Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy lenne helyes, ha egy...

Úgy lenne helyes, ha egy szülő kitagadhatná a gyerekét azért, mert mondjuk zoknival hordja a szandálját?

Figyelt kérdés

Nem egy vitába szálltam már idősebb rokonokkal, ismerősökkel, akik közül sokan azt vallják, hogy elméletben nagyon nem fair, hogy bàrkit ki lehet zárni az életedből, de a gyerekednek nagyon súlyos dolgot kell elkövetnie, hogy kizárhasd. És az nem elegendő indok, hogy nem kedveled.

A gyereknevelés szóljon 18 évre (vagy 24, ha egyetemre jár), onnantól kezdve két felnőtt el tudja dönteni, hogy elviselik-e egymást.


júl. 3. 09:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

senki..

tenyleg senki


valaszolok a gyakori kerdesen akik meg a kerdest sem ertik egy rohadt egyszeru peldaval

júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

"...bàrkit ki lehet zárni az életedből, de a gyerekednek nagyon súlyos dolgot kell elkövetnie, hogy kizárhasd"


Nos, a gyerekedet is ugyanúgy bármikor kizarhatod az életedből.

júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nincs olyan hogy szimplán nem kedveled a gyerekedet, tehát ez a szandál zoknival hasonlat nem jó. Ha vannak is ellentetek, attol még szeretheted, az nem elég az öröksegből kitagadashoz. Igaz hogy súlyos dolgot kell elkövetnie ezért. Amikor már nem tudsz neki megbocsaájtan, és nem tartod méltónak arra hogy ő örököljön tőled. Ez egy hosszú folyamat mire ide eljutsz.

Másfelől mindig lesznek olyanok akik kijátszak a törvényt. Az idős, hiszékeny, hanyatló értelmi kepessegekkel rendelkező emberektől kicsalják a vagyonukat. Vagy testvérek rabeszelik a szülőt hogy rájuk irassák a vagyont. Nekem is van a aközelemben ilyen ember aki megprobalkozott ilyennel. A törvény azert ír elő köteles részt pl hogy ne lehessen ezt 100 %-ig megtenni. Szerintem jogos. Aki örököl az még mindig jól jár, mert a köteles részhez elég kicsi.

Szóval ha te egy szülő vahy aki nem tartja méltónak az egyik gyerekedet az oroksegre, akkor baratkozz még a gondolattal hogy egy pici rész azert neki is fog jutni. Ez van. Ha nem így lenne akkor méeg az lenne a baj. Akkor meg az lenne a kérdés hogy miért engedik a az ártatlan testvéreket kiforgatni a vagyonukból.

júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell kitagadni meg bohóckodni, simán elintézhető ilyenek nélkül is az örökségből való teljes kizárás, elég ráíratni valakire a teljes vagyont, ajándékozni, esetleg felélni.


Én szó szerint semmit nem kapok majd, mert lány vagyok, az öcsém a szent, a jófej, a kedves, a... minden, ami én nem, szóval így jártam.

júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

13-as Szerintem nincs olyan hogy szimplán nem kedveled a gyerekedet - ez nettó marhaság.


Meglepődnél mennyien nem szeretik a gyereküket, mert ő nem csicskul be, merészeli felvállalni a saját döntéseit, hovatovább pl más pályát választ, mint amit anyu-apu előírt és sorolhatnám.


Lassan negyven éves leszek, máig nem tudják elfogadni hogy nem xy munkát végzek, hanem teljesen mást, ennek rendszeresen hangot adnak - amikor épp hazaesek évente 3x és ők is épp ott vannak -, csalódást okoztam nekik és sorolhatnám.

Ó, és persze nő vagyok, miért nem fiúnak születtem hogy rhdnék meg.


Szerinted az ilyen ember szereti a gyerekét? A francokat. Mondjuk én aztán nem szorgalmazom a kapcsolattartást.

júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

15. Nem lepődök meg. Tudtam hogy valaki bele fog kötni, de már nem tudom atírni. Itt az öröksegrol beszélünk. Úgy kellett volna írnom hogy

Szerintem nincs olyan hogy azért tagadja ki az oroksegbol valaki a gyerekét mert szimplán nem szereti. Ahhoz nyomós indok kell. Sok rossz szülőt ismerek én is.

júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, úgz fogalmaznék, hogy HA a szülő szabad kezet kapna, simàn kitagadnà, ha nem szereti.
júl. 4. 10:04
 18/22 A kérdező kommentje:
Egyik ilyen öreget azért "tagadták ki" (igazából csak elzavarták), mert a férje falujának templomában volt az esküvő. Nem másik felekezet, egyszerűen a felnőtt gyerek nem úgy táncolt, ahogy a szülő fütyült.
júl. 4. 10:12
 19/22 anonim ***** válasza:

Az ismerőseid azt mondják hogy nem fer hogy a felnőtt gyereket nem lehet csakúgy kitagadni ha nem kedvelik? Jól értem? Hát lehet vegülis, kapcsoltmegszakításnak hívják. Nem látogatod a gyereket ha elkoltözik, nem hívod fel stb. Szóval ez a "HA a szülő szabad kezet kapna, simàn kitagadnà, ha nem szereti." nem értem. Nem kötelező senkivel kapcsolatot tartani.

Öroklesnél meg jogosan van ott a köteles rész pl, képzeld azok helyébe magad akiket kiforgatnak a vagyonukbol. Nem szabad egy oldalról nézni, mert sokszor pont a gyerekek verik át a másik testvért.

De egy normális szülő nem azért nem csinál ilyet mert nem fer, hanem mert akkor is szereti a gyerekét ha hülyeseget csinál. Ezért mondják hogy nyomós indok kell. Vannak idióta szülők, ahogy a templomos öregé mint írtad, mindig lesznek ilyenek. De egy ember nem fogja komondani hogy csakúgy nem kedveli a gyerekét mert a társadalom elítelné. Furák a rokonaid.

júl. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne helyes, ha mindenféle ürüggyel kitagadhatná.

Jogilag ez szigorúan szabályozott.


A gyerek nem kéri, hogy megszülessen. Nem az ő döntése. A szülőnek kötelességei vannak.


A törvény szigorú abban, hogy milyen indokkal zárhatja ki az örökségből

- bántalmazta a szüleit

-meglopta a szüleit

-mások ellen súlyos bűncselekményt követett el

-nem tartja a szüleivel a kapcsolatot; nem tesz eleget szülőt támogatási, szülőt eltartó kötelezettségeinek, stb.

júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!