Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyerekedre mennyi...

Egyetemista gyerekedre mennyi pénzt költesz el havonta, ha még nem dolgozik semmit?

Figyelt kérdés

A mondat második része azért fontos, mert tudom, hogy valaki diákmunkázik egyetem mellett, vagy éppen remote dolgozik főállásban stb. Azok a családok érdekelnének, akiknél a 'gyerek' tényleg csak tanul, nem dolgozik mellette semmit.


Nem kutakodni szeretnék, csak azért érdekel, hogy az én kiadásaim, költekezéseim hová sorolhatók.


Köszönöm, ha válaszolsz! :)


2023. júl. 16. 10:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Anyukám igazából semmit nem költött rám. Kaptam az árvaellátást+ösztöndíjat, ezért csak annyival segített, hogy amikor otthon voltam, akkor főzött, amiből vittem is. Egyébként kollégista voltam és 2 hetente jártam haza.
2023. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%

Albi: 55.000

Rezsi: 15-20.000

Telefonszámla: 13.000

"Megélhetés" (vonatjegy, buszjegy, helyi járatos bétlet, ebéd heti 2 alkalommal, bevásárlások): 40.000

Egyéb el nem számolandó: benzinpénz, amikor visznek és hoznak az állomáshoz, 2 napra csomagolt ebéd, mama sütije, sajt, szalámi, toastkenyér,amit otthonról viszek


Nem én vagyok a szülő 🙃

2023. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
A lányom az én lakásomban lakik a párjával, aki dolgozik. Én máshol lakom. Havi 100.000 ft-ot adok neki + fizetem a telefonszámláját. A rezsit, kaját, tisztítószereket, bérletet stb. ők fizetik. Nyáron dolgozik. Én ennyit tudok adni.
2023. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
3%
De akkor mind a 3 válaszoló családjában az egyetemista dolgozik is, nem?...
2023. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Igazából én úgy vagyok ezzel, hogy felnőtt vagyok, külön élek (havi 1 hétvégére megyek haza), így érthető, ha egy rendes fizetést elköltök egy hónapban. De mások meg ilyen heti 15-25 ezres összegeket mondanak, hogy ők azt osztják be... De nem értem, hogyan, mikor nekem egy hétre bevásárolni kb. 30-35 ezer forint, és hétköznap nem is főzök.
2023. júl. 16. 11:33
 6/37 anonim ***** válasza:
98%

Otthon laktam, ingáztam minden nap busszal. Sajnos árvaellátást kaptam, annak a teljes összegét félretettem (LTP, pont havi 25-öt kaptam). Mellette kaptam tanulmányi ösztöndíjat, ami a

20 körül volt és szoctámot, ami általában 30 volt.

Simán elvoltam, otthon a netszámlát és a közös költséget én álltam. Ruhát, kaját, bérletet vettem és szórakozásra is jutott, anyutól ezekre sosem kértem, éppen elég segítség volt, hogy otthon a kaját ő állta és a rezsi nagyobb részét is. Bár azóta sajnos minden háromszor annyiba kerül...

2023. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is heti 20 ezer forintot kapnál, akkor azt osztanád be, különben éhen halnál, ilyen egyszerű.
2023. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%

5: Kérdés hol, miket vásárolsz be.

Én csak a vaj és fokhagyma, amiről nem vagyok hajlandó lemondani, mindegy, mennyi, persze ezt is vadászom akcióban és akkor veszek többet, de utána árérzékenyebb vagyok.

Az se mindegy, mekkora vagy, férfi-e vagy nő.

2023. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
#4 : Kettes vagyok, nem dolgozom semmit sem.
2023. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, vagyis inkább lány a 20 évemmel. :)


Kifli.hu, Spar, ahová járok, havi egyszer Aldi, mert onnan csak pár dolgot szeretek nagyon és azokat megveszem egyszerre. Ha valami különlegesebbre vágyom, esetleg Culinaris (Venchi csoki a gyengém).


Mindennapi dolgokat veszek, gyümölcs-zöldség, müzli, kávé, nasik, üdítő-ásványvíz stb. Szóval amiket az ember vesz magának otthonra.

De főzni pl. csak szombaton szoktam, változó, hogy mit. Van, hogy csak egy gyors carbonarat valamilyen krémlevessel, máskor nekiállok tortát csinálni desszertnek.

2023. júl. 16. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!