Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelező elmennem édesapám...

Kötelező elmennem édesapám temetésére?

Figyelt kérdés
Hogy megértse mindenki a kérdés miértjét: A biológiai apámat nem ismertem, nem is láttam soha, csak fényképeken. Mikor megtudta, hogy anya terhes lett velem és nem volt hajlandó elvetetni engem, lelépett, azzal az indolkással, hogy ő karrier előtt áll és egy gyerek csak útban lenne. Így anya, mamával együtt közösen nevelt fel. Tizenkét éves koromig, utána kaptam egy nevelőapát. Tegnap kaptuk a hírt egy ismerőstől, hogy apám hajnalban meghalt egy kórházban Leukémiás betegség következtében. A temetéséről még nem rendelkeztek -valószínűleg ma fognak, ennek nem tudom a menetét- de már most közölte ismerősünk, hogy számítanak a jelenlétünkre. Nekem valahogy nem füllik a fogam elmenni egy számomra ismeretlen ember temetésére, még akkor is, ha az apámról van szó. Azon agyalok, hogy bújhatnék ki alóla. Mivel anya el szeretne menni.

júl. 29. 05:49
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
94%

Nem értelek.


Felnőtt ember vagy, és nem tudod, hogy a temetésen való részvétel nem kötelező?


Nyilván te is tudod, hogy senki nem fog odarángatni, akkor?


Nem kell kibúvót keresned, megmondod anyádnak, hogy nem is mered ezt az embert, nem érdekel, nem mész és kész.

júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
94%
Senkiére se kötelező.
júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
23%
Ha anyukád nem szeretne elmenni, akkor én sem mennék a helyedben. De mivel édesanyád elmegy, kísérőként elmennék vele. Nem apukád miatt lennél ott, hanem anyukád miatt.
júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy kötelező!!! Nem is ismerted. Anyádat sem elkísérni, minek?

Anyád miért megy?


És tényleg lett karriere apádnak?

júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
83%

Eléggé fura nekem az, hogy anyukád szeretne menni. Minek? őt is ugyan úgy magára hagyta amikor megszülettél, rá hagyva a nagy felelősséget, mert ugye egy gyerek nem kis felelősség.


Apukád miért nem tartotta veled a kapcsolatot minimum telefonon? Miért nem mutatott egy csöppnyi kis érdeklődést feléd/felétek?. Az ilyen ember nem érdemli meg azt se, hogy elmenjetek a temetésére. Ennyi

júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 Kései Sirató ***** válasza:
94%

Nem mennék el. HA valaki megkérdezné, hogy megyek-e, visszakérdeznék, hogy minek?

HA azt mondja, számít a jelenlétemre, visszakérdeznék, hogy komolyan?

Ő a gyakorlatban elhagyott, nem érdemli meg, hogy elmenj a temetésére. Ha ti haltatok volna meg előbb, ő nem ment volna el a ti temetésetekre, ti semmit sem jelentettetek számára. Idegen.

júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
93%
Ezt kizárólag anyáddal beszélheted meg, (Ő mi a fenének megy el egy egyszeri ágyasa temetésére?)nem idegenekkel. Ha anyádnak fontos, vele egyezel meg a saját döntésed alapján. Ha neki nem fontos a te jelenléted, akkor meg nincs kérdés. De meg se próbáltad még az anyáddal való egyeztetést.
júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen nem kötelező, és a te helyedben én nem is mennék el.

Azzal indokolnám (mert biztos lesz olyan rokon, aki okoskodni kezd emiatt), hogy az én apám a nevelőapám, ő nevelt fel, őrá tekintek apámként, és ha úgy alakulna, az ő temetésére mennék el.


Anyukádat se értem, minek megy el. Ha jól értem, évtizedek óta semmi kapcsolata nem volt vele. Amúgy ez is röhej, mert egy normális anya kijárta volna a gyerektartást ilyen esetben: nem maga miatt, hanem a gyereke miatt. Arra nem kötelezhetnek egy biológiai apát, hogy éljen a láthatással, de arra igen, hogy fizese a gyerektartást.

júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:

Nem viselem az apám nevét. A nevelőapám nevét viselem. Anya azért szeretne elmenni, mert azért "csak a férje volt öt évig".

Bár ezt nem tartom indoknak.

júl. 29. 10:29
 30/56 anonim ***** válasza:
87%
Hany eves vagy?
júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!