Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van kulcsa a szüleidnek a...

Van kulcsa a szüleidnek a házadhoz?

Figyelt kérdés

Neked van kulcsod a szüleid házához azután hogy elköltöztél?

Másnak adtál még kulcsot a házadhoz?


júl. 12. 13:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnek nincs kulcsa a lakásunkhoz (pedig nagyon jóban vagyunk).

Nekem van kulcsom a szüleim lakásához, de nem járok át hozzájuk előzetes egyeztetés nélkül, csak ha megkérnek valamire, pl. ha nincsenek otthon, mert nyaralnak, akkor locsoljam a virágaikat vagy ilyesmi.

Senkinek nem adtunk kulcsot, csak nekünk kettőnknek van a saját lakásunkhoz, akik benne élünk.

Anyósom olyan típus, aki előzetes bejelentkezés vagy egyeztetés nélkül is simán ránk nyitná az ajtót bármikor, nem is érti mi a gond azzal, hogy bemegy a gyereke lakásába bármikor hívás nélkül is, akár otthon vagyunk, akár üresen áll a lakás. Sőt, kutakodik, turkál is, benyitogat mindenhova, szekrényekbe, fiókokba, bárhova, lecsekkol, ellenőriz mindent. És nem titokban csinálja, még meg is mondja, hogy ezt láttam nálatok a szekrényben vagy azt láttam a konyhafiókban. Szerinte ez természetes. Ezért nem kapott kulcsot hozzánk. (Előző lakáshoz, az albérlethez volt kulcsa. A mostani sajáthoz már nem adtunk neki.) És mivel ő nem kapott, ezért hogy ne legyen vita belőle, az én anyámnak se adtunk, aki soha nem jönne még kulccsal sem hívás nélkül. Úgyhogy nekem van kulcsom az én anyámhoz, a páromnak van kulcsa az ő anyjához, mindenkinek a saját szüleihez, de egyik szülőnek sincs hozzánk. Anyós miatt nem lehet.

júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám egyedül élt, ezért volt kulcsom a házához, illetve most is van, mert én örököltem a házat.

Apám az új családjával él, oda nincs kulcsom.

Az én házamhoz egyiküknek se volt, és senki másnak sincs.

júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
87%
Anyunak nincs kulcsa hozzánk. Értelme se lenne, külföldön élek, ő nem jön ide. Nekem van hozzá. A mi hazunkhoz a sogoromnak van kulcsa, veszély esetére
júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
87%
A szüleim nem élnek már, így ez a rész nem vonatkozik rám. De a férjem szüleinek nincs kulcsa a lakásunkhoz, a férjemnek van hozzájuk, mert gyakran utaznak és akkor ő megy etetni a kutyákat. A mi lakásunkhoz a testvéremnek van kulcsa, itt lakik nem messze, ha bármi van.
júl. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
87%

Nekem van kulcsom a szüleimhez. Páromnak nincs se az apjához, se az anyjához.

Anyunak van vész esetére kapu és ajtó kulcsa, pedig a kaput sosem zárjuk.

júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%
Van kulcsom szüleim házához, nekik is az enyémhez. Egy kapunyitó távirányítót a szembeszomszédnak is adtam gond esetére (vagy h.a futárnak kinyissa, ha kifizetett csomagot hoz), ő is adott kapukulcsot nekem.
júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
34%
Van anyuméknak mert ők közel laknak, nekünk is hozzájuk. Anyósoméknak nincs, amúgyis 3 havonta találkozunk és akkor is mi megyünk hozzájuk.
júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és szintén nem. Édesanyámmal egyáltalán nincs kapcsolat, apámmal minimális, max pár évente egyszer beszélünk csak.
júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
80%

Sem "szüleimnek" nincs hozzám, sem nekem hozzájuk. Mikor elköltöztem, simán behajintottam a postaládájukba. 🤣


Viszont nagypapámnak is volt hozzám, nekem is hozzá.


Hozzánk az egyik szomszédnak van, tesómnak és legjobb barátomnak. Mivel sokat vagyunk távol, így nyugodtabb vagyok.


Páromhoz a szüleinek, páromnak a szüleihez, de hozzá másnak nincs.

júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
85%

Igen, van nekik.

Nekem is van hozzájuk.

De nem megyünk hívatlanul a másikhoz, nem kulccsal megyünk be, ha otthon van a másik.

Volt barátomnak is volt hozzám, és nekem is hozzá.

júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!