Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ha megtudja a...

Szerintetek ha megtudja a nagyobb gyerek, hogy testvére született kíváncsi lesz rá?

Figyelt kérdés
A férjem régi kapcsolatából van egy 10 éves lánya, akivel kb 5 éve nem tartjuk a kapcsolatot az anyja miatt. Nem akarok belemenni, de konkrétan a nő mindenáron tönkre akarta tenni a páromat és a kapcsolatunkat is a gyereken keresztül. Bízunk benne, hogy a lány normálisabb lesz mint az anyja és majd felkeres minket. Hamarosan megszületik a közös gyermekünk, szerintetek esélyes, hogy kíváncsi lesz a féltestvérére?
jan. 24. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elhiszem, hogy nem

volt egyszerű, de miért gondolod, hogy egy 10 éves lány, aki vsz csak homályosan emlékszik az apjára, most hiteltelen felvenné veletek a kapcsolatot? Pláne h nem is tudja, hogy testvére született?

jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 A kérdező kommentje:
Nem most gondoltam, hanem ha nagyobb lesz.
jan. 24. 10:22
 13/87 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem semmiféle kötődést nem fog érezni a te babád iránt így hogy ilyen régen nem látta az apát. Sok ilyen korú gyereket még a saját kistestvérük se nagyon érdekli. Az én húgom 3 volt mikor én 10, a legnagyobb szeretettel mondom hogy ekkor már utáltam vele játszani, 10 évesen már rég nem a babázós korszakát éli egy gyerek
jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Értem. Lehet, hogy később megkeres Titeket. A gyereket szerintem nem fogja a testvérének érezni, maximum úgy fog rá gondolni, mint valami aranyos kis unokatesóra. Eleve 10 év nagy korkülönbség és nem is együtt nőnek fel. Sajnálom :(
jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
47%
Imádom hogy mindenki olyan rohadt gyorsan szólja le az apát a körülmények ismerete nélkül. Mert biztos ő a szemét, biztos ő nem akarja látni a lányát... Az anyuka csak egy szent lehet, aki soha semmiben nem hibázik. Meg a szóban forgó férfi majd biztos otthagyja a kérdezőt is a gyerekkel, mert hát milyen szemét már hogy a lányával sem tartja a kapcsolatot. Gusztustalan ez a kettős mérce és feltételezés hogy csak az apa lehet hibás. Biztos hibás ő is, mert küzdeni kellene a gyerekért, de egy ilyen alattomos hárpia ex meg tudja keseríteni az életet. Bezzeg a gyerektartást így is felveszi, hogy nem engedi el a gyereket láthatásra. Inkább emiatt szólogassatok be ti nagy szentek, ne amiatt mert szerencsétlen férfi el van idegenítve a saját gyerekétől és emiatt nem találkozhat vele.
jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 A kérdező kommentje:
15ös a gyerektartásba bele se menjünk, nem csak hogy felveszi, de még azóta már olyan is volt hogy többet akart követelni. Amúgy ismerem a férjem, jobb apát nem is kívánhatnék a gyermekemnek. Amiken keresztül ment az első gyerekéért is, le a kalappal, ott voltam, a legtöbb férfi már rég feladta volna. De van az a szint, amikor mindenki azt mondja elég.
jan. 24. 10:33
 17/87 anonim ***** válasza:
73%

Bízunk benne, hogy a lány normálisabb lesz mint az anyja és majd felkeres minket. - Ugyan mitől lenne más az a szerencsétlen kislány, ha az anyja nevelte egyedül, az apja meg rá se bagózott, nem is ismert mást, mint az anyja, és annak a verziója? Miért keresné az apját, ha az is feladta?


Lehet szépíteni, de apa inkább feladta a saját gyerekét, mert macerás volt a kapcsolattartás, és nem akarta a hárpia anyjával a csatározást (akit mellesleg szintén ő választott, akárcsak téged...) 5 éve nem tartja vele a kapcsolatot (!), gartula, a ti nyugalmatok vs. egy gyerek apa iránti igénye csatában a gyerek vesztett, te meg azt hiszed, hogy majd később, ilyen körülmények között, majd kíváncsi lesz arra, akire apu őt gyakorlatilag lecserélte? Akkor fog az a gyerek előkerülni, ha majd pénz kell neki az apjától, meg az örökség, gyhogy nyugodtan elhessegetheted azt az ábrándkképet, hogy majd egyszer egy kedves nagylány megjelenik az életetben, és nagy szeretetben éltek tovább.

jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
71%

#16 az én apám is keresztül ment ezeken. Anyám elég hárpia módjára viselkedett vele, de legalább annyi volt benne hogy a gyerektartást nem vette fel. Ettől apukám még nyitott mind a kettőnknek egy-egy számlát, és oda gyűjtött nekünk pénzt, amit 18 évesen mind a ketten megkaptunk. Éveken keresztül kéthetente 1 napra láthattuk csak apánkat, hiába akart volna többet találkozni velünk. Ha nincs a mostohaapám, anyám új férje, akkor lehet most nem is tartanánk apánkkal a kapcsolatot. Anyám férje szólt rá anyukámra hogy ez így nagyon nem normális. Össze is vesztek rajta anno, mert mostohaapám is átesett ugyan ezen a saját gyerekével. Ezt sosem fogom megbocsájtani anyámnak, attól függetlenül hogy már jó a viszonyunk. Viszont ezt nem felejtem el neki, hogy próbált minket apám ellen hangolni. Ezért bosszant fel ennyire, hogy mindenki dobálja a sarat az apára, nélkül hogy bármit is tudna a helyzetről.


15 voltam

jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
60%
Őszintén sajnálom, amin keresztülmentetek. Főleg a kisgyerek. Hülyepcsa miatt.
jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
84%

"Jah igen, volt ügyvédi felszólítás is a nőnek hogy álljon le, erre bevitte a gyámügyre és onnan felhívták a párom és közölték vele, hogy fizesse a gyerektartást, mert az a kötelessége."


Nos, igazuk volt, a tartasdij fizetés kötelesség, köze nincs a lathatashoz.


A úgy szép történet, pláne ez a resz: "volt hogy azt mondta az apjának hogy ne menjünk inkább érte, mert csak a balhé van mindig" Rendkívül hihető, hogy egy 5 éves ilyet mond.

jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!