Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megértetni apával,...

Hogy tudnám megértetni apával, hogy nem állok "anya oldalán", de így mégsem viselkedhet?

Figyelt kérdés

Elváltak már 2 éve, de apa borzasztó csúnyán beszél és viselkedik anyával. Múltkor anya kocsija nem volt jó és nem tudott kivinni a buszállomásra,hogy elmenjek a láthatásra. Írtam apának,hogy akkor jöjjön értem. Meglátta anyát és elkezdte rúgdosni a kaput,hogy mi az, hogy tiltani akar, nem akart elengedni a láthatásra. Amikor mondtam,hogy tényleg nem jó a kocsi lehurrogott, hogy el ne higgyem már, vagy már átmosta az agyam és anya oldalán állok? Így inkább rámondtam,hogy ja végül is szerintem is ki tudott volna vinni a buszhoz ha akar.

Most meg apa kérdezte, hogy anya miket vett nekem iskolakezdésre meg mennyi pénzt adott, én elmondtam, erre felhívta telefonon anyát, és olyanokat üvöltött a telefonba,hogy majd kirúgdossa belőle a gyerektartást ha nem költi rám,meg lever rajta minden forintot amit magára költ és hasonlók.

Hogy mondjam meg neki anélkül,hogy az lenne hogy anyát pártolom,hogy már túlzásba viszi ezt a viselkedést és kicsit moderálja magát?



szept. 9. 12:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
84%
Senki nem hibáztatta a kérdezőt!
szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
76%

Nem a kérdező van hibáztatva,de az tény,ha annyira érdekelné az anyukája,akkor szólna neki az apjáról. Miért hallgat? Talán mert neki fontosabb a filléreskedés,mint a lelki nyugalom.

Őszintén szólva:ha én tudomást szereznék arról,hogy a lányom elszámol az apjának,és nem mer kiállni mellettem,(ugye nem egy 7 évesről beszélünk),odaadnám neki ezt az összeget,és kíváncsi lennék meddig elég neki...

Szidod apádat,viszont anyádat meg hátbatámadod!

szept. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
86%

Így inkább rámondtam,hogy ja végül is szerintem is ki tudott volna vinni a buszhoz ha akar. - mondjuk nem ártana csendben maradnod, kérdező, úgy kezdetnek és nem egy agresszív pöts mellé állni.


Hovatovább, hogyha az apám nekiállna rudgosni a kapunkat, meg üvöltözni anyámmal ÉN hívnám ki a rendőrséget. Nem még bólogatok neki. Hogyne.


Azt már meg sem kérdezem, miért kell kocsival cuccolni? Legalább tizenhat éves vagy, ki tudsz sétálni a buszhoz. Vagy 3 kilométer séta?

szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tudnád megértetni? Hát, véletlenül sem úgy, hogy igazat adsz neki, és befeketíted anyádat. Ne haragudj, nem a te dolgod a kettejük vitáját feloldani, de amit az apád művel, arra nyugodtan megmondhatod, hogy túlzás, és hogy vagy befejezi, vagy nem akarsz vele elmenni, mert NEKED ez kellemetlen. Ha ezt ő úgy reaáglja le, hogy "anyád mosta ki az agyadat" az nagyon szomorú, mikor nézzen tükörbe: ő maga hogy viselkedik. Rendezze le anyáddal, ami gondja van, de téged hagyjon ebből ki.

Nyilvánvaló, hogy a sértettségét veri le így, de bakker, az emberi mivoltából nem kellene kifordulnia. Az 26 ezer forintos alamizsnára meg csak ne verje magát, mert az a havi rádeső kaja+rezsi felét se fedezi, nemhogy a többi veled kapcsolatos kiadást, szóval az egyetlen szó, ami elhagyhatná a száját, az a köszönöm, hogy anyád így is megoldja az életedet és a nevelésedet, hogy a barom apád nemhogy anyagilag nem veszi ki a részét, de még a tetteivel is csak azt igazolja, hogy mindenkinek jobb nélküle.

szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
#35 👏👏👏👍👍👍
szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg beszéld meg szüleiddel hogy mindkettőjüknél lehess ugyanannyi időt akkor apud nem erzi magat kirekesztve, nem kell fizetnie tartasdijat mindketten egyformàn vesznek rèszt az ellatasodban ,az iskolakezdest pedig egyutt inteznetek,felesben apu ès anyu. Es akkor nem erezne apud hogy àt van verve
szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
87%

#36 Ah, az ilyen nem menne ilyesmibe bele. Tudja nagyon jol, hogy az a nyamvadt 26 ezer edes keves, es meg a kiadasok negyedet sem biztos, hogy fedi!

Neki ez a mostani helyzet tokeletesen megfelel, hiszen igy lehetosege van terrorizalni a volt feleseget. Pont ez a cel.

szept. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel az agresszív idegbeteggel? Etetni se tudná ráadásul. Csak pofázni meg rugdosódni megy, mert tudja, hogy egy senki nyomorult.
szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!