Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelező elmennem édesapám...

Kötelező elmennem édesapám temetésére?

Figyelt kérdés
Hogy megértse mindenki a kérdés miértjét: A biológiai apámat nem ismertem, nem is láttam soha, csak fényképeken. Mikor megtudta, hogy anya terhes lett velem és nem volt hajlandó elvetetni engem, lelépett, azzal az indolkással, hogy ő karrier előtt áll és egy gyerek csak útban lenne. Így anya, mamával együtt közösen nevelt fel. Tizenkét éves koromig, utána kaptam egy nevelőapát. Tegnap kaptuk a hírt egy ismerőstől, hogy apám hajnalban meghalt egy kórházban Leukémiás betegség következtében. A temetéséről még nem rendelkeztek -valószínűleg ma fognak, ennek nem tudom a menetét- de már most közölte ismerősünk, hogy számítanak a jelenlétünkre. Nekem valahogy nem füllik a fogam elmenni egy számomra ismeretlen ember temetésére, még akkor is, ha az apámról van szó. Azon agyalok, hogy bújhatnék ki alóla. Mivel anya el szeretne menni.

júl. 29. 05:49
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
93%

Akkor menjen anyád nélküled vagy a kedves ismerőssel!

Számodra egy idegen, én sem mennék a helyedbe.

Jó, hogy nem még a temetést is veled akarják kifizettetni.

júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
81%

Nem kötelező.


Ha házasok voltak, hogyhogy nem kerültél apád nevére?

júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
94%
Én hasonlóan nőttem fel, még él az apám, nem valószínű, hogy elmegyek a temetésére. Ahogy érzed. Ha anyukádnak jól esne és te kibírod menj el, ha nagyon utálod, és anyunak sem fontos, akkor ne menj el. Semmi közöd hozzá, nem tartozol neki semmivel, egy önző görény volt veled. Ha el akart vetetni, akkor a halálodat kívánta.
júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
#32 gondolom örökbefogadta a nevelőapa.
júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy mennék, anyám menjen, ha akar az ő dolga.
júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Apám nevét viseltem, 12 éves koromig, de miután anya három évvel ezelőtt újra férjhez ment, a nevelőapám nevére vett.

November elsején leszek 18.

júl. 29. 11:01
 37/56 anonim ***** válasza:
87%

Azért ez nem olyan egyszerű, mert nev. apád csak akkor vehetett a nevére, ha a biol. apád lemondott rólad. Ez pedig feltételezi, hogy anyád és biol. apád között akkoriban volt kommunikáció.


Na mindegy, a lényeg, hogy ne menj, ha a saját érzéseid szerint nem akarnál menni. Ha anyukád menne, az az ő magánügye. És őt nem neked kell támogatnod ebben a helyzetben, hanem a férjének, vagyis a nevelőapádnak.

júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
78%
Mi nem egyszerű, #37? A biológiai apa már a terhesség kiderülésével lemondott a gyerekről szóban, 15 évvel később szerinted nehezére esett aláírni, hogy lemondott a gyerekéről? Nem kellett itt semmilyen kommunikáció, levélben is megtörténhetett.
júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ezek szerint apád hivatalosan lemondani rólad.

Ezek után mi a kérdés?

júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
22%

38-ra:

Ha 15 év után is tudta az anya az apa címét, akkor időnként volt köztük kapcsolat. Egyébként a levélváltás is kommunikáció. A lényeg, hogy apuka nem tűnt el az életükből. Ill. a gyereke életéből igen, a volt felesége életéből viszont nem.

júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!