Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ha megtudja a...

Szerintetek ha megtudja a nagyobb gyerek, hogy testvére született kíváncsi lesz rá?

Figyelt kérdés
A férjem régi kapcsolatából van egy 10 éves lánya, akivel kb 5 éve nem tartjuk a kapcsolatot az anyja miatt. Nem akarok belemenni, de konkrétan a nő mindenáron tönkre akarta tenni a páromat és a kapcsolatunkat is a gyereken keresztül. Bízunk benne, hogy a lány normálisabb lesz mint az anyja és majd felkeres minket. Hamarosan megszületik a közös gyermekünk, szerintetek esélyes, hogy kíváncsi lesz a féltestvérére?
jan. 24. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki sértett ex, ha nem ért egyet a kérdezővel. Én pl nem vagyok se sértett se exfeleség.

De ezt a mesét a Gonosz Exről és a Tökéletes Férjről, aki a gyerek érdekében nem tartja a kapcsolatot a lányával nem veszem be. A kérdező még szentté is avatná ezt a jóembert, aki 5 éve nem tartja a kapcsolatot a gyerekével

jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
100%

Én ex is vagyok és a férjemnek is van exe, bár mindkettőnknek első házassága, korábbi élettársi kapcsolatunkból vannak gyerekeink, neki is, nekem is. Közös nincs, nem is lesz.

Az én kapcsolatom a fiam apjával teljesen OK. Viszont a férjem exnője egy majdnem akkora idióta, mint az itt emlegetett ádáz édesanya. Ettől függetlenül, írtam korábban is, a férjem hozza mindig a kisfiút. Még jó.

jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, másfél éves voltam, amikor a szüleim elváltak, a biológiai apámat 3 éves koromban láttam utoljára. Nem jött, nem keresett, nem fizetett gyerektartást sem. Eltelt 17 év, és egyszer csak ott állt az ajtóban egy vadidegen pasi (nem is ismertem meg, anyai ági rokontól tudta meg a címet is), hogy "jajj kislányom". Hát a házaló zokniárusra nem csaptam rá olyan gyorsan az ajtót... Csak azért írtam le ezt, hogy tudd, mire számíthattok leginkább, ha odamentek bazsalyogni pár év múlva a lányhoz.

Az apja a gyerek érdekében sz@rik rá, hát persze. Attól, hogy gyerek, nem teljesen hülye, és még pár évi mellőzöttség után még egyértelműbben fogja látni a helyzetet.

jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
100%

53, mert ha a gyerek már bepisil a feszültségtől, akkor az a megoldás, hogy magára hagyjuk azzal, AKI MIATT bepisil a feszültségtől?

Szegeny kislány. Egyedül hagytátok valakivel, akiről azt gondoljátok, hogy pszichopata. Es még nektek áll feljebb. Undorító.

jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
91%

65# A párom járt így az apjával, csecsemőként érdekelte utoljára, rá se nézett, sőt, a nagyszülők is kijelentették, nekik nincs unokájuk. Már felnőtt volt a párom, amikor kapott egy levelet, hogy az apja fel akarja venni a kapcsolatot, mert úgy érzi, elrontotta, megadta a címét is, menjen el hozzá. Kidobta a levelet, nem foglalkozott vele többet. Majd pár hónap múlva becsengetett az apja, hogy milyen hálátlan sz*r, hogy nem is keresi az apját, hát csak az apja!!


Remélem rátok is egy ajtóbszás fog várni, kérdező.

jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
100%

"Amiken keresztül ment az első gyerekéért is, le a kalappal, ott voltam, a legtöbb férfi már rég feladta volna."


Hú, avassuk szentté, mert nem dobbantott egyből.


"De van az a szint, amikor mindenki azt mondja elég."


Aki valóban ANYA/APA, az nem mondja, hogy elég, akkor sem, ha ilyen meg olyan az ex. A kedves párod a könnyebb utat választotta.


"Bízunk benne, hogy a lány normálisabb lesz mint az anyja és majd felkeres minket."


Undorító, no komment...

jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
100%
58-as, hát... Azért az elhagyott, már felnőtt gyerekek véleménye teljesen releváns! Mert az a kislány is valószínűleg úgy fog reagálni, mint azok akik itt oeírták, hogy őket sem kereste az apjuk és köszönik nem kíváncsiak rá 🤷🏼‍♀️. Mert hiába a "vér", az már egy idegen nekik, akiről max van pár homályos emlékük és baromira nem várható el, hogy úgy kezeljék mint apát, a féltestvért meg testvérként, amikor azt sem tudják ki az, x évig nem is látták, semmi kapcsolatuk sincs. Nem, nem fogja megkeresni évek múlva sem, fordítva meg valószínűleg rácsapja majd az ajtót, mint ahogy az egyik elöttem válaszoló is.
jan. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
21%
A bérgyilkos olcsóbb, csak szólok.
jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként is ritka gusztustalan megkeresni a felnőtt gyereket, hogy jaj kisfiam/kislányom elrontottam, de itt vagyok kezdjük újra.

Nem kellett amíg kicsi volt, és nehéz vele, elviszi a szabadidőt meg hisztizik, amikor már nagy és nincs vele nyűg, sőt ő tud segíteni, akkor meg legyünk jóban. Remélem minden olyan gyerek, akit nem kereste a szülője gyerekként, az rácsapja az ajtót

jan. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 A kérdező kommentje:
Félreértitek, mi nem terveztük megkeresni, mivel egyrészt benne van a pakliban, hogy az anyja befolyása miatt nem kíváncsi ránk, illetve persze amiatt se, hogy eddig nem kerestük, szóval a gyerek részéről ez teljesen érthető is, sztem a férjem se várná, hogy a nyakába ugrik.
jan. 25. 07:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!