Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a lanyom...

Mit lehet tenni, ha a lanyom lenéz?

Figyelt kérdés

Nem keresi a társaságom, csak ha penz kell.

Most mar lassan 18 éves. Ha itthon van bezárkózik a szobajaba, ha bekopogok, keri, hogy ne zavarjam.

A szobajat a saját ízlese szerint rendeztem be, hogy szívesen legyen ott, nem volt olcsó mulatság.

Kedves vagyok vele, megertő.

Nem várom el, csak hogy mosolyogjon es legyen boldog. Jól tanul, sok a baratja.

Az apjaval nem élek mar egyutt rég. Az apja folyton mosta a fejét, hogy anyád lúzer, nem dolgozik stb.

Ahanyszor hazajön a lanyom azt mondja hogy ciki, hogy munkanélkuli vagyok. Lett egy diagnózisom es hamarosan leszazalekolnak.

Mondtam neki. De csak fújja, hogy mikor fogok mar dolgozni, meg hogy milyen szégyen vagyok.

Mondjuk, ápolt vagyok, fiatalos.

A lakasom tiszta, szép bútorokkal berendezve, igényesen.

Nem iszom, nem vagyok züllött, 2 egyetemet is elvégeztem, megis szegyell a lanyom.

Az apja villában lakik.

A gáz az, hogy megis tőlem kapta es kapja a legtöbb penzt nem a gazdag apjatól, aki zsugori.

Az apja mivel elvaltam tőle bosszúból azt akarja, hogy a lanyom ne tartsa velem a kapcsolatot. A lanyom belátta. De megis tartja de csak penzt kér. (nekem vlt kis maganvagyonom, kis örökség)

Elutasító, sose ölel meg, ha meg akarom puszilni ellök. Úgy érzem sajnos , hogy sehogyse tudtam meglágyítani a szívét, hiaba adtam neki a vagyonom nagy részét, csak legyen vegre hajlandó szóba állni velem.

Hiaba van itthon sokszor, megsem tudunk beszelni.

Nem hajlandó. Egyeduli gyerekem es nagyon sok szeretetet adtam neki pici korában.

Lehet a kamaszkor ilyen?

Allítólag a kamaszok szegyellik a szuleiket de elmúlik.

Nem tudom, mellette idiótának érzem magam. Szamomra, ha őszintr akarok lenni ez a kapcsolat mar reg toxikus. Mert semmi jót nem ad se kedvesség, se köszönöm, csak vesz es vesz. Es ha nem adnák ennyi se lenne.


márc. 24. 14:38
 31/97 anonim válasza:
46%

Ezt olvasva neked nagyon nehéz lehet. Mindenképpen javaslom egy szakember támogatását, mert ez az egyik legnehezebb dolog, mikor a saját gyermeked elfordul tőled. Mert elfordul, ez nem kérdés a kérdés az, hogy pontosan miért.


Az apja elvesztése kimondatlanúl is fáj neki, és valószínűleg őt többre tartja, ez persze nem jelenti azt, hogy így is van, csak az ő szemében ez a helyzet.


A mai társadalom rendkívüli módon a pénzhez kötött, és amiből nem lehet pénzt csinálni, az egy selejt, haszontalan semmirekellő dolog/élőlény.


Tanácsom az, hogy próbálj meg függetlenedni, még ha nehéz is. Neked van egy értékrendet, én szerintem ennél minden ember többet ér(feltéve, ha valóban az a helyzet amit írtál, és nem egy kamaszkori dac).


Ha azt megérti, hogy a pénzt elfogadja, azt is megérti, hogy az nem jár mindig, és mindenért. A saját értéked kell felerősítened, és igen, mindenáron nem hagyni magad.


Persze nem kell most átrohanni és kiabálni, avagy éppen semmibevenni ha szól/kér valamit. Ez egy folyamat, és elsőkörben önmagad "megjavítása" lesz a kulcs, amihez(mint fentebb már említettem) szakemberi segítséget javaslok, mert az önértékelésed van nagyon lent. Ami anyaként egy csodálatos dolog, de határok vannak, és a te emberi méltóságod, te, mint ember, igenis értékes vagy.

márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt mar tobbszor hallottam, az önértékelés dolgot es tenyleg így lehet
márc. 24. 17:39
 33/97 anonim válasza:
80%

32-es vagyok.


