Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan osztanád el a gyermekei...

Hogyan osztanád el a gyermekeid között az örökségedet és miért pont úgy?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy van örökséged és több gyermeked.

aug. 22. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
82%

"Tehát magyarul az fogja a legtöbbet kapni mindenből, akinek a legnagyobb szüksége van rá."


Szóval az szívjon aki okosabban intézte az életét. Amelyik meg nem tudott normális anyagi körülményeket teremteni annak a segge alá kell rakni.

aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
25%
31-es, ennek több oka lehet, akár olyan betegség is, amiről az illető nem tehet.
aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
37%

Nem megmondó emberkedni szeretnék, de a Te örökséged, kérdező, nem egyenlő a Te hagyatékoddal. A Te örökséged, amit esetleg Te örököltél, vagy örökölni fogsz egyszer, míg a hagyatékod, amit hátrahagysz magad után, és ez lesz a Te gyerekeid/unokáid öröksége.


5-ös: elkeserítő olvasni, hogy egyes szülők így gondolkodnak,

21-es: Te pedig a szívemből szóltál.


Ha az életed során, nevelésük alatt, illetve akár még felnőttként is, 5-ös, egyenlő feltételeket teremtettél számukra és csak rajtuk állt, hogy ebből mit hoznak ki, akkor miért részesítenéd hátrányban azt a gyerekedet, amelyik okosabb volt, jobb lépéseket tett, esetleg tanult, keményen dolgozik? Hacsak nem lottóval lett milliárdos, és ezért lett aránytalanul jómódúbb, ám a testvéreire sosem gondolt, ez egy teljesen részrehajló, bántó döntés és még nekem is fáj ismeretlenül a gyereked helyében, pedig a szüleim hálistennek nem ilyesfajta emberek.


Teljesen egyetértek azokkal, akik külön megemlítik, hogy adott esetben bizonyos egészségbeli állapotok más megítélés alá esnek, ezzel szerintem normális családban a testvérek is teljesen egyetértenek, én legalábbis úgy szeretném nevelni őket, hogy ez magától értetődő legyen.


Viszont én olyan esetben is különbséget tennék, amennyiben nem tudtam mindig egyenlő feltételek mellett segíteni minden gyerekemnek, mert az egyik tandíját kifizettem, a másiknak diákhitelt kellett felvennie, mert addigra már nem ment úgy a szekér, vagy az egyiknek tudtam lakhatást biztosítani, a másiknak nem, stb. Mindezeket figyelembe véve osztanám szét a hagyatékomat. Törvényes öröklésnél - illetve akár végrendeleti öröklésnél is - egyébként létezik az osztályrabocsátás intézménye, ami az örökhagyó életében részéről az örökösöknek juttatott ingyenes "adományokra" (ajándékokra) vonatkozik (ha ezt kikötik, vagy a körülményekből egyértelműen megállapítható, hogy ez volt az akarat), így ha pl. életemben vásárolok az egyiknek egy 5 millió forintos autót, a másiknak viszont semmit, akkor az egyik ezzel az 5 millió forinttal kevesebbet örököl, mert osztályrabocsátási kötelezettsége van. Ez azt hivatott elősegíteni, hogy ne csak a hagyaték legyen egyenlő arányban szétosztva, hanem visszamenőlegesen is kiegyenlítésre kerüljenek azok a szituációk, amennyiben a javak egyenlőtlenül voltak elosztva.

aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
59%

Amíg élek nincs örökség, szóval nincs miről beszélni. Amíg élek, az az én pénzem, arra költöm, amire akarom.


Miután meghaltam, majd lesz örökségük, az megy egyenlően, mert nekem a sírból már tök nem kell az a pénz :D

aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
78%

"a sz@r gyereket is a szülő nevelte fel, és ritka az az ember aki nem a szülei példája szerint él."


Persze. Valóban ritka. Itt is alig olvasni olyat, hogy xar a szülő, ugye. Alkesz, agresszív, vagy épp szórja a pénzt, nem dolgozik. A gyerek meg az ellentéte. Hogy is van ez? Ha a gyerek egy xar alak lesz, az a szülő hibája, de ha a gyerek jobb lesz mint q szülő, az még véletlenül sem a szulon múlik. Kettős mérce, ugye.

aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
17%

#35 magadra ismertél?😃

Szar szülőnek szar gyereke lesz, ez van.

aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
92%

36


Nem, nem ismertem magamra. Se xar szülő nem vagyok -legalábbis a gyerekem nem tart annak- se xar gyerekem nincs. De veled ellentétben én nem hiszek a szülő mindenható és minden csak rajta múlik maszlagban. Van testvérem, ugyanúgy voltunk nevelve, kicsit sem hasonlítunk természetben. Vannak a környezetemben több gyerekes családok, ott sem egyformák a gyerekek. Nem, sehol sincs egyik gyerek se túltolva, vagy alá ásva

aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
0%

Azt ne mond nekem, hogy a szülők nem folásolják be a gyerekeik viselkedését, hogy milyen felnőttek lesznek.

Általában amit látnak a gyerekek azt viszik tovább, ha tetszik ha nem. Vannak persze olyan dolgok amiket nem mindig de a gyerek a szülő képmása. Ugyan úgy fogja fel a világot és ugyan úgy viselkedik, mert ezt látta és ezt kapta nevelésként.

aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%

38


Nem így van.

aug. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
21%
#39 Jó, betartom a hosszú élet titkát, igazad van.
aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!