Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy lenne helyes, ha egy...

Úgy lenne helyes, ha egy szülő kitagadhatná a gyerekét azért, mert mondjuk zoknival hordja a szandálját?

Figyelt kérdés

Nem egy vitába szálltam már idősebb rokonokkal, ismerősökkel, akik közül sokan azt vallják, hogy elméletben nagyon nem fair, hogy bàrkit ki lehet zárni az életedből, de a gyerekednek nagyon súlyos dolgot kell elkövetnie, hogy kizárhasd. És az nem elegendő indok, hogy nem kedveled.

A gyereknevelés szóljon 18 évre (vagy 24, ha egyetemre jár), onnantól kezdve két felnőtt el tudja dönteni, hogy elviselik-e egymást.


júl. 3. 09:12
1 2
 1/19 anonim válasza:
23%
de
júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Persze, még az örökségből is zárja ki, szandált zoknival.... ez a minimum büntetés.


:D :D :D


Remélem a kérdést csak viccnek szántad!

júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
A végrendelet számít, ez az egész kitagadósdi egy hiszti. Ha valaki feketén-fehéren rendelkezik, akkor mindenki más a fejére is állhat, akkor se kap semmit.
júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%
A kérdés maga nem lenne hibás, ha a példaként legalább egy valós "illusztrációt" hoztál volna: ...mert mondjuk zoknival hordja a szandálját... (hiszen ez a helyes) helyett ...mert mondjuk nem zoknival hordja a szandálját (ez az elrettentő, helytelen).
júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 babyboom567 ***** válasza:
27%

Lehet,hogy jobb is lenne a gyerekednek ha megszakítanád vele a kapcsolatot.Az örökségből végrendelettel lehet kizárni, de köteles rész mindenképpen jár neki.Akkor nem jár elvileg semmi,ha már életedben eladod/átíratod a vagyonodat másra.(valamennyi időn belül megtámadható,és itt is járhat köteles rész)

Könyörgöm, tűnj el a gyereked életéből minél hamarabb,hátha lesz még lehetősége ,sok terápia után normális életre nélküled.

(de mondjuk az lenne a legjobb ha te nem is szaporodnál egyáltalán)

júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Én nem értem mi a baj azzal ha valaki zoknival hordja a szandált.
júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Ne a zoknin akadjatok fenn, az egy hülye példa. A kérdés az, hogy igazságos-e, hogy a kötelesrész akkor is jár az örökségből, ha rosszban van a gyerekével, kivéve, ha valami komoly dolgot követett el a gyereke. Lehet azzal érvelni, hogy sérti a magántulajdonod feletti rendelkezési jogot, ez igaz. Azzal is lehet érvelni, hogy ha a szülő és a gyerek kapcsolata megromlott, akkor a szülő szúrt el valamit a nevelésben, ez is sokszor igaz, de ezzel szemben meg felhozható az, hogy egy felnőtt ember döntéseit már nem lehet mindig a nevelésnek betudni. Mindenesetre érdekes témafelvetés, zoknitól függetlenül.
júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy gondolom, hogy amikor már felmerül a szülőben ez a dolog, akkor (ha végképp nem akarja, hogy a gyereke bármit is örököljön majd tőle), simán megteszi, hogy akár eltartási szerződést köt (pl. azzal a gyerekével, akivel jóban van), vagy akár ajándékozással rá íratja, így nem lesz örökség, és nem lesz köteles rész sem. (Kivéve ajándékozásnál, ha 10 éven belül meghal a szülő, mert akkor ugyanúgy hagyaték tárgyát képezi a másik gyerekének elajándékozott ház/lakás, stb.)

Szóval lehet morgolódni a köteles rész miatt, de megvan a lehetősége a szülőnek, hogy akkor is a kedvenckéjére hagyja az egészet, kizárva a gyerekét. (Sajnos, mondom ezt nem kedvenc gyerekként).

júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Miért gondoljátok, hogy a kérdező a szülő?

Szerintem egy unatkozó tini.

Őt már egyébként is kitagadták ..... az értelmes emberek közül.

júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tini és nem tagadtak ki. Mondom, volt egz vitánk.
júl. 3. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!