Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz felnőtt emberként szülőtől...

Gáz felnőtt emberként szülőtől pénzt elfogadni szorult helyzetben?

Figyelt kérdés

Felnőtt, 30 közeli emberként nehéz helyzetbe kerültem, mert elveszítettem a munkahelyem. Úgy néz ki ősztől lesz másik, de addig nehezen tudnám megoldani a mindennapokat, főleg mert a nagyon jó helyen lévő albérletemet nem szeretném feladni. A szüleim felajánlották hogy támogatnak, fizetik a lakhatást ebben az időszakban. Jó anyagi helyzetben vannak, nekik nem lenne nagy kiesés ez a pénz. Bántja az önérzetemet, de elfogadtam az ajánlatot.

Szerintetek gáz szülőktől felnőttként pénzt elfogadni?


júl. 8. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
26%

Van gyerekem és megadnék neki mindent, persze. Felnőttként is bármikor segítenék neki, csak egy szavába kerülne hogy "apa, baj van"


De a kérdező bevallotta hogy nem bajba került, nem munkaképtelen állapotban van vagy kétségbeesetten keres valami átmeneti melót őszig de egyszerűen nem talál, hanem nem is akar keresni.


Apaként az a célom hogy a gyerekem életképes legyen, a saját lábára álljon, de ha rászorul, akkor nyilván segítsem. De ha kijelentené felnőtt fejjel hogy csak pénzeljem, nem is akar dolgozni menni, biztos kiakadnék és aggódnék hogy ki fogja eltartani ha én már nem leszek?


Az öcsém is ilyen ingyenélő sz.rdarab, felnőttként ő is ugyanezt próbálja eljátszani hogy neki ez a munka se tetszik, az se tetszik, aztán előadja hogy ő hű de nagyon keres évek óta munkát, csak sehova nem kell. Próbáltam beajánlani több helyre, de mindig jött a kifogás hogy hát ez nem neki való, úgyse vennék fel (mikor már konkrétan lezsíroztam neki) csak hisztizik hogy 2600 forintos órabérért biztos nem fog irodában rohadni gép előtt, inkább otthon nyomja egész nap az xboxot és adományokból él.

júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
90%

30.

Neked és a szüleidnek szerencsétlen, munkàba megrokkant sors jutott és ezt próbálod kivetíteni a kérdezőre, semmirevalónak beállítva őt.

Nem írt olyat, hogy nem akar!

Engem nem segítettek soha, sőt lenyúltak (már nem hagyom, de volt ilyen), de nekem jó érzés olvasni, hogy nem csak szemét szülők vannak.

Ilyenkor remélem, hogy tőlünk is mernek segítséget kérni a gyerekeink, nem pedig megkeseredett, irigy emberként pocskondiáznak, mint te.

júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
81%

32.

Ja, hogy pali vagy! :D

Azért eltartottozol, meg küldesz gyárba gebedni egy fiatal nőt, aki átmenetileg megszorult. :D

Nézz magadba, miért irritál ez téged ennyire, holott 0 közöd hozzá.

Várj, segítek! A szüleid nyomora és a saját nyomorod az oka.

júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Sőt: nekem mamám becsempészett 20-ezret a táskámba nyaralásomra, miközben a kutyáját sétáltattam. Nem vagyok rossz anyagi helyzetben pedig és nincs ünnepem, csak ő rohadtul meglepően gondolt egyet. Majd pedig valami gond esetén visszakapja tőlem. :-)
júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
57%

Szóval elvileg ősztől lesz egy határozott idejű munkád, amire nincs még szerződésed sem, de a közeletekben amúgy sincs semmi munkalehetőség, csak jó helyen van az albi, ezért inkább anyudék adnának valamennyit meg fizetik az albit. Ez így eléggé kétesélyes, tudod?

Mi a szakmád? Ha a közeledben amúgy nincs is munkalehetőség, akkor miért ragaszkodsz annyira ahhoz az albihoz? 30 évesen kellene annyi tartalékodnak lenni, hogy 2-3 hónapig kihúzd, ha gáz van.

Mellesleg nyár van, pangás, szabadságolások kb mindenhol. Nemigen tudsz elhelyezkedni sehol, ha még szakmád sincs rendes vagy munkatapasztalatod. Értelmesebb lenne akkor már inkább visszacuccolni addig anyukádékhoz, ha ott jobbak a kilátások és ott kutatni valami jó munka után. Ugyanis egy kismama simán visszamehet 1,5 év múlva is, a legtöbben nem várjuk ki az ovis kort.

júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
100%
Önérzetért meg daliás egyenes tartásért és büszkeségért nem adnak kenyeret a bótba’ és a postán se fogadják el csekkbefizetéskor.
júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
20%

Nekem szerencsére nem jutott munkában megrokkant sors mert kb heti 3-4 órát ha dolgozok, mégis millió felett keresek általában. De pár hónapig valóban gyárban dolgoztam amíg el nem helyezkedtem az álommelómban, nem mondtam addig azt hogy ez meg ez nem tetszik, inkább apuci tartson el (ha átmenetileg is).


Ha nő lennék, előbb mennék vécét pucolni. Van annyi tartásom.


De persze mondtam, az teljesen más ha annyira megszorul hogy már kínjában mindenhova szórja az önéletrajzát, legaljább melókra is, mégse veszik fel sehova, de a számlák meg csak jönnek.


De rendben, nem vitatkozok tovább.

Ő élete.

De akkor eleve minek írta ki a kérdést ha úgysincs semmi közöm hozzá? Attól még hogy más a véleményem mert több bennem a tartás, ugyanolyan releváns a válaszom szerintem. De bocsánat, nem tudtam hogy csak akkor szabad válaszolni ha a kérdezővel/más válaszolókkal értek egyet. Akkor ez nem is gyakorikerdesek, hanem gyakoris.ggnyalas?

júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem gáz. Örülj, hogy a szüleid segítenek neked a bajban.
júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
91%
Én 25 vagyok, idén epilepsziás lettem plusz súlyos fejsérülésem lett. Májustól vannak anyagi problémáim. Édasanyám ad havi 50 ezret, meg nála lakhatok nem kell fizetnem semmit. Lesz rendes fizum jövő hónaptól. Nagy segitség hogy ő van nekem.
júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
24%
Na látjátok, erről beszéltem. Ha a 39-es írta volna ki a kérdést, nem lenne gáz.
júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!