Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz felnőtt emberként szülőtől...

Gáz felnőtt emberként szülőtől pénzt elfogadni szorult helyzetben?

Figyelt kérdés

Felnőtt, 30 közeli emberként nehéz helyzetbe kerültem, mert elveszítettem a munkahelyem. Úgy néz ki ősztől lesz másik, de addig nehezen tudnám megoldani a mindennapokat, főleg mert a nagyon jó helyen lévő albérletemet nem szeretném feladni. A szüleim felajánlották hogy támogatnak, fizetik a lakhatást ebben az időszakban. Jó anyagi helyzetben vannak, nekik nem lenne nagy kiesés ez a pénz. Bántja az önérzetemet, de elfogadtam az ajánlatot.

Szerintetek gáz szülőktől felnőttként pénzt elfogadni?


júl. 8. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
57%

Ha már elfogadtad, akkor ne bántsa az önérzeted. Magadban rendezd úgy, hogy kölcsönnek tekinted, és megadod, ha lesz jövedelmed.

Nem lenne rossz, ha tartalékot képeznél, ahogy már korábban írták.

Ugye nem arról van szó, hogy nem is akarsz nyáron dolgozni?

júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
71%

Az a gáz, hogy a leírásod alapján nem 100% az az őszi meló.

Én is keresnék addig valami mást.

júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:
Nőként napszámba nem szívesen mennék el, de ha bármilyen beugrós vagy alkalmi munka adódik, természetesen elvállalom, boltokba is nézelődök, hátha nyárra kell ember valahová. Sajnos felénk nincs sok munkalehetőség, annak is örülök hogy szeptembertől valószínű lesz helyem. Biztosnak tűnik, de tény hogy szerződés még nincs, szóval addig semmi sem 100 százalék. Egy nő helyére fogok menni, aki szülési szabadságra megy ősztől, ezért tudok később kezdeni.
júl. 8. 11:33
 14/73 anonim ***** válasza:
20%
Hát én se szívesen mentem gyárba, elhiheted. De amíg nincs jobb addig az is jobb mint a semmi. De megértem hogy neked derogál, ha apuci és anyuci eltart. Én elsüllyedtem volna szégyenemben. Ha súlyos beteg lennék, munkaképtelen, akkor elfogadnám én is, de csak amíg munkaképes nem leszek és akkor is megadnám ahogy tudnám a kölcsönt.
júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim válasza:
15%

Hülye gyökér jelentettelek:


gumitapir23

56gz

Tiltás

2024. július 8. 11:02

Előzmény:

A kérdésre írt válaszod: Gáz felnőtt emberként szülőtől pénzt elfogadni szorult helyzetben?

"Nem gáz, ha nem rendszeres. 2. válaszolóval ne foglalkozz, egy undorító senkiházi"


Az üzenet:

Anyád

júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
18%

"Biztosnak tűnik"

Szerződés nélkül nem az.

Értem én hogy addig nem akarsz dolgozni, de mi van ha nem jön össze? Ha évekig, évtizedekig nem jön olyan munka ami az elvárásaidnak megfelel, akkor addig nem dolgozol?

júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:
Egyébként nem fogják elfogadni hogy visszaadjam a pénzt, kisebb összeg esetén is megsértődtek ezen korábban, de valamilyen formában vissza fogom adni nekik. Arra gondoltam befizetem őket nyaralni, vagy különböző utalványokat veszek majd nekik.
júl. 8. 11:45
 18/73 anonim ***** válasza:
95%
Nem gáz, hiszen a társadalom összessége középtávon jobban jár azzal, hogy ezt az időt tanulásra vagy feltöltődésre tudod fordítani. Társadalmi csapdába került az ország, örülök, hogy van lehetőséged hogy ne kelljen felesleget erőt arra költeni, aminek mindenki szempontjából jobb helye is lenne. Ez majd automatikusan kisugárzik az utódaidra meg a társadalom egészére is. Szüleidnek is inkább egyfajta befektetés ez, mint teher.
júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
97%
Erre van a szülő, hogy ott álljon a gyereke háta mögött, hogy ha hanyatt esik a gyerek, akkor legalább puhára essen.
júl. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
96%
Nem gáz. Az a természetes, ha a család segíti egymást. Nekünk felújításkor a szüleim nem csak dolgozni segítettek, hanem anyám főzött ránk, apám kifizette a radiátorokat. Ugyanúgy, amikor szükségük van a segítségemre problémázás nélkül megyek. Az lenne a furcsa, ha nem így lenne.
júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!