Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha a lanyom...

Mit lehet tenni, ha a lanyom lenéz?

Figyelt kérdés

Nem keresi a társaságom, csak ha penz kell.

Most mar lassan 18 éves. Ha itthon van bezárkózik a szobajaba, ha bekopogok, keri, hogy ne zavarjam.

A szobajat a saját ízlese szerint rendeztem be, hogy szívesen legyen ott, nem volt olcsó mulatság.

Kedves vagyok vele, megertő.

Nem várom el, csak hogy mosolyogjon es legyen boldog. Jól tanul, sok a baratja.

Az apjaval nem élek mar egyutt rég. Az apja folyton mosta a fejét, hogy anyád lúzer, nem dolgozik stb.

Ahanyszor hazajön a lanyom azt mondja hogy ciki, hogy munkanélkuli vagyok. Lett egy diagnózisom es hamarosan leszazalekolnak.

Mondtam neki. De csak fújja, hogy mikor fogok mar dolgozni, meg hogy milyen szégyen vagyok.

Mondjuk, ápolt vagyok, fiatalos.

A lakasom tiszta, szép bútorokkal berendezve, igényesen.

Nem iszom, nem vagyok züllött, 2 egyetemet is elvégeztem, megis szegyell a lanyom.

Az apja villában lakik.

A gáz az, hogy megis tőlem kapta es kapja a legtöbb penzt nem a gazdag apjatól, aki zsugori.

Az apja mivel elvaltam tőle bosszúból azt akarja, hogy a lanyom ne tartsa velem a kapcsolatot. A lanyom belátta. De megis tartja de csak penzt kér. (nekem vlt kis maganvagyonom, kis örökség)

Elutasító, sose ölel meg, ha meg akarom puszilni ellök. Úgy érzem sajnos , hogy sehogyse tudtam meglágyítani a szívét, hiaba adtam neki a vagyonom nagy részét, csak legyen vegre hajlandó szóba állni velem.

Hiaba van itthon sokszor, megsem tudunk beszelni.

Nem hajlandó. Egyeduli gyerekem es nagyon sok szeretetet adtam neki pici korában.

Lehet a kamaszkor ilyen?

Allítólag a kamaszok szegyellik a szuleiket de elmúlik.

Nem tudom, mellette idiótának érzem magam. Szamomra, ha őszintr akarok lenni ez a kapcsolat mar reg toxikus. Mert semmi jót nem ad se kedvesség, se köszönöm, csak vesz es vesz. Es ha nem adnák ennyi se lenne.


márc. 24. 14:38
 21/97 anonim ***** válasza:
92%

Persze, de csak 17 éves. Még jó pár koppanás után, de lehet még belőle embert faragni.

Pénz jön-megy, ha megtapasztalja, alakulni fog, nem kell egyből az utcára vágni.

És attól, minden jöttment leribizlizi, a helyzet nem oldódik meg, első mondatában anya tisztázta ezt a kérdést.

márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
87%
Biztos nem tűrném, hogy így viselkedjen velem a lányom. Ha legközelebb pénzt kér, még mondhatod neki, hogy ne zavarjon, már ha nem kamu a kérdés, mert szerintem igen.
márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 A kérdező kommentje:

Most már fogytán van a penzem es mar ahhoz kepest mennyit tudtam adni régebb, ez mar nem sok.

Nehez nemet mondani, mert írja, hogy kiflire kell erre arra

márc. 24. 16:14
 24/97 anonim ***** válasza:
100%

Kiflire? Mennyit adsz kiflire?

Mert azt írtad, a vagyonod nagy részét már odaadtad neki. Drága kifli volt az..

Mindenképpen innen indulnék el, a pénzcsap bezárul.

márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/97 A kérdező kommentje:
Gyakori kiflik , meg folyton ünnepek.
márc. 24. 16:25
 26/97 anonim ***** válasza:
94%

Két lehetőséged van.

"Nagylányom, én egyáltalán nem szeretném, hogy miattam szégyenkezzél, ezért megkérlek, hogy költözz az apádhoz."

Vagy. Bevásárolsz, ameddig az a kereteidbe belefér és ha extra igényei vannak - pl. kifli -, akkor szólsz neki, hogy hol találja a kenyeret.

Ha puffog, úgy életbe lép az első számú lehetőség. Költözhet az apjához.

márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, azért az, hogy valaki egyáltalán ne tudjon munkát vállalni, nagyon ritka. Pláne két diplomával nem valami kemény fizikai munka lehet, amihez értesz. Ha annyira rossz az állapotod, akkor meg a gyereknek lehet, hogy tényleg jobb helye lenne az apjánál.
márc. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan kérd ki magadnak ezt a stílust. Ne akarj mindig a kedvében járni, tarts távolságot addig, amíg normális hangnemben nem hajlandó veled beszélni. Azzal, hogy mindent megadtál neki, egy követelőző gyerek lett belőle, megspékelve a kamaszkori tüskésséggel. Magadnak pedig próbálj valamilyen hasznos elfoglaltság találni, de nem miatta, hanem az önbecsülésed növelése érdekében.
márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
93%
Hívd fel az apját, beszéld meg vele, hogy hamarosan költözik hozzá a leányzó. Ha azt mondja mehet máris vagy jövő hónapban pl. akkor szuper, fellélegezhetsz, nem kell ezt a toxikus kapcsolatot tűrnöd sokáig. Ha nem akarja, hogy nála legyen, akkor mondd meg a lányodnak, hogy vagy viselkedik, vagy mehet a híd alá 18 évesen.
márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
79%

Mivel leszel annyira leszázalékolva, hogy ne tudj elmenni dolgozni? Enélkül tök nehéz segíteni, mert lehet hogy tényleg igaza van a lányodnak és cikinek érzi, hogy az anyja nem dolgozik és létminimumon fognak élni hamarosan.


Másrészt én 14 éves korom óta nem engedem a szüleimnek, hogy megöleljenek, meg úgy senkinek, kivéve már a férjemnek, gyerekeimnek. Nem olyan típus vagyok. Puszi is csak ünnepeken, ne csókolgassanak engem, kellemetlennek éreztem már tini korom óta.

A helyedben kivárnám, úgy is meglátja, hogy attól, hogy az apja ad neki pénzt, még nem biztos, hogy ott van az a szeretet.


Azt is hozzátenném, nyugodtan leszázalékolhattok, hogy egy tininek baromi kellemetlen a síró mártírkodó anyját hallgatni a szomszéd szobából. A gyerek helyében ilyenkor én is magamra csuknám csak az ajtót és feltenném a zenét maxra.

Próbltál már nem a személyes terébe tolakodni, nem bemenni a szobájába, hanem kihívni őt?


A pénz csapot egyébként elzárnám, ne akard, hogy amiatt szeressen, arra ott van az apja. És a helyedben sűrgősen elgondolkodnék, hogy mit tudok dolgozni rokkantságival, hogy ne éhezzen a gyerekem.

márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!