Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyerekedre mennyi...

Egyetemista gyerekedre mennyi pénzt költesz el havonta, ha még nem dolgozik semmit?

Figyelt kérdés

A mondat második része azért fontos, mert tudom, hogy valaki diákmunkázik egyetem mellett, vagy éppen remote dolgozik főállásban stb. Azok a családok érdekelnének, akiknél a 'gyerek' tényleg csak tanul, nem dolgozik mellette semmit.


Nem kutakodni szeretnék, csak azért érdekel, hogy az én kiadásaim, költekezéseim hová sorolhatók.


Köszönöm, ha válaszolsz! :)


2023. júl. 16. 10:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

#11: Nincsenek tankönyveim, az előírt kötelező olvasmányokat vagy könyvtárból szerzem be, vagy sokan megadják a könyvek pdf változatát is. Az év alatt elhasználtam 2 darab A4 füzetet, meg volt 500 darab nyomtatólapom.Ezeket összefűztem, mikor tanultam a vizsgákra belőle. Van saját pénzem is, nem jelentős összeg, amiket ünnepekkor kapok rokonoktól.


Összesen 10.000-15.000 forint értékben költhettem írószerre és nyomtatásra összesen. Jó, nyilván én csak egy mezei könyvtáros szakra járok. 😂

Ó igen,második félévben kaptam ösztöndíjat is, havi 19.000 forintot. Igyekeztem félretenni, de költöttem szórakozásra is belőle...



Amúgy van a Munch app, nagyon jónak látszik amúgy, de még nem próbáltam. Budapesten nyilván több a lehetőség.

2023. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
11%

21: És nyelvi tankönyveket sem kellett vegyél?

Nekünk minden tanár megmondta, melyikből tanít, oszt punktum. Meg kellett venni a munkafüzettel együtt.

Ha másik tanár volt, másik tankönyv.

Ennek is van ám egy rezsije.

Ahova jártam, mindenhol ingyenes nyelvtanulási lehetőség volt, ezért éltem is vele, 3 nyelvből is, de a tankönyveknek borsos ára volt.

Talán még a nyelvvizsga is ingyen volt, mert a suli nyelvvizsgaközpont is lett akkorra, erre nem emlékszem vissza pontosan, volt-e mégis valami kis díja.

2023. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Megvenni a konyveket nem kell a legtobb szakon, ezen lepjunk mar tul.


Rengeteg anyag online fent van, a tanar is megadja azt, amibol eloadast tartott, konyv reszleteket is kuldtek, linkeltek a pdf valtozatat, ha volt.


Ha valamilyen ajanlott fizikai konyv volt ezeken felul, akkor konyvtarbol vettem ki vagy helyben olvastam, lefotoztam.

De olyan, hogy kotelezoen meg kellett volna venni barmilyen konyvet, nem volt.

Opcionalis, lehet ugy is csinalni, hogy megveszed, de ha minden egyes orara mindig mindent megvettem volna, akkor egyreszt a koliba se fertunk volna el, masreszt meg ossze se szamolnam inkabb az mennyi penz lenne.


Konkretan ugy tankonyv, mint a gimiben, nekunk egyetemen nem volt. Szerintem nem is letezik.

Millio ajanlott konyv, orai anyag, ppt, jegyzet, stb, ezekbol kellett tanulni.


Szoval nem, nem kell megvenni, meg lehet oldani.

2023. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
86%
Biztosan sokkal nehezebb lehetett egyetemre jarni 30 eve, vagy mittudomen mikor, nem emlekszem a datumra, de engedjuk ezt most el, mert manapsag mar nem ugy van.
2023. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Én pl. iPadről tanulok, felsőbbévesek jegyzeteiből. Nekem ez sokkal kényelmesebb és gyorsabb is, nem kell bajlódnom a nyomtatással, nem cipelek magammal 3 féle jegyzetet, meg könyvet. Mellé tudom nézni a ppt-t, hallgatni az órai anyagot.
2023. júl. 16. 16:22
 26/37 anonim ***** válasza:
22%
Csak van ahol emg előírják még hogy legyen emg minimum nyomtatva pl.
2023. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

De mit kell kinyomtatni? Azt mondjuk ketlem, hogy a szakirodalmat, ami tantargyankent tobb ezer oldal is lehet.


De akkor mit? Es minek, mikozben meg van engedve az is, hogy ora kozben jegyzetelhetsz akarmire. Laptop, tablet pl.

Akkor arra koteleznenek, hogy nyomtass?

2023. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Epeitesz szakra jarok minden jegyzet megvan onlie vagy konyvtar. Nem nyomtatom hanem csak scennelem.

Egyetemi osztondij, szoctam, Bursa, es keruleti osztondijat kapok. Ez fedezi a kolit, menzat, kajat, nemi nasit es szorakozast.


Es fozok es olcsobban kijon. Igaz akkor 2-3 napig ugyan azt eszem. Otthonrol kajat kapok meg a csaladit meg iden.

2023. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
26%

23: Jé, ez fura.

Én nem is igazán tudok feldolgozni képernyőről információt, csak papírról.:) Meg bejelölgetem, lapozgatom, stb.


Mondjuk ma is emlékszem majdnem mindenre, míg mondják, hogy az emberek ma hamar elfelejtik, amit tanultak.

Meg rengeteget kellett rajzolni, pl. gépészetből, műszakirajz, stb.

Vannak A2-es méretű könyveim, amiben a rajzfeladatok vannak.

Kellett venni eszközöket laborba, stb.

Építeni modellt..


De most akkor meg a tabletet és a netelőfizetést veszed meg.

Nekem ezek sose voltak.

Annak is van költsége akkor, azt számold bele!

2023. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
15%

"Konkretan ugy tankonyv, mint a gimiben, nekunk egyetemen nem volt. Szerintem nem is letezik."


Ez melyik egyetem amúgy?

Én ahova jártam, minden karnak saját könyvkiadója van.

És az a tananyag, amit konkrétan az a kar a jegyzeteibe szerkesztett és kiadott abban a félévben.


Ez az EGYIK forrása a tananyagnak.:))

A másik, amiket te írsz fentebb, a harmadik, amit leadtak órán.

Például ha hiányoztál egy előadásról, azt kellett fénymásolni az évfolyamtársaktól.


Aztán van olyan tárgy, differenciálegyenletek, amiből van 7 csoport, 7 tanárral. És elterjedt, hogy az egyik nagyon jó konzultációkat tart. És ezt utólag tudtuk meg és akkor próbáltuk megszerezni


Nem tud mindenki mindent lejegyzetelni beszédtempóban és még akkor is másoltuk egymás jegyzeteit, amikor magunk ott voltunk, tehát több ember jegyzetéből tetted össze.

Volt, aki felvette magnóra és utána jegyzetelte le felvételről.

Kb. 10-20 oldal egy ilyen előadás (másfél óra) kézzel jegyzetelve.

Például ezeket fénymásoltuk.

2023. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!