Egyetemista gyerekedre mennyi pénzt költesz el havonta, ha még nem dolgozik semmit?
A mondat második része azért fontos, mert tudom, hogy valaki diákmunkázik egyetem mellett, vagy éppen remote dolgozik főállásban stb. Azok a családok érdekelnének, akiknél a 'gyerek' tényleg csak tanul, nem dolgozik mellette semmit.
Nem kutakodni szeretnék, csak azért érdekel, hogy az én kiadásaim, költekezéseim hová sorolhatók.
Köszönöm, ha válaszolsz! :)
* Aztán van olyan tárgy, differenciálegyenletek, amiből van 7 csoport, 7 tanárral. És elterjedt, hogy az egyik nagyon jó konzultációkat tart. És ezt utólag tudtuk meg és akkor próbáltuk megszerezni a már elmúlt konzultációk anyagát.
Mert senki nem értette ezt a tárgyat - a mi tanárunk pl. vietnámi volt és nem is értettük, mint mond XD -, majdnem mindenki megbukott. És akkor mondták, hogy ez a tanár mindig azt csinálja, hogy a legutóbbi vizsga feladatait magyarázza el nulláról. És akkor mi, akik őt felfedeztük - nem is őhozzá voltunk beosztva ugye -, átmentünk a vizsgán.:)
Semmiféle nyomtatott anyag nem volt ezekhez a dolgokhoz, ezek előadások, amiket kézzel írunk le - már aki ott volt.
kicsit elment más irányba a téma de én is leírom a saját tapasztalatomat
21 éves vagyok, vidékre kell járnom suliba, mellette diákmunkákból és ösztöndíjakból van bevételem
itthon lakom, a lakhatásért nem kell fizetnem, és az ennivalóért sem szerencsére, a szüleim nem követelik meg tőlem, persze amikor kicsit több megtakarításom van akkor én állom a nagyobb bevásárlásokat vagy közös szabadidős programokat, esetleg éttermi kajálást, fagyizást
a magán dolgaimra mint pl a vonatjegy, ruházat, tankönyvek, elektronikai eszközök, utazások, szabadidős tevékenységek, ezekre a középiskolai ballagásom óta nem kérek pénzt, bár előtte meg nem nagyon jártam el sehova, pont ezért, hogy ne kelljen kérnem, ruhát se vettem magamnak, volt hogy ugyanaz a nadrág rohadt le rólam 5 év alatt
azóta, hogy van saját keresetem, természetesen több mindent megengedek magamnak amit eddig nem, de sajnos így nem sok pénzem marad külön szórakozásra, tehát így lényegében a suliból és a munkából áll az életem, de ugye a suli miatt nem tudok annyit dolgozni, hogy nagyobb megtakarításom legyen, tehát külön hálás vagyok a szüleimnek, hogy nem küldenek el, és van hol laknom, van mit ennem, mert máshogy nem tudom hogy tartanám fenn magam
Szám szerint:
- a teljes rezsi, biztosítással és közös költséggel együtt rám eső része kb 25 000 ft/hó
- az étkezés durván 200 000 ft hármunkra (igen, kicsit sokat eszünk :D) ebből a részem nagyjából az 1/3-ad része/hó
- év közben nem nagyon megyünk sehova, csak nyáron, az is belföld általában, benzinköltséggel, adott esetben belépőkkel együtt nagyjából 300 000 forintos költséggel számolnék hármunkra, (nyáron nagyjából 2 hetes intervallumban mászkálunk, amikor mindenki szabin van) ennek is akkor az 1/3-ad részét vegyük, bár ennyi nincs mert sokszor belefizetek illetve a diákjegy jóval olcsóbb, de inkább a benzinköltség az ami itt a nagy részét kiteszi a dolgoknak
Mikor koliba kerültem, nem nagyon néztem én se az árakat. Persze nem kaviárt meg pezsgőt vettem, de nem figyeltem az akciókat.
Aztán elköltöztem egy lakásba, ami az egyik rokonomé, nem kell fizetnem neki érte, csak a rezsit. Valahogy tudatosabb lettem a pénzügyeimet tekintve, mindig megnézem online újságban az aktuális akciókat, van clubcardom tescóba, supershop sparba stb., és a hűtős résznél is sok mindent veszek ami le fog járni holnap/pár napon belül, mert ezekre néha 70% kedvezmény is van! Azért nem mindegy, hogy 900 forintért veszel valamit, vagy mondjuk 300-500. Sok kicsi sokra megy.
A rezsim nyáron 22 ezer körül van, télen 35 ezer.
Kajára, tisztálkodószerekre, takarítószerekre, bérletre körülbelül 60-70 ezret költök. Majdnem mindig főzök, nagyon ritkán menza vagy egy pizza belefér.
Szórakozásra (kávézó, mozi, iszogatás stb.) 2-10 ezer között.
A szüleim 100 ezer forintot utalnak minden hónapban, nem szoktam elkölteni az egészet.
Sulis időszakban kapok összesen 34 ezer forint ösztöndíjat, ilyenkor kevesebb pénzt kérek anyáéktól. Nyáron pedig dolgozom, de abból a tandíjat fizetem.
mondjuk az durva, hogy elköltesz 30 ezret hetente, úgy hogy abban nincs benne a főzés, a te költekezéseid így jó nagyok
én mai árak mellett költök el kb havi 80at kajára, úgy, hogy figyelem az akciókat, viszont nem párizsin élek meg vízen és igen néha megveszem azt amit megkívánok, de nem minden áron
amikor kb 8 éve elkezdtem az egyetemet nem dolgoztam mellette és kb havi 50et kaptam költőpénznek, amiből főztem, tisztálkodtam, szórakoztam. Ez akkor pont elég volt arra, hogy nem költekezzek ész nélkül, de ne kelljen éheznem se, legtöbbször még egy-egy dine out, buli is belefért. Ezen felül kaptam otthonról kaját hétvégente és fizették a kolimat is.
Szegeden lakom alberletben, havi 30 ezer plusz rezsi ami nagyon max 5000. Berletem nincs, biciklizem. Minden heten hazajarok, de van orszagberletem, ami 2000 szuken. Kajat vagy itthonrol viszek, vagy hozzavalokbol fozok. Altalaban egy felevben ketszer csinalok nagybevasarlast, de ez viszont tobb tizezer forint, draga mulatdag mar az alapoktol kezdve (specialis liszt, rizs, olaj, teszta, sok sok mirelit). Kapok 40 ezer osztondijat. Altalaban havi 40 ezerrel tamogatnak meg pluszban a rokonaim osszesen, tehat nem csak a szuleim. Ez ugy egy honapra 80-100 ezres koltsegvetes.
Nagyon sok mindenrol le kell mondanom, szorakozas, kavezgatas, mozizas, plazazas, semmi ilyen szinte soha. Dolgozni sajnos nem igazan lenne idom es nem is talaltam semmit, amikor kerestem akkor se vettek fel. Szoval minimum 100 ezer plusszal szamoljatok, de inkabb 150.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!