Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Anya lánya kapcsolat

Ez normális? Anya lánya kapcsolat

Figyelt kérdés
Az anyukámmal mindig is nagyon szoros volt a kapcsolatunk. Mindig is nagyon szerettük egymást. És szoros kötelék van köztünk. Viszont 16 éves vagyok és még a mai napig sírok anyukám után amikor nem vagyunk együtt pl ő dolgozik és nagyon nagy fájdalom amikor ő nem lehet velem. Az iskolában elfolytom a sírást és igyekszem a tananyaggal elterelni a figyelmem. Sokat sírok utána és mindennap megkérdezem hogy szeret-e még mert attól félek hogy mi van ha holnap már nem fog szeretni és elmúlik a szeretete. Persze tudom hogy imád engem de még is félek az elhagyástól. Más korombeliek nem ilyenek én miért ragaszkodom ennyire az anyukámhoz. Ez valami beteges rendellenesség? Hogy ennyi idősen is utána sírok?

szept. 4. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem normalis. Pszichologusra van szukseged.

Az meg elmenne, ha pl. ket hetes osztalykirandulason elsirod magad, de az mar nem normalis, hogy par orat sem birsz Anyukad nelkul.

szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Igen, beteges. Keress egy pszichológust.
szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
19%
Az, amit érzel, egy nagyon mély kötődés az anyukádhoz, és az érzéseid nem jelentik automatikusan, hogy "beteges" vagy "rendellenes" lennél. Az emberi kapcsolatok sokféleképpen alakulhatnak, és az anyai szeretet nagyon erős és mélyreható lehet.Ugyanakkor az is érthető, hogy ezek az intenzív érzések némi szorongást okozhatnak neked, különösen, ha folyamatosan félsz attól, hogy elveszíted az anyukád szeretetét. Az elhagyástól való félelem, vagy az, hogy folyton biztosítást szeretnél kapni arról, hogy szeretnek téged, összefügghet egyfajta szorongással vagy bizonytalanságérzéssel.Ez nem feltétlenül egy "betegség", de ha úgy érzed, hogy a mindennapjaidat nehézzé teszi, és nem tudsz koncentrálni az iskolában vagy más tevékenységeidben, akkor érdemes beszélned valakivel erről. Egy megbízható felnőtt, például egy tanár, iskolapszichológus, vagy akár maga az anyukád is segíthet abban, hogy megértsd, mi okozza ezeket az érzéseket, és hogyan tudsz megbirkózni velük.Egy tinédzserkorú fiatal számára a függetlenedés és az önállóság kialakítása fontos része az éretté válásnak, és természetes, hogy ez néha nehézségekkel jár. Az érzelmi fejlődésed egy folyamat, és ha úgy érzed, hogy ez az intenzív kötődés gátol téged abban, hogy élvezd az életed más részeit, akkor egy szakember segítsége megnyugvást és iránymutatást adhat neked.A legfontosabb, hogy ne szégyelld az érzéseidet, és merj beszélni róluk. Ezek a beszélgetések segíthetnek abban, hogy jobban megértsd magadat, és megtaláld az egyensúlyt a szeretetteli kapcsolatok és az önállóság között.
szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Nezd, en 21 evesen ferjes asszonykent hazamentem anyukamhoz, teszem hozza terhesen, mert melypontba kerult a ferjemmel a kapcsolat (meg apammal is), sokszorosan meg voltam viselve erzelmileg

Es en is nehezen viseltem ha anya nem volt a kozelben, nagyon anyas lettem pedig elotte nem kifejezetten voltam, olyannyira h a gyerekemnek anyu nevet adtam

De sirni igy is csak egyszer sirtam el magam az egesz hacacare alatt 😀

Most vagy te vagy a tulerzekeny vagy en a tusko, de sztem az arany kozeput valahol kettonk kozt lehet..😀

Isten adjon neked beket mielobb draga kislany🩷

szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
4. kislánynak kb. 13 éves kor alatti lányokat szokás nevezni.
szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem normális.

Pszichológust kéne keresni mi hamarabb, mert ez így nagyon nem lessz jó.

szept. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Te is látod hogy nem normális, a kortásaid nem viselkednek így.

Mindenképpen dolgozni kell a le válásson, szakember segítségével ha lehet. Ez idővel csak rosszabb lesz.

Kiskorodban volt valami traumád ami ezt okozhatta? Valami durvább dolog?

szept. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
5: még jo h nem te irod elő. Joindulatba belekötni a legalja.
szept. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ennek valami oka van. Én is jobban ragaszkodom az átlagnál anyukámhoz, ami valószínűleg a szüleim korai válásából adódó dolog. Valóban érdemes rajta dolgozni egy szakemberrel, hogy ez ne hátráltasson később dolgokban.
szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom édesanyád túlzásba vitte a gondoskodást. Nagyon nem normális ahogyan viselkedsz. Ennyi idősen a legtöbb gyerek már szeretne egyre több időt a szülei nélkül tölteni. Szép és jó, ha a szülő szereti a gyerekét, de ha ez átmegy egy majomszeretetbe akkor ez lesz az eredménye, a gyereknek esélye sincs megtapasztalni az önállóságot, kötődési problémái lesznek, és nem lesz egy stabil személyisége.

Ide nem pszichológus kell, hanem kihívások, amiket le kell küzdened, EGYEDÜL, ANYUCI NÉLKÜL.

szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!