Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megértetni apával,...

Hogy tudnám megértetni apával, hogy nem állok "anya oldalán", de így mégsem viselkedhet?

Figyelt kérdés

Elváltak már 2 éve, de apa borzasztó csúnyán beszél és viselkedik anyával. Múltkor anya kocsija nem volt jó és nem tudott kivinni a buszállomásra,hogy elmenjek a láthatásra. Írtam apának,hogy akkor jöjjön értem. Meglátta anyát és elkezdte rúgdosni a kaput,hogy mi az, hogy tiltani akar, nem akart elengedni a láthatásra. Amikor mondtam,hogy tényleg nem jó a kocsi lehurrogott, hogy el ne higgyem már, vagy már átmosta az agyam és anya oldalán állok? Így inkább rámondtam,hogy ja végül is szerintem is ki tudott volna vinni a buszhoz ha akar.

Most meg apa kérdezte, hogy anya miket vett nekem iskolakezdésre meg mennyi pénzt adott, én elmondtam, erre felhívta telefonon anyát, és olyanokat üvöltött a telefonba,hogy majd kirúgdossa belőle a gyerektartást ha nem költi rám,meg lever rajta minden forintot amit magára költ és hasonlók.

Hogy mondjam meg neki anélkül,hogy az lenne hogy anyát pártolom,hogy már túlzásba viszi ezt a viselkedést és kicsit moderálja magát?



szept. 9. 12:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk alapból nem kellett volna rámondani "hogy ja végül is szerintem is ki tudott volna vinni a buszhoz ha akar, amikor még pénzről kerdez, akkor az apa, ez anyuval éppúgy kettőnk dolga, mint amikor te adsz nekem valamire pénzt.
szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon nehéz helyzetben vagy, de ne add apád alá a lovat. Maradj a tényeknél, ne változtass, ne adj neki igazat, csak hogy végre ne ordibáljon, mert lehet, hogy akkor pillanatnyilag enyhül a szorítás, de hosszútávon csak rosszabb lesz, mert igazolva érzi magát.

Ha van nálatok, akkor beszélhetnél az iskola pszichológussal, hogy tanítson neked pár kommunikációs technikát, amikkel könnyebben tudnád kezelni apádat.

szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
16%

Az első ügyben apukádnak lényegében igaza volt, bár a stílusa természetesen elfogadhatatlan. Anyukádnak kötelessége lett volna eljuttatni téged a buszállomásra. Senkit nem érdekel, hogy gyalog, lovas szekéren, saját autóval, netán taxival oldja meg. Vagy azt mondja, biciklizz oda, és zárd le a buszállomáson a biciklit. Az ő dolga volt megoldani. Ha nem indul az autója, nem az a megoldás, hogy akkor jöjjön a másik, ha látni akarja a gyerekét (és persze ment, mert látni akarta, de föl is hergelte magát emiatt).

A másik esetben viszont nem volt igaza apukádnak, ui. nemcsak a tanszerekre, de a te étkezésedre, ruházkodásodra is költhető a gyerektartás. Vesz 15 dkg szalámit, nem lehet kiszámolni, hogy abból mennyit ettél te és mennyit ő.

Apukád (ha nem ittasan csinálta ezeket a dolgokat), akkor valószínűleg eleve csak rosszat tételez fel anyukádról. Hogy ez miért alakult így, erre nehéz válaszolni. Gondolom anyukád akart válni és apukád a mai napig sem emésztette ezt meg. Annyit tehetsz, hogy elmondod neki, hogy te szeretnéd, ha a kevés együtt töltött időtök békében és szeretetben telne el. Talán ezzel tudnál rá leginkább hatni.

szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%

"Így inkább rámondtam,hogy ja végül is szerintem is ki tudott volna vinni a buszhoz ha akar."


Jah, szoval a bekesseg kedveert inkabb az agressziv Apad oldalara altal?

Apad teged hasznal fel, az elkeseredett bosszuhadjaratahoz!

