Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz felnőtt emberként szülőtől...

Gáz felnőtt emberként szülőtől pénzt elfogadni szorult helyzetben?

Figyelt kérdés

Felnőtt, 30 közeli emberként nehéz helyzetbe kerültem, mert elveszítettem a munkahelyem. Úgy néz ki ősztől lesz másik, de addig nehezen tudnám megoldani a mindennapokat, főleg mert a nagyon jó helyen lévő albérletemet nem szeretném feladni. A szüleim felajánlották hogy támogatnak, fizetik a lakhatást ebben az időszakban. Jó anyagi helyzetben vannak, nekik nem lenne nagy kiesés ez a pénz. Bántja az önérzetemet, de elfogadtam az ajánlatot.

Szerintetek gáz szülőktől felnőttként pénzt elfogadni?


júl. 8. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
19%
De bármi történhet, amiért elszáll! Nekem is elszállt másfél millió és nem jött vissza. Pont a legrosszabbkor történt.
júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
69%
Az nem normális albérlet, aminek a közelében semmilyen munkalehetőség nincs. Kényelmes neki, emiatt maradna, miközben egy határozott időre szóló munkát kap. Tehát egy kis ideig megint lesz munkája, aztán megint semmi.
júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
79%

A két és fél pipásnak: értjük hogy egy hős vagy, értjük hogy a szüleid is hősök, de tudod miért nem egyforma a te eseted a kerdezojevel? Mert a te szüleid csórók voltak, a kerdezoje meg gazdagok. Téged nem tudtak volna segíteni, vagy ha igen az megterhelo lett volna nekik. De a kérdező szüleinek ez nem akkora áldozat.

Akkor miért ne fogadhatna el? Csak mert neked rossz volt? Miért dögöljön meg a szomszéd tehene is?


Az én szüleim is csórók, 18 éves korom óta én is magamat tartom el és ha én kerulnek most olyan helyzetbe hogy két hónapig semmi bevételem ők sem tudnának eltartani. Ennek ellenére nem gondolom azt hogy a kérdezőnek el kellene húzni a belét wct pucolni ahelyett hogy elfogadja a tehetős szülei segítséget. Szerintem ha nem muszáj szenvednie és ez a szüleinek sem teher akkor ne tegye.


Inkább azon gondolkozz el miért van benned ennyi gyűlölet.

júl. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem lenne gáz, mert nem egyévről beszélünk, hanem 1,5 hónapról és van új melód.


Az viszont komoly gond, hogy nincsen 3-4 hónapnyi fix tartalékod sem, mert ezek szerint bármi történik és nincsen, aki segítsen, földönfutó leszel.

júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
89%

Ja, hogy munkád sincsen. Na, úgy mondjuk elég érdekes.


Mert tudod: akkor van fix munkád, hogyha van szerződés, ezen kívül átmenetileg! dolgozol ott, ami lehet 1,5 év, vagy 3, attól függ, mikor megy vissza a szülésiről a nő.

júl. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy marha vicces, hogy azokat lepontozzák, akik elmondják, igen, KELL lennie megtakarításodnak hacsak nem egyéve dolgozol, ezen kívül nem lesz fix szerződésed, ezen kívül elmehetnél melózni ha akarnál, de nem is akarsz.


Oké, a család az első, de ha elém állna a gyerekem és közölné, segítsek rajta, de nem is tudja, dolgozhat-e szeptembertől, hiszen nem írt alá semmit, DE nem megy el nyáron sem melózni - azért elkerekedne a szemem.


Azon meg főleg, hogy pénzügyi kultúrája ezek szerint semmi.

júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
23%

Feltételezem, hogy azért pontozzák le a megtakarításon rugózókat, mert a társadalom többsége egyik napról a másikra él.

Tudjuk, tudjuk tanulj, képezd magad, költözz jobb helyre, stb és már jön is a csilliós, billiós álom élet.