Semmiképpen sem azt mondom, hogy hagyd el őt :)

Csupán azt, hogy önmagad erősítsd meg.

Egyébként, valószínüleg 30 felé rájön, hogy anya csak egy van..

márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
80%

Kamasz elvált édesanyja vagyok.

Szerintem komoly (!) nevelési gondok vannak a drága egyetlen szeretett leánykáddal, ha ilyen tiszteletlen veled.

Ne haragudj, de a kialakult helyzetért igenis felelős vagy és rettenetesen szomorú, hogy lemész kutyába egy 16-17 éves követelőző, téged CIKINEK tartó, de egyben a markát is feléd tartó gyerek felé.

Szégyell téged? A pénzed, az otthonod, sz előnyöket nem szégyelli? Na magát szégyellhetné, mert ez a viselkedés méltatlan a drága kis hercegnődhöz… tudjuk, szegényt nem lehet bántani, ártatlan virágszál, de ő bánthat… hát akkor tűrd.

Normális szülő-gyerek kapcsolatban (fiút nevelek, vannak IDŐKÉNT) cifra dolgok, de van egy MINIMUM, ami alá nem megyünk: kölcsönös (!) tisztelet alap, ha beszól valami durvát (hidd el, nálunk is volt is, lesz is, de ha belegondolsz, te is, én is hasonlóak lehettünk…)- akkor legalább a megbeszélés és a bocsánatkérés a minimum ugyancsak.

Ne haragudj de ha te ilyeneket közvetítesz, hogy üresség az életed mert nem engedi, hogy megpuszild (hát az én hasonlókorú fiamnál is mennek a hormonok, hol a nyakamon lóg és idegesít tényleg vagy be van pukkadva és húzgálja a fejére a kapucnit :D ) - ez nagyon idegesítő, frusztráló egy kamasznak. Neked kellene odalépni a drága szent kis hercegnőre, mert igenis kellenek a határok- ha ehhez gyáva vagy, akkor add oda az utolsó falatodat is (mekkora hazugság ez a kifli is…) aztán majd zokogjál a híd alatt, amikor elmegy melletted.

Bocs, de ha nem tudsz hiteled lenni, amibe a határok meghúzása, a tekintély ugyanúgy hozzá tartozik, mint a tapintat és az értő figyelem (ne erőszakold magad, ha nincs fogadókészség!)- akkor ne várd, hogy jobb legyen.

Első körben közölném, ha eddig x volt a zsebpénz, holnap annak csak max 20%-át kapja, ez van, ez egy ilyen élethelyzet- esetleg elmondhatod neki, hogy be is segíthetne átmenetileg… majd meglátod, van-e benne még a z ovis korából vizionált aranyszív… fel kéne azért neked is fogni: a gyereked lassan felnő, változik, rém idegesítő lehet azt hallani, milyen cuki volt kicsinek…

Egyet ne felejts: MINDIG (rossz hangulatában is, konfliktuskezelési mintájában is stb) A TE NEVELÉSEDNEK vagy nem nevelésednek TÜKRE.

márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
92%

"Nehéz nemet mondani, mert írja, hogy kiflire kell erre arra"


Hogyhogy írja? Együtt laktok és kiírja hogy mire kell vagy mi?

Ezt nem értem

márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:
51%
A lányod elmúlt 16 éves szóval ha kifli kell menjen el ő is diákmelózni,ha nemet mond akkor küldd el q fenébe hogy ne szóljon le ha ő meg egészséges ember létére nem akar dolgozni.
márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
49%
Ohh ez szomorú :( de ne aggódj, szerintem még nem múlt el a lázadó korszak, adj neki pár évet még és belátja:)
márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim ***** válasza:
69%
Meghallgatnám az ő verzióját is.
márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
26%
Az én húgom se akar beszélni az anyámmal, de ő már 33 éves.
márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
62%

Semmit, pár év és úgy is talál majd egy pénzes pasit, amúgy sem fog sokáig veled lakni.

Főleg, ha leszázalékolnak.


Persze ilyen termemészettel nehéz lesz kifognia az aranyhalat, mert az olyanokra sok szép lány hajt, és van köztük kedves is.

márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!