Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz felnőtt emberként szülőtől...

Gáz felnőtt emberként szülőtől pénzt elfogadni szorult helyzetben?

Figyelt kérdés

Felnőtt, 30 közeli emberként nehéz helyzetbe kerültem, mert elveszítettem a munkahelyem. Úgy néz ki ősztől lesz másik, de addig nehezen tudnám megoldani a mindennapokat, főleg mert a nagyon jó helyen lévő albérletemet nem szeretném feladni. A szüleim felajánlották hogy támogatnak, fizetik a lakhatást ebben az időszakban. Jó anyagi helyzetben vannak, nekik nem lenne nagy kiesés ez a pénz. Bántja az önérzetemet, de elfogadtam az ajánlatot.

Szerintetek gáz szülőktől felnőttként pénzt elfogadni?


júl. 8. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
87%
Nem gáz, fogadd el, hiszen (többek között) erre van a család, hogy segít a bajban, főleg, ha tud (anyagiak). Addig is legalább nem kell mindenféle megerőltető kuli munkát elvállalnod, ahol meggebedsz. (Napszám, komolyan, mintha szüksége lenne rá holott ott vannak a szülei is.)
júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
76%

10.

Jól van sztahanov, te munka hőse.

Haladjál tovább...

júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
27%

Nem gáz, ezért is család a család.


Az viszont elgindolkodtató, hogy 30 évesen nincs normális mértékű megtakarításod gond esetére. Ezek szerint nem engedheted meg magadnak az albérletet hosszútávon, költözz haza a szüleidhez.


Felnőtt embernek luxus tartalék nélkül élnim

júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, bár nekem lettek volna ilyen segítőkész, normális szüleim.
júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
13%

Nem vagyok sztahanov, csak nem volt megtakarításom 23 évesen, egyetem után, hogy azt éljem fel, így inkább elvállaltam a gyárat mint hogy éhendögöljek meg lekapcsolják a házamban az áramot és gázt.

Azt meg nem vette be a gyomrom hogy a szüleim tartsanak el, mikor életképes fiatal felnőtt voltam.


De gondolom a kérdező súlyos beteg, ezért munkaképtelen.

júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
96%

25.

Az a te bajod, hogy nincs olyan meleg és szeretetteljes a kapcsolatod a szüleiddel, hogy hánytál a gondolattól is, hogy segíthetnek.

Nem eltartás te fogyaték, hanem segítség.

júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
100%

26.

A hárompipás nagyon beindult.

Itt hergeli magát. :D

Jól van tudjuk, hogy egy hős vagy, de itt nem te vagy a téma, hanem a kérdező.

Nyiss egy kérdést és fényezd ott magad, hogy mennyire önálló voltál.

júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
100%
25, attól, hogy te belegebedsz a gürcölésbe, még nem kötelező ez mindenkinek. Rossz régi magyar f@szparaszt beidegződés az, hogy mindenáron bele kell rokkanni az életbe, mer' csak úgy tudod értékelni, amid van.
júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
24%

Hát jó...


Akkor rajtam is segíthetne valaki.


Bár nekem a segítség tényleg az ha munkaképtelen vagyok/keresek munkát de nem találok egyszerűen.

A kérdező önként ismerte be hogy nem is akar munkát keresni addig. Olvassátok csak vissza!


Az meg elég szomorú ha önfényezésnek számít az ha egy felnőtt embert már nem a szülei tartanak el. Az ugye megvan hogy a szülei is megdolgoznak azért a pénzért?


Mellesleg nagyon jó kapcsolatom van a szüleimmel, ezerszer megcsókolnám a kezüket a sok áldozatért amit értem hoztak, a gyári munkás apám belerokkant a sok melóba, alig tud menni, az ápolónő anyám is szó szerint egész nap mosta a sz@rt csak hogy megadjon nekem mindent gyerekként. Valahogy nekik nem derogált ennyire leadni, csak hogy jó körülmények között nevelkedjek. Már csak hálából is próbálom visszaadni nekik mindezt, most pl új konyhabútorokat kaptak stb. Tényleg elásnám magam ha tudnám hogy munkaképes vagyok, nem vagyok súlyosan megsérülve/lebénulva, csak egyszerűbb eltartatni magam velük mint dolgozni.


De ja, lehet sértegetni, sztahanovnak nevezni, én továbbra is úgy gondolom hogy legalább bennem van egy kis jóérzés és hála.

júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
85%
#30 Majd, ha egyszer lesz saját gyereked megérted, hogy mekkora ostobaságot hordasz össze.
júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!