Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista lányotoknak...

Egyetemista lányotoknak engednétek hogy 23 évesen ne dolgozzon és itt ott lakva nem tanul?

Figyelt kérdés

Május-Júniusban fejeztem be a sulit, mesterképzésre akarok menni, de csak szeptemberben kezdődik. Fél év szünetem lesz. Addigra lesz diplomám, szerezhetnék munkát, viszont úgy, ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék. Előző 3 nyarat teledolgoztam, így jól esne fél év pihenő. Megengednétek a gyereketeknek? Fél évig semmittevő legyen?


köszönöm a válaszokat!


2023. júl. 26. 11:12
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%
Család függő kérdés teljesen (családi háttér ismerete nélkül eleve nem lehet jó választ adni)--ezért le kell ülni a családdal és átbeszélni ki hogyan gondolja és mik a lehetőségek---ebből fog kijönni a jó válasz.
2023. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
71%
Én a helyedben keresnék valamit a fél évre. Azt nem kell elmondani, hogy mesterképzésre mész. Mindenesetre az a fél év szakmai tapasztalat is számít valamit, tehát ilyen szempontból jobb, mint a semmittevés. Másrészt pedig ha nem csinálsz semmit, akkor TB és ilyen dolgaid sem lesznek
2023. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
90%

Erre nem lehet egzakt választ adni. Tőlem nem várták el, hogy a tanulás mellett dolgozzak, már csak azért sem, mert államilag támogatott voltam, de van akitől akkor is elvárják. Szülője válogatja... És mindenki a saját igazát fújja...


A kérdező meg saját szüleit kérdezze meg, szerintem.

2023. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!


Fiatalabb vagyok nálad 4 évvel,meg én nem szeretnék majd így kihagyni fél évet(inkább most meghosszabbítanám a nyári szünetet),de szerintem jó döntés lenne a pihenő. Edzhetnél,dolgozhatnál akár valami lightosat,meg mint ahogy előbb említették,jogsi,még egy nyelvvizsga(mert ugye a diplomád már meglesz,ebből következtetem,hogy már van 1),egyéb önfejlesztés. Szóval igazából több szempontból is jó lenne ez a pihenő. Mellesleg manapság nem rossz teljesítmény ilyen gyorsan elvégezni az egyetemet,szinte halasztás nélkül (vagy anélkül).

2023. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
44%

A válaszom.: IGEN


(Gondolom diákmunkás voltál nyáron, azért a BSc diplomáddal megpróbálhatnál egy-két szakmai álláspályázatot, csak tapasztalatszerzés végett is. Nyilván azért otthon fogsz szakmázni, olvasni, mint én is álláskeresőként teszem, tehát a "nem tanul", az csak arra értendő, hogy nem lesz hallgatói jogviszonyod.)


A hallgatói jogviszony megszűnése után 45 napig van TB-d, azt hiszem. Ezt azért nézd meg, nehogy a havi 6000 Ft miatt elvegyék a TAJ számodat!


Viszont, ha a 6 hónapra regisztrálsz álláskeresőként, akkor kérvényezhetsz TB térítést (meg kell kérdezni hogyan, akkor adják, ha kicsi a család egy főre eső jövedelme), egy évig járhat maximum. Pályakezdő álláskereső leszel, friss diplomás.


Szerintem annyit megér, hogy közben nyugodtan pályázhatsz, hogy szerezz tapasztalatot ezen a téren, esetleg legyél éles szakmai állásinterjún is párszor és legyen nyoma, hogy "hol" voltál ebben a hat hónapban!


Utána kell érdeklődni, hogy meddig van TB-d!

2023. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
42%
Hogy nem matek szakra jársz, az már biztos. Június és szeptember között milyen fél év?
2023. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2023. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

6


Hát a nyár az kb. fél év...

2023. júl. 26. 11:25
 9/48 anonim ***** válasza:
68%
igen. Ha igaz ahogy irod...tanultal ugyesen. Dolgoztal szepen. Mi többet kellene meg? elvezd most egy kicsit az eletedet mert aztan kezdödik a komoly resze
2023. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, milyen fél év? Egyetemi félév? Mert ne azzal számolj, hanem a rendes félévvel, ami hat hónapot tesz ki.
2023. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!