Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egy gyerekes szülő jobban...

Az egy gyerekes szülő jobban szereti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról a felvetésről, hogy ,,nekünk csak ő van, ő kap minden szeretetet?” Több gyereknél megoszlik a szeretet?

júl. 19. 00:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%
Esete válogatja. Sok példa van arra, amikor kifejezetten rossz a viszony.
júl. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 IgaziÚriember ***** válasza:
57%
Igen ez olyan mint közgazdaságtanban a Gartner görbe. Minél több gyereked van annál kevésbé érdekel, akinek 10+ gyereke van már van olyan hogy a nevét is elfelejti + sokkal jobban feltűnik ha az egyetlen gyereked meghal vagy ha a 15-ből meghal 1, az amolyan járulékos veszteségnek tekinthető.
júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
77%

Ésszerűen hangzik, de nem tudom elképzelni, és így "vádolni" sem akarom ilyesmivel a többgyerekeseket, hogy kevésbé szeretnék a gyerekeiket :)

Azt tudom, hogy nekem egy pici fiam van, és egyelőre úgy érzem, hogy őt annyira szeretem, hogy ezt az érzést szeretném addig megőrizni, amíg lehet, ezért nem szeretnék másik gyereket. Tehát én most úgy érzem, hogy az én szeretetem megoszlana, de lehet nem így van (valószínűleg sosem tudom meg...)

júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlen. Kolléganőm etyke, de rühellik egymást anyjával. Apja már nincs.


Szerintem itt a szülő és a gyerek személyisége játszik, ami ugye lutri. Vagy szeretik egymást vagy nem. Nem ítélem el a szülőt, ha nem, meg a gyereket se.

júl. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%
Hét évig egygyerekes voltam. Most négygyerekes vagyok. Nem a szeretet, hanem a figyelem oszlik meg. Ugyanúgy szeretem most mindegyiket, mint anno azt az egyet hét éven át.
júl. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
80%

Azt, hogy hülyeség. Nem megoszlott a szeretetem, hanem megduplázódott, amikor megszületett a második.

A pénzem az, ami feleződött, de így is bőven elég, mivel nem a semmire vállaltunk.

Viszont sokan összekeverik a a szeretetet az anyagi ráfordítással. Nem akkor szereted jobban a gyereket, ha megveszed a toronyórát lánccal.

Sok egyke ismerősöm annó "arra verte", hogy ő egyedül fog ám örökölni és milyen jó is lesz ám neki. Én meg a mai napig nem akarok örökölni, mert nem kívánom a halálukat. Megkerestem magam a lakás és egyéb árát.

júl. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%
Hülyeség. Férjem egyke, szülei elváltak, az apja ellen fordította az anyja, mert "elhagyta őket" (az anyja kergette el) így ritkán beszél az apjával, az anyja nem szerette, a mamája nevelte fel. De mindenkinek az lett előadva, hogy az apja milyen sz.rszemét. Senki nem mutatta meg neki, milyen az anyai és apai szeretet. Igaz, az apja küzdött, nagyon sokáig, de végül feladta.
júl. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
75%
Ha több van mindig van egy kedvenc. Max soha nincs így kimondva. Megy az etetés, hogy "mindegyiket másért szeretem, de egyformán". De ugyanez visszafelé, mindig jobban kötődnek a gyerekek az egyik szülőhöz.
júl. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem 8-nak van igaza, az esetek nagy többségében. Van persze olyan, hogy a szülő tényleg egyformán szereti az összes gyerekét, de az ritka. és olyan is van, becsülendő egyébként, hogy ugyan a szíve mélyén jobban szereti az egyiket, de azt mondja, mutatja, hogy egyformán szereti őket, igyekszik nem kivételezni, egyformán juttatni, hogy egyik gyerek se sérüljön. De ez a két eset ritka, többször látom azt, meg olvasom itt, hogy megy a kivételezés az egyik gyerek javára, és még jó, ha a másik nincs lexarva.
júl. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
63%

"nekünk csak ő van, ő kap minden szeretetet"

A szülők minden szeretetét ő kapja, de ha nincs testvére, nem kap senkitől testvéri szeretetet...

De nem, az egygyerekes szülők nem szeretik jobban a gyereküket. Ugyanannyira szeretik, mint a többgyerekesek.


A szülői szeretet nem olyan, mint egy torta, amit minél több részre osztunk, annál kevesebb jut belőle mindenkinek. Inkább olyan, mint a napsütés: mindegy, hogy hány emberre süt, attól még ugyanolyan erősen süt, ugyanolyan jól melegít. :)

Lásd: Gyere haza, Mikkamakka!

[link]

júl. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!