Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom beleszólni abba...

Van jogom beleszólni abba hogy testvérem hogyan neveli a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Ott hagyta az élettársát és hazaköltözött a két kisgyerekkel. Az egyik 4 éves,a másik 1. A minap összevesztünk azon h ne ugassak bele hogyan neveli a gyerekeit,mert nem az enyémek,és semmi közöm hozzá.

Én azt mondtam h amig én is itthon lakok igenis van jogom beleugatni,mert nekem is kell hallgatnom azt h ő hogyan üvöltözik a gyerekkel,vagy éppen a gyereki hogyan üvöltenek.

Nagyon összevesztünk ezen. tesóm azt mondja h nekem fingom sincs a gyerek neveléshez,mert néha mondom mikor épp elöttem toporog vmelyik h na,menj odébb mert mindjárt valogba ruglak,aztán utánna meg kedvesen odahívom magamhoz. És azt mondta ha még egyszer így fenyegetem a gyerekét(hozzátenném h egyáltalán nem agresszíven mondtam neki) akkor agyon rugdos.

de persze nekem el kell viselnem ahogy ő kiabál a gyerekkel,és ezért a gyerekek is kiabálnak. Amikor történt ez az összeveszés akkor csak anynit jegyeztem meg h mit csinálna ha a nagyobbik gyerek elmondaná az oviba h olyanokat üvolt neki (kinyomom a szemed te mocskos kis k.urva,meg h dögölj meg,stb...). Sokszor ő ideges és agyerekkel obégat. Már elegem van h állandóan ezt kell hallgatnom. legszívesebben feljelentém a gyámügyön őt,ha nem derülne ki h én voltam.


2011. febr. 27. 13:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%

hát ne is haragudj de nektek játék baba való nem gyerek.

Viszont ha tényleg csúnyán bánik velük a tesód akkor elperelheted tőle a gyámügy segítségével

2011. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

"van jogom beleugatni", "valagba rúglak", "fingom sincs"


Ilyen stílussal mire akarod nevelni azokat a gyerekeket?

2011. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%

Hát én felképelnélek ha ilyet mondanál a gyerekemnek.

Ráadásul a saját tesód fenyegeted gyámüggyel?Fúj.

Ilyenkor örülök h egyke vagyok,és igaza van abban is h gőzöd nincs a gyereknevelésről,mert sokszor igenis kiakad egy anya.

2011. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nem egyedül lakik a párjával, így bizonyos szinten szerintem van jogod beleszólni, főleg, hogy ilyen durva dolgokat mond.
2011. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Még az lemaradt h tesód is megéri a pénzét.Szép légkör a gyerekeknek nem mondom:(
2011. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
Gyönyörű testvéred lehet...Aki így beszél a gyerekével, azt Én emberszámba sem veszem.És igenis, amíg otthon héderezik a gyerekeivel, addig Neked is van beleszólásod a dolgokba.Ha nem tetszik Neki, költözzön albérletbe.
2011. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
13:22 elolvastad, hogy a az drága anyucika miket mondott a gyerekének? Lentebb ott van, na az a durva, nem a valagba rúgás, amit ráadásul nem is úgy mondott! Értelmezzük már a szöveget, ne csak úgy írjunk!
2011. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, érthetően meg tudom fogalmazni, mert ez egy kényes helyzet.

A gyerekek nevelésébe valóban nincs jogod beleszólni, és gondolom neked se tetszene, ha a gyerekeid nevelésébe a tesód beleavatkozna.


Abba viszont jogod van beleszólni, hogy a tesód mit csinál, tehát ha megkéred, hogy ne ordítozzon, meg ne beszéljen így, egyáltalán nem tesz jót vele, azzal csak a véleményed mondod el, és nem akarsz ártani.

Eztán is ő neveli a gyerekeit, és ezen nem fog változtatni az, ha időnként meghallgat másokat is, akik elmondják a véleményüket.


Ezen kívül gondolom neki is jól fog jönni időnként, ha "belefolysz" a gyereknevelésbe, amíg ő elmegy otthonról egy kicsit a gyerekek nélkül, vagy ha dolgozni kezd, és számíthat a családtagokra, és lesz aki pl. segít oviba vinni, vagy elhozni a kicsiket. Akkor nem fogja visszakapni, hogy az ő gyereke, azt csinál vele, amit akar.

2011. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Én nem agressíven szoktam mondani a gyerekeknek,hanem sokkal inkább kedveskedősen h "na,menj odébb mert valogba rúglak". Ez sztem nem olyan nagy vétek.

Tesóm meg elmondja őket minden féle k.urvának

2011. febr. 27. 13:26
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

Tehát kedveskedve fenyegeted, hogy bántani fogod... Az szentségit, ez persze tényleg más!

Akkor még egyszer: NEM szólhatsz bele, hogy hogyan neveli a gyerekeit, és NEM fogod tudni őket "elperelni" tőle. (Tudod, azért a gyámügy se teljesen hülye)

2011. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!