Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyai szeretet nélkül felnőni?

Anyai szeretet nélkül felnőni?

Figyelt kérdés
Milyen volt nektek? Az én anyám ki jelentette hogy ne szeretett volna engem és a testvéreimet. Illetve sokszor éreztette is ezt. Borzasztóan élem meg. Kérlek titeket ne bántsatok, beszélgessünk. :( Most jól esne.

aug. 1. 20:08
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

nagyon sajnálom uccsó. egy munkatársam mondta h az ő anyja azért hagyta el mert utánna született egy öccse aki fogyatékos lett. az apjuk nevelte őket... az öccse tolószékes is volt. amint meghallt már keteste őt h az unokái miatt stb. naná h elutasította. mondta h nem hülye. számára nincs anyja ha a tolószékes öccse miatt mindenkit elhagyott és új férje és gyerekei lettek.

ki is derült h pénz miatt. az apjának volt egy titkos háza is. két ingatlant örökölt. ha az anyjuk vissza jött volna amíg élt a toló kocsis testvérük, akkor az anya is örökölt volna.

ugye az apjuk a haláluk előtt közölte az anyával és a lányára hagyta h megbocsát e neki vagy sem.

aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a rengeteg bárotító szót és bizalmat. Sok történtetben találtam egyezést az én életemmel kapcsolatban. Tudom, hogy soha nem pótolja majd semmi az anyai szeretetet, azt is tudom hogy elkell távolodnom tőle. Valahol az is befolyásolhat mint az egyik hozzászólónál, hogy állandóan úgy tett és olyanokat mondott hogy ő az anyám, hogy beszélek vele stb. Mikor az csak egy státusz az anya nem ott kezdődik hogy úgy hívunk valakit és megszült. Valaki kérdezte, hogy apámmal kijönnek-e. Apám bele van törődve, a szülei kishíján elhagyták az anyja ténylegesen az apja pedig sosem törődött vele igazán. Valaki írta azt is hogy az anyja kijelentette hogy nem is akarta igazán, ha olvasod a válaszom, hidd el nem hogy engem de még a két fiatalabb testvéreimet sem akarta. Még én talán feldolgozom, dehogy ők..? Mert előttük teszi a minta anyát, főz egyszer egy hónapba és olyan peckesen jár mintha mindennap egy svédasztallal várna bárkit holott állandóan én főztem mostam, de ha nem lett megcsinálva valami akkor szóvá tette, miért nincs kaja, mi lesz a kaja, valamit kéne enni.. és a kétértelmű utalgatásai hogy álljak neki főzni. Közbe meg boldog boldogtalannak azt mondta nem segítek semmit. Mégegyszer köszönöm a bizalmat, és ha bármi eszetekbe jut szívesen olvasom.
aug. 4. 16:57
 23/27 anonim válasza:

az biztos h te és a többi anyai szeretet hiányában szenvedő sokkal jobb szülő lesz. már ez is bíztat engem.

az anyákhoz azért ragaszjodunk mert igenis kötődés alakul ki a megfogantatásunk, a méhbeni életünk, a megszületésünk és további neveltetésünk során. ez nem azt jelenti h szeretjük és hálásak vagyunk az anyánkért? mégsem jut el sok anyához ez az üzenet, mégha megmondjuk vagy megmondják nekik. egy elég bizarr és negatív manipuláció jön létre a rossz qnyákban h kihasználja ezt az anya utáni szeretetünket és szeretet vágyainkat. az ilyen gyerekek nem válaszolnak az anyjuknak negatívan. csak az anya él vissza minden negatívumokkal h jobban igyekezzünk és sokáig sokan észre sem veszik. ha észre veszik akkor sem él vissza bántalmazó jelleggel az anyja felé, kivéve ha az már agresszióhoz folyamodik és megtámadja az ember a saját anyját.


sok kísérlet folyt arról h a kutyák mit bírnak elviselni. a fizikai bántalmazásokat jobban viselték,sőt márhogynem várták is és örültek neki. tehát a kutyák figyelmet kaptaka fizikai bántalmazások álltal és ezt torzúl szeretetnek élték meg.


míg a pszichés bántalmazásokba hamarabb tönkre mentek és bele is pusztultak.


egy másik kísérletben az embereket vetették be, mint vallási ideológiákkal. aki egy kicsit is tanúlmányozza a vallásokat, tudhatja h nincs is olyan h egy nő lenne a teremtésbeli isten. csak feladat szerinti istennők.

akiket abban neveltek h nő a teremtésbeli isten, azokat jobban marcangolta h vajon szereti e őket az anyai istennő és próbáltak teljes szent életet élni. a pszichikai megterhelés és nyomás nagyobb volt rajtuk, mint ugyebár az ismert férfi ágazatú teremtésbeli istenségeké.


azonban érdekes az is h az agyon kényeztetett gyerekekből sokkal rosszabb szülő szokott válni.

aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nekem az apai szeretet hiányzott sokáig.


Most egy kicsit megadatott a múltkor. Nagyon derűsen, jóízűt nevettem a múltkor vele együtt a vonaton.


De lényegében eltávolodtam apámtól a második házassága révén. Valahogy mégis el kellene fogadnom. Hiszen mégsem olyan rosszindulatú, mint ahogy előttem "befeketítették" anyukámék annak idején.

aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
sok anya feketíti.be az apát. nekem szerencsémre anyám nem tett ilyet. sajnos magam jöttem rá h ki milyen valójában.
aug. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nálam is befeketítette apát, gyerekkoromtól kezdve kis iskolásként féltem apámtól mert anyám úgy tett hogy sajnálja a pénzt, és minden követ megmozgatott csak hogy mellé álljak. Mikor tinédzser lettem és volt pár pillanatunk amikor mertem beszélni vele, akkor döbbentem rá hogy valójában teljesen ugyanolyan lélek mint én és valójában nem sajnálta a pénzt csak próbálta szabályozni hogy mire költsön anyám és mire nem, amire anyám úgy tekintett hogy sajnálja közben meg ő bszta el a pénzt.
aug. 5. 11:16
 27/27 anonim válasza:

nálam az apám csak magára költött és csak a hobbijaira. kárpátaljai dolgok, jurta, nyilak, ijjak, laptopok, mobilok stb.


nekem nem vett sohase szemüveget és még vívós dolgokat sem. a tabort mind én fizettem. aztán elvárta h én vegyek neki kardot, mert kardozott de az ősmagyarosat...

aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!