Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan osztanád el a gyermekei...

Hogyan osztanád el a gyermekeid között az örökségedet és miért pont úgy?

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy van örökséged és több gyermeked.

aug. 22. 21:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
78%

Kettő gyerek, fele-fele. Kinek adnám, ha nem nekik?

Olyan meg nincs, hogy ha majd az egyik nem ápol, akkor nem adok.

Engem a saját gyerekem ne pelenkázzon.

aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
77%

"az öröklés nem jár, azért tenni is kell valamit"



De, el kell keserítselek, a törvényes öröklés rendje szerint a kötelesrész JÁR a gyerekednek, akkor is, ha rád se sz*rik!


És egy gyerek sem ok nélkül fordul el a szüleitől.

aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
9%

8. A kötelesrész csak egy része annak, amit kaphatna. És ha kitagadják, akkor nem jár az se.

Szóval nem mindegy.

aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
75%
A kitagadást meg kell alapozni, érzelmi döntés alapján nem lehet.
aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
15%
Annyira nem nehéz megalapozni ha valaki nagyon akarja. Nem tartotta el (ugyebár pár éve már kötelező ha feltételeknek megfelel mindkét fél), hálátlan (pl nem beszélnek egymással és aki ki akarja tagadni a gyerekét, az valószínűleg nem beszél vele) és vannak feltételek, amik eléggé szubjektívek.
aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
82%

Egyenlően persze. Holtom után miért hagyjak konfliktust a gyermekeim között, akiket én nevelek fel és én hoztam őket világra?

Akármilyen is legyen, ha elfordul tőlem akkor is az enyém, annó én vállaltam el, és ok nélkül a gyerek nem hagy el. És szeretni fogod életed végéig, akár hogy is alakuljon bármi, ugyanis a tiéd.

Szerintem aki eltiltaná a gyerekét amiatt hogy összevesztek valamin, az kb egy állat szintjén van érzelmileg, és egyáltalán nem tud gondolkozni azon, hogy ő is mit csináltatott rosszul.

aug. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
59%
15- nagyon alapos indok kell a kitagadáshoz, amit bizonyítanod kell. Pl. hogy az életedre tör. Az, hogy nem beszéltek, az nem elégséges indok a kitagadáshoz.
aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
24%
17. Hajj.. legalább annyit megtennél, hogy beírod a keresőbe mik a kitagadás feltételei... Kitagadható az a nagykorú leszármazó (gyermek, unoka), aki az örökhagyóval szemben durva hálátlanságot tanúsít. Például, ha a nagykorú gyermek ok nélkül teljesen elzárkózik a szülőjétől. A gyerek mondhatja, hogy van oka, de bizonyítania is kell, az meg hosszas pereskedést jelent a többi örökössel, és egyáltalán nem biztos, hogy nyer.
aug. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
21%

"Minden sz*r szülő azt hiszi, a gyereke a hibás."


És minden sz.r gyerek azt hiszi, hogy ő tökéletzes.

aug. 23. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
77%

" És ha kitagadják, akkor nem jár az se.

Szóval nem mindegy."


A kitagadáshoz nagyon nyomós ok kell. A kapcsolat nem tartása nem elég.

Viszont lehet eltartási szerződést kötni, akkor nincs köteles rész.


Amúgy egyenlően osztanám szét, kivétel, ha valami extra körülmény van, pl. súlyos, tartós betegség a gyereknek vagy az unokának, ami miatt jelentősen hátrányos helyzetben vannak.

aug. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!