maguknak finanszírozni, mert nektek adták, ti meg talán már elköltöttétek.
szept. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
6-ez azért nem ilyen egyszerű. Valaki attól jómódú, mert kidolgozza a belét. És támogassa azt, aki lusta, kényelmes és ezért kevesebbet keres. Nincs az az Isten..
szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az ideális, ha a szülők felkészítik az életre a gyerekeiket, segítik az elindulást és utána a gyerekek képesek a kapott skillekkel és anyagi háttérrel úgy gazdálkodni, hogy ne kelljen nekik segítség.

Aki ezt szülőként meg tudta lépni, valószínű, hogy a saját életét is sikerül úgy alakítania a későbbiekben, hogy ne szoruljon segítségre.

szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ezt mondjuk nem tudhatod. Attól, hogy nyugdíjasok és adott esetben nem dolgoznak, lehet, hogy vannak befektetéseik, vagy pl. ingatlant adnak bérbe, akármilyen bevételük lehet.

Az is lehet, hogy jóval több van ott, ahonnan az a néhány millió jött.

Korántsem biztos, hogy a kuporgatott nyugdíjukat osztották szét ezzel lenullázva magukat örökre.

szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!