Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a lanyom...

Mit lehet tenni, ha a lanyom lenéz?

Figyelt kérdés

Nem keresi a társaságom, csak ha penz kell.

Most mar lassan 18 éves. Ha itthon van bezárkózik a szobajaba, ha bekopogok, keri, hogy ne zavarjam.

A szobajat a saját ízlese szerint rendeztem be, hogy szívesen legyen ott, nem volt olcsó mulatság.

Kedves vagyok vele, megertő.

Nem várom el, csak hogy mosolyogjon es legyen boldog. Jól tanul, sok a baratja.

Az apjaval nem élek mar egyutt rég. Az apja folyton mosta a fejét, hogy anyád lúzer, nem dolgozik stb.

Ahanyszor hazajön a lanyom azt mondja hogy ciki, hogy munkanélkuli vagyok. Lett egy diagnózisom es hamarosan leszazalekolnak.

Mondtam neki. De csak fújja, hogy mikor fogok mar dolgozni, meg hogy milyen szégyen vagyok.

Mondjuk, ápolt vagyok, fiatalos.

A lakasom tiszta, szép bútorokkal berendezve, igényesen.

Nem iszom, nem vagyok züllött, 2 egyetemet is elvégeztem, megis szegyell a lanyom.

Az apja villában lakik.

A gáz az, hogy megis tőlem kapta es kapja a legtöbb penzt nem a gazdag apjatól, aki zsugori.

Az apja mivel elvaltam tőle bosszúból azt akarja, hogy a lanyom ne tartsa velem a kapcsolatot. A lanyom belátta. De megis tartja de csak penzt kér. (nekem vlt kis maganvagyonom, kis örökség)

Elutasító, sose ölel meg, ha meg akarom puszilni ellök. Úgy érzem sajnos , hogy sehogyse tudtam meglágyítani a szívét, hiaba adtam neki a vagyonom nagy részét, csak legyen vegre hajlandó szóba állni velem.

Hiaba van itthon sokszor, megsem tudunk beszelni.

Nem hajlandó. Egyeduli gyerekem es nagyon sok szeretetet adtam neki pici korában.

Lehet a kamaszkor ilyen?

Allítólag a kamaszok szegyellik a szuleiket de elmúlik.

Nem tudom, mellette idiótának érzem magam. Szamomra, ha őszintr akarok lenni ez a kapcsolat mar reg toxikus. Mert semmi jót nem ad se kedvesség, se köszönöm, csak vesz es vesz. Es ha nem adnák ennyi se lenne.


márc. 24. 14:38
 71/97 A kérdező kommentje:
70 es, es mikor jött helyre az eszed ?
márc. 25. 08:33
 72/97 anonim ***** válasza:
91%

A kamaszos duzzogást, elvonulást nem plusz zsebpénzzel kell megoldani.

Nem attól fog elmúlni, ha lehasalsz elé.

Mosolyogjon sokat meg tanuljon jól, ez szép és jó, de azért az élet dolgaira sem árt megtanítani.

márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem is ezzel akarom megoldani es nem is ezert kapja. Hanem valami mindig kell éppen. De nem jutalomként kapja, vagy azert mert duzzog.
márc. 25. 08:40
 74/97 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor kiírtad mar ezt. Ne nyald a lányod seggét és ne adj neki pénzt. Ennyi. De ha ezt nem léped meg, semmi nem fog valtozni.
márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
90%

Igen, végigolvasva én is ezt látom hogy sokan leírták, hogy ez nagyon elcseszett, hogy ha pénzt kér, akkor mindig kap.

Mert mindig kell valami.

Persze hogy kell, mert kamasz, de nem KELL mindig mindent adni, amit kér. Ha nem kapja meg mi lesz? Duzzog 2 napig? Túléli. Teljesen hasra estél a

gyerek előtt, értelmetlen kifogásokkal győzködöd magad, hogy így rendben van.

Azon meg nem kell trükközi, hogy költözzön apjához, ha nem tetszik valami, lassan elfogy a tartalék is, megy ő magától.

márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 A kérdező kommentje:

Nem szándékom az apjához ũzni.

De amúgy nem esem hasra attól ha duzzog, csak sajnálnám ha nem enne amit kíván.

Es mondjuk nekem is jobb lenne a penzem megspórolni, nem minden masodik nap eret vágjak magamon

márc. 25. 08:56
 77/97 anonim ***** válasza:
95%

Nézdd, az én gyerekeim is a jóba születtek.

Jóval több jut nekik, mint a kortársaiknak. De!

Szabályok azért vannak itthon, a tiszteletlenség meg elfogadhatatlan. Telibe tojom hogy nekik milyen aktuális napi baromság kell, nem kell mindent meghallani. Azért mert jómódban élünk, az életünk nem svéd asztalos étterem, hogy minden nap azt egyenek, amit kívánnak.

Te nem az anyja vagy ennek a gyereknek hanem a személyzete.

Úgy is beszél és bánik veled.

Csapj már azt asztalra!

márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
94%

#76 dehogynem! Füttyent egyet, és te már utalsz is.

Nagyon tiszteletlen, de nem érted. Sajnálod,ha nem költekezhet kedvére. Nem célom a magánéletedben turkálni, de ott egyedül apának volt valamiféle értékrendje a családban. Te is csak annyit értesz a pénzhez, hogy el kell költeni, a lányod is pont ilyen lett. Nagy szívás lesz, ha nem szeded össze magad, mert az örökség lassan elfogy és apa nem fog kihúzni a szarból. Nem, hogy kiflike nem lesz, de víz meg áram sem.

márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
84%

Add oda neki egyben azt, amit a kajálására tudsz szánni. Ha 3 nap alatt elkölti, akkor úgy járt. Lehet enni fokhagymás pirítóst. Legközelebb megtanulja beosztani. Mi az, hogy ott áll a kasszánál és küldözgeti az sms-t, hogy utaljál!!

Alapból egy szégyen vagy, de utaljál? Most, azonnal, rögtön? Mert a királylány éppen kiflit óhajt enni?


Az én gyerekeim is jómódban nőttek fel, de amikor a nagylányunk 3 nap alatt eltelefonált egy 10 000 Ft-os feltöltőkártyát és 1 500 Ft-os borravalókat dobált a pizzafutárnak (ez 10 éve volt..), én is az asztalra csaptam.

Mióta ő is dolgozik és gyereke is van, nem dobálgatja a borravalókat. Sőt, pizzát se rendel 😂

márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
96%
Máskor azt irtad, hogy csak úgy kell neki pénz, random dolgokra, es te mindig adsz, mert különben nem találkozik veled. Már akkor is mondta neked mindenki, hogy ezt nem kéne csinálnod, a lányod érdeke is az, hogy megtanuljon a pénzzel bánni. Ez olyan szomorú, hogy ennyire tartasz a sajat lanyodtól. Nem kell mindig azt ennie, amit megkíván. Illetve, kívánja azt, ami van otthon.
márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!