Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz felnőtt emberként szülőtől...

Gáz felnőtt emberként szülőtől pénzt elfogadni szorult helyzetben?

Figyelt kérdés

Felnőtt, 30 közeli emberként nehéz helyzetbe kerültem, mert elveszítettem a munkahelyem. Úgy néz ki ősztől lesz másik, de addig nehezen tudnám megoldani a mindennapokat, főleg mert a nagyon jó helyen lévő albérletemet nem szeretném feladni. A szüleim felajánlották hogy támogatnak, fizetik a lakhatást ebben az időszakban. Jó anyagi helyzetben vannak, nekik nem lenne nagy kiesés ez a pénz. Bántja az önérzetemet, de elfogadtam az ajánlatot.

Szerintetek gáz szülőktől felnőttként pénzt elfogadni?


júl. 8. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
100%

58.

Ha ennyit rugózol egy idegen anyagi ill. munkaügyi helyzeten, neked van valami frusztrációd ezen a téren.

júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
72%

60.

És a te nyomorod, hogy jön ide?

Ja, hogy kiborít a kérdező, mert te szívtál, neki meg nem kell. :D

júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
87%
Nem gáz szülőtől pénzt elfogadni, pl. ha építkezel és segítenek anyagilag, az teljesen rendben van. Vagy ha betegség/baleset, komoly káreset, ilyesmi történik, akkor is természetes, hogy segítenek. De itt nem ilyesmiről van szó...
júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
16%

62, nincs semmilyen nyomorom. Gondolkodj már el miket írkálsz ide. Igen, elképesztő felfedezés, de ha valaki ki akar szakadni a szar helyzetből, akkor tennie kell érte. Tanulni, másik munkahelyet keresni, átképeztetni magát, elköltözni. Leírtam, hogy esetemben mi volt a megfelelő lépés. Ha nekem ment nehezítő körülményekkel, akkor a kérdező mit nyávog itt? Nyilván én is csünghettem volna apámon és várhatnám a mai napig a rendszeres lóvéözönt, de nem így neveltek.

Ti meg lakjatok meg lógjatok anycikán 60 éves korotokig, az az önállóság csúcsa!

júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
31%

62.

Lassan 60 vagyok :D amióta elköltöztem teljesen független élettel, családdal.

Egyszerűen túlzásba viszed. Igen, a saját nyomorod, küzdelmed hozod ide.

A kérdező nem nyávog, csak megkéredezte gáz-e, a jómódban élő szüleitől elfogadni a pénzt néhány hónapig.

Te meg egy regényt fantáziálsz össze róla.

Sokkal ellenszenvesebb a nyomorral, küzdelemmel menőzni, mint a kérdező helyzete.

Olyan boomeres, karenes.

júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
9%

Jézusom, 65 neked komoly gondjaid vannak. Egy majdnem 30 éves egyedülálló nő a kérdező. És életképtelen. Ez a probléma, mert nem is akarja megoldani a gondjait.

Nem izgat a véleményed, 60 évesen te már labdába sem rúgsz a mostani fiatal korosztály problémáit illetően.

Senki nem mondta, hogy mekkora nyomorom van, mert nem volt az. Nehéz volt, mint ahogy mindenkinek nehéz a maga helyzete. De a példa lényege az volt, hogy míg én tettem, a kérdező nem.

júl. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
0%

66

Én nem akarok sem labdába rugni, sem versenyezni, mint te, hogy milyen csodásan megoldottad az életed.

A gyerekeim korából és a munkámból adódóan, tökéletesen átlátom a mai fiatalok nehézségeit.

Ellenben veled, aki "bezzeg én" öregasszonyként osztod az észt.

Ha te labdába rughatnál a korosztályodban, akkor lenne rálátásod, milyen kilátástalan sok helyzet, de erre képtelen vagy, csak magadat fényezed.

A saját szűk kis mikrokörnyezetedben, biztos oda van mindenki a hőstetteidtől, de egy normális, széles látókörű emberből, ez a dicsekvés a semmire, a nyomorra, ellenszenvet vált ki.

Amit felsoroltál az nyomorúság!

Gyerek mellett egyetem, kemény sporolás, meghúzott konc, ez aztán a sikertörténet. :D

Irigy vagy te mint a kutya, hogy a kérdező igénybe veheti a szülei tamogatását.

Dehogynem izgat a negatív vélemény. :D

júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
16%

Igen, irigy vagyok, hogy eltartatja magát és ha a szülei meghalnak akkor mehet az utcára. Milyen remek élete van, ez aztán irigylésre méltó :D

Na jól van, menj te is nyugodtan ahova gondolod. Nevetséges komolyan. Gondolom a gyerekeidnek is minden a feneke alatt van, nehogy megdolgozzanak bármiért is szegénykék. Aztán meg jönnek a kérdések ide, hogy a 30 éves gyereket hogy lehet már végre kiraknod otthonról.

júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
100%

abszolút nem gáz segítséget elfogadni bárkitől.


amit nem értek, hogy miért jó az az albérlet aminek a környéken nincs munkalehetőség?


miért nem olyan helyre költözöl, ahol jobbak a lehetőségek

júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
100%

Gumitapir 23


Annyira felhúzta magát, hogy privátban vén bųziẓ̌ :D


Mégis zavarja a lúzert a kritika :D

júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!