Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha anyám így neveli...

Normális ha anyám így neveli a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom hogy ahogy anyám neveli az öcsèmet ès a húgomat az az nincsen jó hatással rájuk. Le írom azokat a dolgokat amiken szerintem anyámnák változtatnia kellene. Igazából a nevelèsi módszerènek a gyümölcse a húgomon látszik meg. 11 èves elèg jó tanuló. 5 körül haza èrnek az iskolából. A napja kb telefon nyomkodásból áll. Nem egyszer előfordul hogy a lecke írással este 11-kor vègez mert olyan kèsőn kezdi el írni. Aztán reggel alig bír felkelni mert hulla fáradt. Sokszor előfordul hogy 1 hètig nem fürdik. Mindkettőjük fogai elèg rosszak. Sokszor próbálok anyámmal beszèlni hogy próbáljon meg változtatni de ő azt mondja hogy szerinte ő jól csínálja. Amikor megkèrdezem hogy mièrt nem tesz valamit annak èrdekèben hogy rendszeresen menjen fürödni a húgom akkor azt mondja hogy nem tud ès amúgy is majd magától megtanulja. Nekem sikerül rá vennem hogy menjen minden nap. Remèlem rendszert csínál ebből. Fogászatra nem viszi a gyerekeket az anyám mert fèl a fogorvostól.


Szeretnèk tanácsot kèrni hogy mivel tudnám anyámat meggyőzni hogy nem jó ahogy neveli őket ?



2017. febr. 2. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

A gyereket az anyjuk mintáját látják...szóval anyukádnak tényleg meg kellene változnia!

Ha nem tudja arra tanírani őket hogy 11 évesen ne éjfélkor feküdjön le, és ne a telóját nyomogassa addig, meg hogy ne naponta mosakodjon...akkor elég gáz...

talán anyukádat se érdekli!

2017. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az hozzá tartozik az igazsághoz hogy anyám nem mondható igènytelennek, legalábbis fürdik minden nap akár többször is.


Köszönöm a válaszod.

2017. febr. 2. 21:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezzel csak azt akartam momdani hogy ezt nem tőle tanulja. De a többit azt hiszem igen.
2017. febr. 2. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Értem, hát a fürdés akkor a kicsire vonatkozik, magának kellene tudnia, vagy éreznie...

Ha fürödni egyedül nem tud, legalább egy két helyen mossa meg.


Legalább akkor anyutok szólna rá hogy 9 kor lefekvés, mert másnap suli...meg még 11 évesen korai hogy sokáig fent van :)

2017. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Az anyád nem neveli a gyerekeket, hanem tartja ill. lesz#rja.

Ez nem nevelés. Ez nulla.

Én elvenném tőle a gyerekeket.

2017. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem ártana egy kis fenyítés, természetesen ne lépje túl a normális határokat. Az unokatestvérem ugyanennyi idős most, és az anyja mindig szépen elmagyarázza neki, hogy miért kell most lefeküdnie, közben pedig mesél neki egy mesét, illetve ha jobban preferálja a beszélgetést, akkor beszélgetnek pár percig.

Hiányzik egy rendszer, egy mechanizmus anyukád neveléséből. A gyerek még pont azért gyerek, mert rá van utalva a szüleire, és nem tudhatja szegénykét le annyival, hogy magától megtanulja, hiszen ebben semmi logika nincs, akkor nem kap rendes nevelést.


Szerintem az egyetlen megoldás az, ha megmutatod neki ezt kiírásodat, mert látnia kell a többiektől is, hogy valamit nem csinál jól. Az pedig végképp nem egészséges, hogy 11 évesen a telefonon lóg napestig.

Remélem, sikerül valamit javítani. :)

2017. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Figyelj, majd megtanulja, hogy minden nap lekéne fürdenie, ha elkezdik emiatt piszkálni. De egyébként a minden napos fürdés árt a bőrnek és a hajnak, csak ezt kevesen tudják. Amúgy próbáld elérni azt, hogy a példaképének tekintsen téged. A gyereknek nem mindig a szülője a példaképe. Van, hogy az idősebb testvér. Akár egyneműek, akár nem.
2017. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Tesód lehúzott 8 órát a suliba egy kis pihenés kell neki. Felnőtt ember 8 órás munka után hazaérve sem első dolga újra munkába állni. Fürdést meg megmondanám, neki hogy ne csodálkozón ha kiközösítik az osztályban ha erre sem képes. Hugód kezd kamaszodni, te sem voltál különb kamaszként csak te másban voltál ilyen max.
2017. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat ! Felolvastam neki, de mintha falhoz beszèltem volna. Szentül hiszi, hogy az ahogyan neveli öket, az tökèletes. Azt hittem, hogy ha rajtam kívűl mások is mondják/írják neki, hogy nem biztos, hogy jó ahogyan csínálja. Szívesen fogadom a tanácsaitokat, hátha valamivel sikerül rá vennem a változtatásra.


Köszönöm mèg egyszer, mindenkinek !

2017. febr. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!