Nagyon szűk látókörűnek vagy elefántcsonttoronyban lebegőnek vagy igénytelennek kell lenni, ha valaki az elmúlt évtizedet áttekintve, alapértelmezettnek tekinti a munka melletti színvonalas megélhetést és tartalékképzést.

Az, hogy eszünk, iszunk, ürítünk, alszunk, dolgozunk és nyugdíj előtt megdöglünk, az nem élet, csak vegetálás biorobot üzemmódban.

júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
58%

Nincs bennem gyűlölet, csak lenézem az ilyeneket.


Az a baj hogy mindenki annyit szűrt le hogy magamat akarom fényezni, pedig azt is írhattam volna hogy a szomszéd kutyájának unokatestvérének gazdája, csak kevésbé lenne hiteles.


Azt ellenben nem veszitek észre hogy jó helyen lévő albit akar megtartani ami annyira jó helyen van hogy nincs is munka a közelben. Ugyan már, ki hiszi ezt el. Főleg hogy bevallotta hogy magától nem keres, vagy csak bizonyosak felelnek meg neki mert nem akarja leadni egy szint alá. Persze ezzel se lenne baj, ha lenne kis megtakarítása erre a kis időre. De az sincs neki, szóval vagy nagylábon élt és szimplán hülye volt hogy nem tartalékolt aminek most a rokonok isszák meg a levét, vagy eddig se dolgozott valami sokat. Pedig ha kezdene fogyni a pénz, egyre motiváltabb lenne hogy ideje lesz dolgozni lassan. De így hogy apuci pénzeli, sz@rik rá, vakációzik aztán ha ősszel nem jön össze a munka amit ő kinézett magának, talán majd jövőre, vagy azután. Tudom, valszeg sokat is örököl ha gazdagok a szülők, tehát nem feltêtlen állja meg a helyét a szülői aggodalom hogy "ha majd én nem leszek, ki fog eltartani", bár azt a pénzt is fel lehet élni egyszer.


De az meg eleve nem releváns hogy gazdagok vagy szegények a szülei, én is elég gazdag vagyok, mégse fán terem a pénzem. Ennyi erővel a milliárdosoknak is mondhatnánk hogy "Hallod, neked úgyis annyi pénzed van, adj már belőle".

Nyilván még aljább lenne ha az utolsó kenyérrevalót venné el tőlük, de ilyet nem is írtam.

júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
87%

#58 bizonyos emberek lenézése is egyfajta gyűlölet. Magadat többre tartod mert te megálltad a helyed amikor MUSZÁJ volt. Neki nem muszáj. Két hónap múlva kaphat a szakmájában munkát, addig maradhat abban az albérletben amiben szeretne, és nem kell alja munkát végeznie alja emberek között. Tisztelet a kivételnek, de az ilyen alkalmi munkakon általában olyanok vesznek részt akik máshol nem állják meg a helyüket mert mondjuk alkoholisták vagy két bitesek.

Én se mennék ilyen helyre csak ha nagyon muszáj, de ha elkerulheto szülői segítséggel akkor semmiképp.


Csak nekünk nem adatott meg ez a háttér. Neki igen. Nekem ez nem fáj, neked viszont láthatóan igen.

júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
24%

57, ne is haragudj, de szerinted akkor mi a megoldás? Mert nekem pl gyerek mellett elvégezni az egyetemet, mellette dolgozni és keményen spórolni volt. 28 évesek vagyunk a férjemmel, nem élünk napról napra, mert igenis meghúztuk a koncot és képeztünk tartalékot, amit fialtattunk szépen. Hozzáteszem most jön a második gyerek tervezetten, mert most szedtük össze magunkat anyagilag.

De hogy semmi megtakarítása egy egyedülálló nőnek, aki albiban él, semmi hosszú távú kilátása az életre, ez arra utal, hogy se rendes szakmája, se kvalitásai nincsenek.

júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!