Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megértetni apával,...

Hogy tudnám megértetni apával, hogy nem állok "anya oldalán", de így mégsem viselkedhet?

Figyelt kérdés

Elváltak már 2 éve, de apa borzasztó csúnyán beszél és viselkedik anyával. Múltkor anya kocsija nem volt jó és nem tudott kivinni a buszállomásra,hogy elmenjek a láthatásra. Írtam apának,hogy akkor jöjjön értem. Meglátta anyát és elkezdte rúgdosni a kaput,hogy mi az, hogy tiltani akar, nem akart elengedni a láthatásra. Amikor mondtam,hogy tényleg nem jó a kocsi lehurrogott, hogy el ne higgyem már, vagy már átmosta az agyam és anya oldalán állok? Így inkább rámondtam,hogy ja végül is szerintem is ki tudott volna vinni a buszhoz ha akar.

Most meg apa kérdezte, hogy anya miket vett nekem iskolakezdésre meg mennyi pénzt adott, én elmondtam, erre felhívta telefonon anyát, és olyanokat üvöltött a telefonba,hogy majd kirúgdossa belőle a gyerektartást ha nem költi rám,meg lever rajta minden forintot amit magára költ és hasonlók.

Hogy mondjam meg neki anélkül,hogy az lenne hogy anyát pártolom,hogy már túlzásba viszi ezt a viselkedést és kicsit moderálja magát?



szept. 9. 12:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen nem ember, főképp nem férfi!

Egy férfi attól férfi, hogy védelmezi a szeretteit, a gyerekét legalábbis!

Így van programálva!

Már ha nem genetikai korcs!

Nem attól vagyunk férfiak, hogy lőcs van a lábunk közt!

Verekedni és rugdosódni egy hasonló ferfivel kell, nem nőket és gyerekeket ijesztegetni!

Undorító!

szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves vagy?

Miért találkozol apáddal? Lesül az írásodról, hogy semmi kedved hozzá.

szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a rengeteg pénzt kéri apád számon? Kb egy hét alatt megeszel ennyi pénzt.

Olcsóbb cipőt kaptál? Pedig anyukád vehetett volna apád gyerektartásából 60 000 -res cipőt. Ja nem.

Nem miattad. Én azt vallom, minden gyerek alanyi jogon minden szépet-jót megérdemel. Az én szüleim is elváltak, én is elváltam gyerekkel, nem jó ha ennek a gyerek látja kárát. De hogy erre az összegre veri magát...

Miért nem szólsz apádnak amúgy? Félsz tőle?

Amúgy anyukádnak mondd inkább, hogy jelentse fel. Aztán kérjen gyerektartás emelést, mert ez az összeg vicc.

Te meg mondd el a gyámügyön, hogy nem mész többet apádhoz, mert félsz tőle.

szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon- nagyon sajnálom, te most egy nagyon szar helyzetbe kerültél! Kitartást!


A helyzet, hogy apukád viselkedése a leírtak szerint bántalmazás. Verbális, agresszív dolog, ami gyakorlatilag lelkileg rombol. Anyukád biztosan nagyon meg van ijedve tőle, meg elege van és neked ez nagyon megterhelő lehet. A másik nagy baj, hogy a leírtak szerint apukád téged is bántalmaz verbálisan. Az hogy lehurrog, meg olyanokat mond, hogy pitizel stb. mind mind szintén a verbális bántalmazás jelei. Igen, a haragja nem rád irányul, hanem édesanyádra, viszont ennek ellenére, téged is manipulál ("ha nem teszed ezt, akkor te rossz vagy" - ezzel belezsarol bizonyos viselkedésekbe), szekál, nyaggat, félelemben tart. Na most ez nem normális, viszont mivel a kapcsoaltban ő az erősebb, a szülő, te végtelenül ki vagy neki szolgáltatva. Ezért teszed végül azt amit ő mond.


Szerintem itt egy dolog tudsz tenni, keresni egy szakembert, segítséget, aki tud ilyen helyzetben speciális tanácsot adni. Itt nem elég kettő tipp vagy egy-egy jó mondat, jelenleg (és persze korábban is, hiszen egy ember nem egyik pillanatról válik ezzé) ti egy bántalmazó kapcsolatban éltek, ahol nem vagytok (érzelmileg) biztonságban. Ehhez profi segítség kell, én erre a pszichológust javasolnám, akár az iskolában, vagy vannak az iskolában szociális segítők is, akikhez elmehetsz beszélgetni erről. Nézz utána a jogszabályoknak hogy mikortól tagadhatod meg a láthatást (18 éves kortól tuti), érdemes megfontolnod ezt is, mert a leírtak alapján apukád egy végtelenül mérgező alak.


A lényeg, hogy tudd, hogy ez az egész nem a te hibád, hanem a szüleidé, akiknek a kapcsolata borzalmas. Apukád amit csinál, azzal anyukád ellen akar hergelni, dühös rá és rád is, hogy nem vagytok vele. Ugyanakkor neked semmilyen szinten nem szabadna ilyen szituációba kerülnöd és kitéve lenned ennek.

szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért fenyegeti veréssel anyádat, hogy ne várj tőle semmit, ne kelljen adjon, fogd fel hogy ez horribil összeg és ebből minden ki kell jöjjön!

Idegesíti, hogy te ezen felül még kérnél!

Nagy ember, nagy karakter, mit mondjak!

szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
80%
A 26 ezer tudod mire elég? Az iskolai menzára, semmi másra. Nálunk a 3 gyereknek az iskolakezdés valahol 400-500 ezer között volt és még nincs vége, de nem is akarom tudni a pontos összeget, mert mindenképpen elképesztő. Ha apád ilyen keveset fizet, az azt jelenti, hogy extrém alacsony a jövedelme.
szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Lehet alacsony jövedelemmel jelentette be magát, hogy nehogy teljen tíz tojásra a gyerektartásra, csak 8,5 re!

Féreg!

szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

26 ezer forinton rugózik? Lassan a 2 macskám kajájára se elég.

Máskor ügyesebben fogalmazz. "Megkaptam mindent, amire szükségem volt."

szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Saját érdekedben beszélj anyukáddal,és kérjetek felügyelt láthatást. Ne engedd,hogy ez a barom lelkileg kicsináljon.

A gyerekek sokkal kevesebb miatt is megszokták szakítani a kapcsolatot a szüleikkel. Nézz utána,és ha nem kötelező,addig ne is látogasson,amíg nem tud ember módjára viselkedni.

szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
86%

Tudod mire eleg az a 26 ezer ft egy honapra? Kb. fedezi az egy heti etkezesedet es kesz.

Hol van meg, a:

szamlak fizetese, ruhazkodas, higieniai cuccok, iskolai felszereles, kirandulasok, internet, telefon (gondolom ezeket is hasznalod).

Ez csak az anyagi resze. Anyukad foz, mos rad, o intez minden veled kapcsolatos ugyet- ez mind idobe/energiaba telik, ami Apukadat ket hetente egyszer erinti?

Tudod, en volt, hogy harom evig nem kaptam uj iskolataskat, cipot pedig addig hordtam, mig nem volt szakadt.

Az a baj, hogy az irasodbol nekem az jon le, hogy te is magadban mar kalkulalsz, es ez nagyon nem jo.

Kb. kinezem beloled, hogy ha abbol a nyamvadt 26 ezerbol Anyud nem veszi meg neked a huszadik kutyut, akkor te kepes lennel ot "bekopni" Apadnal.

szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!