Anyukad helyeben feljelentenem. Engem ne fenyegessen senki. Amugy ha leulnetek matekozni, akkor lehet, hogy meg Apadnak kellene tobb penzt perkalnia!


Szerintem maradj ki ebbol, es legkozelebb maradj inkabb csendben, mert csak olaj vagy a tuzre.

szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
De ha nem neki adok igazat,skkor csak a lecseszést kell hallgatnom, hogy átálltam anya oldalára,átmosta az agyam,megvette az eszem, pitizek neki meg ilyenek. Ha nem akarom,hogy ilyeneket mondjom akkor is igazat kell neki adnom ha azt mondja hogy a tej fekete.
szept. 9. 13:09
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Mivel feltételezhetően elmúltál 16 éves, hiszen itt vagy ezen az oldalon, miért nem tudtál kimenni önállóan a buszállomásra, miért kell Téged autóval szállítani? Én a helyedben kerülnék minden konfliktus forrást, ha apukád ennyire agresszív.


Neked nem kell belemenni semmilyen pénzügyi vitába apukáddal, ez ügyben irányítsd anyukádhoz azzal az indokkal, hogy nem kívánsz részt venni a vitáikban.


Hasznos, ha tudod, a gyermektartás nem csak az iskolai eszközök, könyvek megvásárálásra szolgál, hanem minden költségre (étkezés, ruha, rezsi, lakhatás, stb) és a közhiedelemmel ellentétben a gyermekkel együtt lakó félnek nem kell ugyanannyi pénzt rád fordítani, mint a nem veled élő szülőnek, mert a jog szerint jelen esetben anyukádnak, mint otthont bíztosító félnek elsősorban természetben kell rólad gondoskodni, míg a távol élő apukádnak pénzzel, tehát jobb lenne, ha apukád visszafogná magát és nem terrorizálná anyukádat.

szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg azt a tanácsot, hogy menj el szakemberhez pl. iskolapszichológushoz. Nem helyes apádnak mindig megadnod, amit hallani akar tőled, így lesz majd belőled olyan nő, aki egyszer csak egy bántalmazó kapcsolatban találja magát.

nem írtál bővebben anyukádról, hogy ő milyen és milyen vele a viszonyod, de amit apádról írtál, az bőven elég megérteni egy idegennek, hogy miért vált el tőle édesanyád. ha nem is fizikálisan, de verbálisan bántalmazó az apukád szerintem, és ezért kellene szakértő tanács, mert hosszú távon magad alatt vágod a fát azzal, amit csinálsz, arról nem is beszélve, hogy milyen fájdalmat okozhatsz ezzel anyukádnak, ha rájön.

Azt a gyerektartást akár pszichológusra is lehet költeni, ha az iskola nem tud segíteni. De mindenképpen kérj segítséget, nem ciki, és hosszú távon ez a legjobb, amit tehetsz.

szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%
- Apu, en senki oldalara nem alltam. Senki nem varhatja el, hogy barki oldalara alljak. Engem senki ne rangasson ide-oda. Ha problematok van, akkor uljetek le, es beszeljetek meg negyszem kozt, de engem hagyjatok ki belole. Igy is eleg nehez volt az elmult ket ev, nem kell ide meg tobb baj.
szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megkérdezném apukádat, miért akarja tönkretenni az idegeidet, miért jó neki, hogy a találkozásaitok feszültséggel telnek, miért szeretné, hogy pszichológusnál köss ki a viselkedése miatt? Nyilván nem Te akartad, hogy elváljanak a szüleid, épp elég trauma az számodra, hogy láthatásra kell járkálnod, már önmagában ez sem egy vidám helyzet egy gyereknek, erre miért tesz rá még plusz terheket?
szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

"Anyukádnak kötelessége lett volna eljuttatni téged a buszállomásra."


Tévedés. Apukanak van lathatasi joga. Azzal pedig úgy élhet, hogy a gyerek állandó lakcimén felveszi a gyereket.

szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!